Skocz do zawartości

Eksperymentalny MUX w Szczecinie (k.39)


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzamy i zapraszamy do dyskusji. Temat nazwijmy Szczeciński Multipleks DVB-T MWE :)

 

Na początek nadajemy 3 programy: Nuta.TV, Power TV i TVR. Wkrótce zwiększymy moc nadajnika, a tym samym zasięg powinien objąć dużą część województwa zachodniopomorskiego i może nawet lubuskiego.

 

Piszcie #GdzieNasOdbieracie! :)

Edytowane przez PowerTV
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nadajnik jest położony w PAZIM-ie, to w okolicach Kamienia Pomorskiego raczej go nie odbiorę. Ale mimo to jest bardzo fajnie, że w końcu jakiś lokalny multipleks pojawił się w Szczecinie.

 

Mam tylko nadzieje na to, że jeszcze będzie więcej stacji telewizyjnych na tym MUX-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalplus

Taniej było kupić własny nadajnik i odpalić go z PAZIMu, niż dzierżawić usługę w Emitelu.

@Frontowiec

Po zwiększeniu mocy na docelowe parametry powinno sięgnąć do Kamienia w sierpniu. Jaką masz antenę naziemną? Jakiś porządny Televes lub duży ATX z zasilaczem/wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, PowerTV napisał:

Chyba większe szanse w Łodzi, bo tam jest już MUX NTL Radomsko, ale ceny za miejsce dla nadawcy są póki co zaporowe.

W Warszawie jest mux lokalny TVN HD, ale mimo wielu lat starań, nie udało nam się na niego wejść :(

 

Trochę słabo :( Na mux TVN pewien czas temu zwolnił miejsce TVS, więc jest miejsce i taka nuta.tv mogłaby wejść, więc szkoda, że nie udało się. A może jakiś mux eksperymentalny w Warszawie? Kiedyś był od Polsatu i po chyba roku zakończył testy, więc miejsce w częstotliwościach być może znalazłoby się. Przede wszystkim jego zaletą był duży zasięg, gdyż przy niskiej mocy z PKiN (około 2 kW) dało się oglądać stację nawet 60-70 km od nadajnika przy dobrej antenie i korzystnym terenie.

Mimo wszystko trzymam kciuki, by udało się znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie i udało się także tutaj w centrum pojawić. Jestem pod wrażeniem determinacji i ambitnych planów. Powodzenia! :)

Edytowane przez matt525
Dodanie kilku szczegółów, poprawienie czytelności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV na kanale 39 mam 0%, PAZIM nie dosięga do Kamienia Pomorskiego.

 

@SatExpert z lokalnych telewizji w Szczecinie jest Telewizja Pomerania, ale ona jest stacją typowo powtórkową, nawet zrezygnowali z serwisu informacyjnego i ''Galaktyki Pomerania'' z CH Galaxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda dotycząca wszystkich tych muxów jest taka, że zostało to położone od samego początku. Trzeba było brać nadajniki od Emitela. Tak, wiem, że drogo. Ale byłaby ta sama lokalizacja co muxa ogólnopolskiego, byłby biznes. Właściciel muxa płaciłby więcej Emitelowi ale brałby więcej od nadawców poszczególnych kanałów. Nadawcy by mieli z tego jakąś oglądalność i kasę, krótko mówiąc - byłoby się czym dzielić. Najlepszym potwierdzeniem na to jest fakt, że jedyny nadajnik muxa lokalnego jaki daje mi zarobić to ten w Łodzi od Emitela.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, STARS.TV napisał:

Smutna prawda dotycząca wszystkich tych muxów jest taka, że zostało to położone od samego początku. Trzeba było brać nadajniki od Emitela. Tak, wiem, że drogo. Ale byłaby ta sama lokalizacja co muxa ogólnopolskiego, byłby biznes. Właściciel muxa płaciłby więcej Emitelowi ale brałby więcej od nadawców poszczególnych kanałów. Nadawcy by mieli z tego jakąś oglądalność i kasę, krótko mówiąc - byłoby się czym dzielić. Najlepszym potwierdzeniem na to jest fakt, że jedyny nadajnik muxa lokalnego jaki daje mi zarobić to ten w Łodzi od Emitela.

Przykład nie potwierdza tezy, bo z obiektu wykorzystywanego w Łodzi nie są prowadzone emisje żadnych innych MUX-ów. Chyba, że masz na myśli wszystkie nadajniki MUX-L1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie jest do końca przypadek. Przede wszystkim może mieć wpływ bliskość nadajnika głównego EC-4 i MUX-L3 oraz całkiem dobry zasięg mux'a lokalnego z tej lokalizacji, choć moc mogłaby być nieco większa co by stabilność sygnału z tego nadajnika była większa w okolicach Łodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PowerTV napisał:

Potwierdzamy i zapraszamy do dyskusji. Temat nazwijmy Szczeciński Multipleks DVB-T MWE :)

 

Na początek nadajemy 3 programy: Nuta.TV, Power TV i TVR. Wkrótce zwiększymy moc nadajnika, a tym samym zasięg powinien objąć dużą część województwa zachodniopomorskiego i może nawet lubuskiego.

 

Piszcie #GdzieNasOdbieracie! :)

Szkoda że do Poznania sygnał nie dotrze, brakuje tu lokalnych muxów :P

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PowerTV napisał:

Potwierdzamy i zapraszamy do dyskusji. Temat nazwijmy Szczeciński Multipleks DVB-T MWE :)

 

Na początek nadajemy 3 programy: Nuta.TV, Power TV i TVR. Wkrótce zwiększymy moc nadajnika, a tym samym zasięg powinien objąć dużą część województwa zachodniopomorskiego i może nawet lubuskiego.

 

Piszcie #GdzieNasOdbieracie! :)

To wy chcecie z Pazimu grzać z mocą jakieś conajmniej 20 kW (w przypadku modulacji QPSK), że liczycie na to, że zachaczycie zasięgiem o lubuskie?

11 godzin temu, PowerTV napisał:

@SatExpert

Nie ma rynku na kanał lokalny w Szczecinie. Historycznie wszystkie padły, nawet te dostępne naziemnie jak np. właśnie Bryza czy TV Gryf.

@Frontowiec

To spróbuj włączyć automatyczne wyszukiwanie kanałów lub ręczne na kanale nr 39.

Bryza od 98 roku miała logo Nasza Bryza i poza wiadomościami lokalnymi  retransmitowała Naszą TV, latem 99 Polsat 2, a potem znowu Naszą TV. Wiosną 2000 w miejsce Naszej Bryzy weszło TV4 z okienkiem lokalnym po 17:00. Później okienka lokalne w TV4 zniknęły.

TV Gryf natomiast skończyła nadawanie wraz ze stratą koncesji wydanej na właściciela w wyniku jego zmarcia na raka. Kilkanaście dni później KRRiT wydała nową koncesję, ale żona, która odziedziczyła stacje  nie zdecydowała się na reaktywację bo jak twierdziła nie miała pieniędzy na rozpoczęcie emisji. W międzyczasie ponoć część załogi znalazła sobie nową robotę. Ja myślę, że żona po prostu nie miała głowy do prowadzenia stacji. Kilkanaście dni wcześniej były pieniądze na prowadzenie emisji , a wtedy już nie? Ja rozumiem, że część załogi musiała by od nowa kompletować ale siedziba i sprzęt raczej nie zostały tak szybko opylone w międzyczasie.

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że aby utrzymać jakiś tam kanał lokalny w takim Szczecinie w DVB-T, to obawiam się, że 1 mln zł rocznie to może być za mało. Pytanie skąd wziąć na taką zabawę pieniądze.

BTW: Kibicowałem swego czasu aby w lubuskim był mux lokalny (Gorzów, Zielona Góra - k.38), tutaj właśnie było 2 chętnych a potem sprawa zaginęła w UKE, a i jeden z chętnych wycofał się z biznesu TV.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PowerTV napisał:

@rotalplus

Taniej było kupić własny nadajnik i odpalić go z PAZIMu, niż dzierżawić usługę w Emitelu.

@Frontowiec

Po zwiększeniu mocy na docelowe parametry powinno sięgnąć do Kamienia w sierpniu. Jaką masz antenę naziemną? Jakiś porządny Televes lub duży ATX z zasilaczem/wzmacniaczem?

W artykule na innym portalu czytałem, że docelowa moc to 1 kW.  Aktualnie z jaką mocą nadajecie?

PS. Czy jak będzie testować 4K to wtedy multipleks będzie nadawać w DVB-T2?

4 godziny temu, DanielK napisał:

Podejrzewam, że aby utrzymać jakiś tam kanał lokalny w takim Szczecinie w DVB-T, to obawiam się, że 1 mln zł rocznie to może być za mało. Pytanie skąd wziąć na taką zabawę pieniądze.

Właściciela TV Gryf dopóki żył jakoś było stać na nadawanie naziemne.

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznana jest obecna używana moc (w wykazie pozwoleń UKE z 4 lipca br. nie ma pozwolenia na ww. emisję), więc wpisałem 1 kW (czyli docelową). To samo - nieznana jest chociażby wysokość zawieszenia anten. Ponadto ani słowa nigdzie o innych danych technicznych (nawet o PIDach dla poszczególnych kanałów). Jeżeli @PowerTV chciałby je podać, to byłoby miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...