Skocz do zawartości

Eksperymentalny MUX w Szczecinie (k.39)


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PowerTV napisał:

Testy ciasnych bitrate są również elementem eksperymentu.

Da się oglądać. Jak ktoś chce dobre HD, to musi mieć kablówkę. MUX jest za darmo dla widzów, nie można narzekać na jakość ;)

Ja absolutnie nie narzekam na to że mam 5 dodatkowych darmowych kanałów ;)  chodziło mi raczej o to czy w bliżej nieokreślonej przyszłości planowana jest zmiana modulacji czy coś ? :) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 15:47, PowerTV napisał:

Testy ciasnych bitrate są również elementem eksperymentu.

Da się oglądać. Jak ktoś chce dobre HD, to musi mieć kablówkę. MUX jest za darmo dla widzów, nie można narzekać na jakość ;)

Skoro tak to jeszcze jedną stację dodajcie albo zastąpcie zwykły TVR wersją HD.  5 stacji przy modulacji  QPSK to Niemcy mieścili w  kodeku MPEG-2, a wy przecież stosujecie MPEG-4, który jest wydajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2019 o 14:56, PowerTV napisał:

@SatExpert

Nie ma rynku na kanał lokalny w Szczecinie. Historycznie wszystkie padły, nawet te dostępne naziemnie jak np. właśnie Bryza czy TV Gryf.

 

A przypadkiem lokalnym kanałem nie jest Telewizja Pemerania która własnie jest lokalna stacja dla Szczecina poza TVP 3 Szczecin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@PowerTv Ta sama antena 3 rożne marki tv i nic zero a 2 dekodery zewnętrzne wiwa np hd95 starsza wersja i nowa bez problemu odbierają bez zakłóceń ten sam dom, antena kierunkowa wzmacniacz swa 9701, LNA 188 ciemność była na muxach.

Dokładnie to Rosnówko/Rosnowo czyli między Chojna a Trzcińsko Zdrój.

 

To bez sens że tv mają z tym problemy a ktoś bez problemu odbiera te kanały na tv bez pośrednio w ogóle?

 

Czy nadawca coś z tym może zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jeneka jakiej anteny używasz? Masz filtr LTE (wzmacniacze potrafią podbijać wszystko jak leci).
Masz po prostu sygnał na granicy odbioru. Czułość głowicy ma tutaj duże znaczenie.

Jako przykład: w Zielonej Górze odbieram testowy mux Polsat News HD ze Śremu na k. 28. Jednak tylko na jednym z tunerów odbiór jest stabilny a na pozostałych (2 innych) zrywa sygnał lub nie działa wcale. Antena kierunkowa tzw. krokodyl + filtr LTE (ten w antenie nie wystarczy) + solidny wzmacniacz masztowy i działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PowerTV napisał:

Jesteście prawdopodobnie na granicy zasięgu, zatem już jako odbiory może zainwestujcie w lepszą antenę. Do odbioru z daleka polecane są anteny duże ATX lub Televes.

Ja nie jestem na granicy zasięgu, piszę z Gryfina. Wczoraj na tunerze Ferguson Ariva T650i podłączonej do siatki ze wzmacniaczem skierowanej na Rusinowo miałem siłę  sygnału 70-71% zamiast 71%, zaś w telewizorze Samsung z 2012. r. z wbudowanym tunerem DVB-T, podłączonym kablem Cabletech F690BV.A do pasywnej siatki skierowanej na Kołowo miałem jakość 74-100% przy odpowiednim ułożeniu kabla mimo, że wcześniej było 100% nawet jak kabel leżał zwinięty w kącie. Teraz natomiast w Fergusonie mam siłę 71-72%, zaś na telewizorze Samsung odbiór się popsuł i przy ułożeniu kabla, przy którym miałem jakość 74-100% teraz mam 30%, ale poruszanie kablem polepsza odbiór.

2 godziny temu, jeneka napisał:

@PowerTv Ta sama antena 3 rożne marki tv i nic zero a 2 dekodery zewnętrzne wiwa np hd95 starsza wersja i nowa bez problemu odbierają bez zakłóceń ten sam dom, antena kierunkowa wzmacniacz swa 9701, LNA 188 ciemność była na muxach.

Dokładnie to Rosnówko/Rosnowo czyli między Chojna a Trzcińsko Zdrój.

 

To bez sens że tv mają z tym problemy a ktoś bez problemu odbiera te kanały na tv bez pośrednio w ogóle?

 

Czy nadawca coś z tym może zrobić? 

 

SWA 9701 masz oryginalny taki na zdjęciach w linku czy podróbę? 

LNA są moim skromnym zdaniem są przereklamowane. Testowałem LNA-188 i mux 3 z Jemiołowa mi nie łapał, a na oryginalnych wzmacniaczach płytkowych Anprel łapało. Sam mam wzmacniacz liniowy APL-108e.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie u mnie na tunerze DVB-T  siła 71%, a na telewizorze Samsung po wczorajszym układaniu kabla teraz mam jakość 83-100 % ale dwie godziny temu miałem 60+ - 70+ %.

2 godziny temu, jeneka napisał:

Taka antena LINK  + Link i zasilacz nic więcej.

To zastosowałeś chińską podróbkę  wzmacniacza SWA-9701. To ta sama płytka, o której pisałeś w 2010. r., że łapałeś z nią w  Gorzowie stację z Czech przy dobrej pogodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oryginał czy nie to nie zmienia faktu że kanały ww powinne odbierać tv bo nawet w tak małej wokół ladek miejscowości bez zakłóceń odbiera nawet tv mux polsatowski. Po porostu nie mam zamiaru wydawać 200zl na ex antenę skoro ja sądzę że to wina i tak nadawcy. A kolega Powertv kieruje się że ktoś tam odebrał z ledwoscia przy takiej owakiej antenie, jeżeli wspomniana antena potrafi w takiej miejscowości gdzie jest obiera wszystkie muxy bez problemu na dekoderach i tv w tym mux polsatowski bez zakłóceń to powinien też ze Szczecina odbierać nutę tv itd. Takie mam zdanie choć mogę się mylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mihau
przewód do wymiany (ekranowanie) i antena z resztą też.

@jenekaZnaczenie ma absolutnie każdy element instalacji. Wzmacniacz np. masztowy lub budynkowy / domowy stosować tylko w razie konieczności.

Zadał bym sobie pytanie czy jest sens inwestycji dla jakiejś określonej oferty programowej.

Jeszcze kwestia pasków z % wskazaniami siły i jakości sygnału - tak naprawdę to są one prawie nic nie warte, szczególnie w sytuacjach wyżej przez Was opisanych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.10.2019 o 16:23, SatExpert napisał:

Nie ma co narzekać, bo z satelity niektóre włoskie kanały nadają z 0,5 Mb/s. :P

http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?brk=2&mux=11179&pid=4996&live=65&sec=0&lang=fr

No nie wiem. Wczoraj jak oglądałem na TVR program survivalowy to pojawiały się przymglenia obrazu . Pikseloza większa niż na Polsat News w muxie TV mobilnej, a ten mux jest dziej zapchany niż mux tv mobilnej. O ile w przypadku Polsat News przymglone bywają fragmenty obrazu to na TVR pikseloza pojawiała  się na cały ekran.

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa bitrate oznacza zmianę modulacji, a zmiana modulacji oznacza spadek zasięgu całego multipleksu.

Wybieramy zasięg.

 

Kto chce mieć lepszą jakość, kupuje kablówkę albo satelitę. Chociaż kablówka w dzisiejszych czasach daje lepszą jakość od satelity, sporo kanałów HD jest tylko w kablówkach (w tym TVR HD).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PowerTV napisał:

Poprawa bitrate oznacza zmianę modulacji

Nieprawda. Niemcy w DVB-T1 również nadawali pięć stacji w jednym multipleksie przy modulacji QPSK i to w mniej wydajnym kodeku MPEG2, a mimo to nie było takiej pikselozy jak przedwczoraj na TVR.

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś zmieniliśmy modulację MUX MWE Szczecin w celu zrobienia miejsca dla nowych kanałów. Dziś pojawi się nowa stacja na tym muxie.

Dajcie znać czy dalej wszystko dobrze odbiera? Szczególnie w dalszych miejscowościach typu Stargard, Goleniów lub Chojna.

 

U nas w biurze dalej wszystko pięknie odbiera na antenie pokojowej za 1$ z wysyłką gratis z aliexpres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...