Skocz do zawartości

Muzyczne stacje telewizyjne


Oliver S-c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://mydeejay.deejay.it/tv/tv_lo.php?ref=hphead

Chodziło mi o ten link.Tutaj jest inne logo,czyli myDeejay TV i są nadawane napisy,a na wwitv.com jest w tym czasie zupełnie inny teledysk i i nie ma napisów i logo też inaczej wygląda,bo raz jest napis Deejay TV,a raz wyskakuje -21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo DeeJay TV i myDeejay TV są oddzielnymi kanałami tego samego nadawcy. Powiedzmy sobie, że myDeejay TV to taki DeeJay TV2, który jest kodowany na platformie Sky Italia. :wink:

 

W takim razie, co w tym czasie się działo z DeeJay TV? Dobre pytanie, na które odpowiedzi niestety nie ma, ale prawdopodobnie kanał zaliczył przerwę w nadawaniu gdy w Sky Italia został przemianowany na myDeejay TV :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą:trochę szkoda All Music.Ciekawe dlaczego zakończyli nadawanie??Kwestie finansowe??

 

Edit: Na jednym z kanałów Deejay TV dokładnie na tym streamie z wwitv.com,który zastąpił All Music można usłyszec informację o tym,że kanał startuje oficjalnie 9.11.2009.Ciekawe co to oznacza?? Potem coś mówią jeszcze,ale niestety nie znam włoskiego.Może oba kanały,czyli Deejay TV i myDeejay połączą siły i będzie jeden kanał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda All Music. Była to niezła stacja. Mimo wszystko z chęcią zobaczę DeeJay TV.

 

Z tego co niedawno widziałem, na Tapesh TV leciała plansza Globecastu USA. Tak więc kanał chyba ostatecznie przestał nadawać. Wszystko to zaczęło się po przenosinach Tapesh1 na nową częstotliwość. Wtedy to często bywało, że na 1 i 2 leciał ten sam program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą:trochę szkoda All Music.Ciekawe dlaczego zakończyli nadawanie??Kwestie finansowe??
All Music i DeeJay TV swoje siedziby mają w Mediolanie, ale w różnych miejscach. Możliwe, że All Music został przejęty, nie wykluczam też opcji, że od pewnego czasu udziały w All Music miał nadawca kanałów DeeJay TV i myDeejay TV.
Na jednym z kanałów Deejay TV dokładnie na tym streamie z wwitv.com' date='który zastąpił All Music można usłyszec informację o tym,że kanał startuje oficjalnie 9.11.2009.Ciekawe co to oznacza??[/quote'] Też na to w późniejszym czasie zwróciłem uwagę. W sumie dziwne, kanał do emisji wydaje się być w pełni przygotowany.
Może oba kanały' date='czyli Deejay TV i myDeejay połączą siły i będzie jeden kanał??[/quote'] Oj raczej tu nie o to w tym chodzi. Bardziej obawiałbym się tego, że jeszcze zabiorą nam DeeJay TV :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z tłumaczenia informacji we włoskiej Wikipedii, więc może być niedokładne. Jednak co zrozumiałem z czytanego tekstu, to powodem zakończenia działalności All Music była reorganizacja w strukturach właściciela stacji - spółki Gruppo Editoriale L'Espresso, która jest także właścicielem DeeJay TV (więc włączenie tego programu w miejsce All Music nie powinno być zdziwieniem).

 

Fragment tłumaczenia:

Na wiosnę w 2009 centra produkcyjne są zamykane emitenta [1] w oczekiwaniu na ostateczne zamknięcie emitenta, które odbyło się w dniu 19 października 2009 z powodu reorganizacji przeznaczone Gruppo Editoriale L'Espresso w celu rozwiązania kryzysu gospodarczego. Emitent otrzymuje Deejay Kablowa, która od 19 października do 9 listopada przekazuje odliczanie czasu rzeczywistego rozpoczęcia nowych emitentów, których zarządzanie przejmie Albertino.

Dodam tylko, że wspomniany w tekście Albertino, to lokalny włoski DJ i prezenter telewizyjny. Średnio rozumiem język włoski więc wybaczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bardzo ciekawe, w sieci można przeczytać ciekawostki np. takie, że DeeJay TV został wyłączony z pakietu Sky Italia i natychmiast uruchomiony w FTA w miejsce All Music. I co najgorsze, te info rozprzestrzenia się jak jakaś plaga :lol:

Hot Bird 9, 13.0°E

 

'All Music' ушёл с 10949V.

'Deejay TV' появился на 10949V (широкий луч), открыто, SR 27500, FEC 3/4.

'Deejay TV' ушёл с 12616H.

'MyDeejay TV' появился на 12616H (широкий луч), Videoguard, SR 27500, FEC 3/4.

 

A wystarczy skorzystać np. z takiego Lyngsat i zobaczyć datę dodania kanału do platformy (zaznaczyłem czerwoną elipsą).

71213588.th.jpg

W dodatku, data 1 lipca 2009 to dzień, w których myDeeJay TV został włączony na transponderze, wcześniej nadawał z innej częstotliwości. A myDeeJay TV nadaje już co najmniej rok i mniej więcej taka sama przerwa w emisji dla DeeJay TV :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno logo VH1 Classic Europe zostało przesunięte w lewy górny róg ekranu.Do tej pory było ono w prawym dolnym rogu.Przy okazji banner z wykonawcą,tytułem i rokiem powstania jest wyświetlany bardziej na środku ekranu,do tej pory te informacje były wyświetlane na samym dole.Niestety czcionka została zmniejszona,przez co gorzej widac kto wykonuje dany utwór.

 

Na VH1 Classic UK te zmiany nastąpiły nastąpiły już dawno,więc teraz przyszła kolej na wersję Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie MTV Unlimited zauważyłem taką rzecz, że przez kilka miesięcy na MTV Dance podczas słuchania tego kanału poprzez słuchawki, daje się słyszeć półsekundowe zniekształcenia dźwięku (w każdym utworze średnio 3-4 razy). Jest to o tyle dziwne, że przez te kilka miesięcy koncern MTV nic w tej sprawie nie zrobił i zdaje się nie zauważać tego problemu. Dziwi to tym bardziej, że teraz przy okazji zmian grafiki na VH1 Classic, podobne zniekształcenia pojawiają się równiez na tym kanale. Pozostałe 4 kanały MTV Unlimited na razie nie zepsuły nadawania audio, ale przecież koncernowi MTV powinno szczególnie zależeć na nadawaniu programów w najwyższej jakości dźwięku, a kaszana na MTV Dance i VH1 Classic temu zaprzecza. Czy ktokolwiek z forumowiczów również zauważył powyższe zniekształcenia dźwięku? Inną sprawą jest fakt, że MTV Dance nadają z Anglii, a VH1 Classic Europe z Polski, a zniekształcenia są bardzo podobne. Na pierwszy rzut oka, w tym wypadku ucha, może to nie przeszkadzać, ale słuchanie tych "pykań" przez kilka miesięcy mnie już bardzo irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest to spowodowane przez sprzęt odbiorczy? Dokładniej tuner i chwilowe problemy z kodowaniem, komunikacja karta - tuner i w rezultacie chwilowe "zerwanie dekodowania".

Wypadało by sprawdzić na innym sprzęcie.

Oczywiście nie wykluczam, że faktycznie coś, gdzieś jest "skopane".

 

Chyba piszesz o miejscu "produkcji" kanału, ponieważ wszystkie kanały są wysyłane na satelitę z jednego miejsca (i dostarczane różnymi drogami z miejsca "produkcji"), niestety nie znam lokalizacji stacji uplinkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest to spowodowane przez sprzęt odbiorczy? Dokładniej tuner i chwilowe problemy z kodowaniem, komunikacja karta - tuner i w rezultacie chwilowe "zerwanie dekodowania".

Wypadało by sprawdzić na innym sprzęcie.

Sprawdzałem na dwóch różnych odbiornikach i jest to samo, dlatego chcę aby któryś z forumowiczów mi to potwierdził, sam to sprawdzając (słuchawki na uszy i kilka utworków, i będzie wszystko jasne). Poza tym nie ma mowy o sprzęcie odbiorczym, bo 4 pozostałe kanały MTV unlimited nie kaszanią. W dodatku nie można pisać o chwilowym problemie w dekodowaniu, bo obraz nie szatkuje i nie zanika ani na chwilę (obraz nie szwankuje).

A swoją drogą dziwne, że jakoś nikt wcześniej nie zauważył "pikania" na tych 2 kanałach, widocznie mało osób słucha MTV poprzez słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz. Przeczytaj 29 stronę tego wątku, w zasadzie wszystko zostało wyjaśnione.

Może jest to spowodowane przez sprzęt odbiorczy? Dokładniej tuner i chwilowe problemy z kodowaniem, komunikacja karta - tuner i w rezultacie chwilowe "zerwanie dekodowania".

Wypadało by sprawdzić na innym sprzęcie.

Sprawdzałem na dwóch różnych odbiornikach i jest to samo, dlatego chcę aby któryś z forumowiczów mi to potwierdził, sam to sprawdzając (słuchawki na uszy i kilka utworków, i będzie wszystko jasne).
Z ciekawości podłączyłem zwykłe słuchawki od MP4 (bo tylko takie mam), ale tak patrzę, że one się nie nadają... Szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...