Skocz do zawartości

Muzyczne stacje telewizyjne


Oliver S-c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 stycznia, ściśle sprofilowany kanał muzyczny Latina F został przesunięty na satelitę Intelsat 12 (45E) z Thor 3 (0,8W). Odbiór w Polsce z nowej pozycji nie powinien stanowić problemu już z anten 80 cm.

I będzie kolejna zmiana ponieważ są problemy z jakością (zauważyłem :smile: ) już w lutym program będzie nadawany w DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ten kanał zawsze był niekodowany, jego przekaz był prowadzony na Amosie 4W, tp. 11,260V. Stacja miała kilka nazw, ostatnia przed Music Mix to Music Max, wcześniejsza Cherry Music. Zakończenie otwartej dystrybucji na 4W było związane z wejściem do platform satelitarnych - Hello HD (satelita EuroBird 9E) i w późniejszym terminie Digi TV (Intelsat 1W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Music MIX TV bardzo dobra Węgierska stacja na 1°W teraz fta

12716MHz - pol.V - SR 18400 - FEC 3/4

 

A jest możliwość aby ten kanał wyłuskać na talerzu ustawionym na HB w CP? Sory za to pytanie ale trochę zielonkawy jestem i dopiero raczkuje w tej tematyce :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 W odbieram z anteny ustawionej na 19,2 E więc tym bardziej jest to możliwe z 13 E ale musi to być antena co najmniej 90 cm jeśli chcesz by zez nie sprawiał problemów. Przy mniejszej antenie można ją przestawić na Siriusa 4,8 E i Hot Birda i Thora odbierać z zeza - wtedy będzie działać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś na krótka Nat Geo Music zawitał na jedną z pozycji satelitarnych do których mam dostęp. Przekaz jednak po nie długim czasie został przerwany. Wtedy kanał był dla wąskiego grona osób bo emitował muzykę z bardzo egzotycznych krajów. Teraz gdy kanał jest chwilowo FTA na Hot Birdzie widzę, że profil muzyczny został znacznie zmieniony i jest strawny dla przeciętnego słuchacza. Dla niektórych to źle, mnie jednak teraz kanał się bardzo podoba. Nie ma śmieci na ekranie, muzyka w dużej części jest znana z innych stacji muzycznych ale okraszona jest nieznanymi perełkami z nie zawsze muzycznie popularnych części świata. Fajnie się to ogląda i słucha. Świetny kanał muzyczny. Podoba mi się też, że w belkach jest podany kraj z jakiego pochodzą artyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Coraz trudniej znaleźć muzykę na ukraińskim kanale Star TV. Ciągle telezakupy, reklamy i wróżki. Pełno reklam jest też na Ru Music. Kanał bardzo fajny ale te ciągłe reklamy są męczące. Chyba na Ukrainie można puszczać dowolną ilość reklam w stacjach telewizyjnych lub regulacje są mniej restrykcyjne niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze się orientuję na podstawie informacji ze źródeł wschodnich, to Star TV Ukraine ma poważne problemy finansowe. Problemem jest również niska oglądalność, jeszcze trochę i kanał przejdzie do historii. A miało być tak pięknie... https://satkurier.pl/news/36896/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na HB zameldował się nowy kanał muzyczny o tureckim pochodzeniu. Mowa tu o Finest TR który można odbierać na 13.0E 11642.00 H 27500 3/4. Co ciekawe dolna belka co pewien czas zmienia się w Polską flage i nasz ojczysty język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canalsat ma 22 kodowane kanały muzyczne Sky 29 razem z FTA a my 6 razem z trzech platform kodowanych kanałów ŻENADA !!!!:( SKOŃCZYŁA MI SIĘ CIERPLIWOŚĆ kiedy porawi się oferta muzyczna ??? Nie chcę nowych polskich kanałów muzycznych wiadomo , że angielska muzyka przeważa a francuzi mają jakościowo świetny NRJ HITS M6 MUSIC LUB MCM-y kiedy wreszcie coś się poprawi pod tym względem w cyfrze???? Przecież to córka CANALSAT!!! Dajcie możliwość dokupienia tych kanałów z astry!!!!! Please :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po długiej przerwie znów mam dostęp do Amosa i mojego ukochanego M1. Nie widziałem tego kanału od czasu zniknięcia z Amosa TMT. Jest kilka zmian. Przede wszystkim teraz wszystkie teledyski są emitowane w wersji karaoke. Karaoke nie zajmuje dużo miejsca na ekranie i jest zrobione w kolorach stacji czyli białym i czerwonym.

 

ebe6808b6f2322cemed.jpg

 

Na M2 również wszystkie teledyski są w wersji karaoke. Tu również jest zastosowany kolor stacji czyli żółty.

 

38bfc0f2ac625a6dmed.jpg

 

Zawsze belki zajmowały i zasłaniały wiele ale teraz to już pojechali na całego. Jest wiele ciekawych informacji. Oprócz wykonawcy i tytułu piosenki jest jeszcze flaga kraju z jakiego pochodzi teledysk, rok produkcji i w małym okienku jest fragment następnego teledysku. Fajny pomysł ale nie na cały ekran!

 

810cdc16e7684c90med.jpg

 

M1 i M2 to nie tylko wschodnia muzyka ale również wiele teledysków zachodnich więc jak ktoś ma ochotę na karaoke to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cos sie stalo bardzo niedobrego z dzwiekiem na YAVIDO z astry 19.2, straszne szumy i trzaski .... juz kiedys cos tam bylo slychac w tle ale teraz duze pogorszenie. az dziwne, ze niemiecki kanal o tak dobrej jakosci tego nie zauwaza i nic z tym nie robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...