Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, danielpes5 napisał(a):

Tylko dymisja Santosa wraz z całym sztabem, może jeszcze cokolwiek zmienić

Niewiele lub nic nie zmieni. Jak widać, w tej reprezentacji rządzi klika. Z tej zbieraniny kopaczy już nikt niczego nie ulepi. Póki co, żaden trener nie ma i nie będzie miał nic do powiedzenia. Trzeba pogodzić się z tym, że dopóki w całej strukturze PZPN i w szkoleniu nie zajdą rewolucyjne zmiany, na długie lata będziemy dostarczycielem punktów - nawet dla najsłabszych w Europie.  Z naszymi klubami jest przecież tak samo.

49 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Szkoda czasu na zajmowanie się tym tematem

:!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, cidik napisał(a):

Wywalić biznesmenów i primadonny z kadry i młodym od razu zacznie się chcieć grać.

No właśnie, w reprezentacji trzeba zrobić czystkę a po ruchach Santosa widać, że on tego nie dokona. Wraca do starych nazwisk, mam wrażenie, że zupełnie olał jakiekolwiek przygotowanie do swojej pracy. 

 

Chciałbym zobaczyć Skorżę w fotelu selekcjonera. Gorzej niż teraz nie będzie. Trzeba się pożegnać z Lewandowskim, Krychowiakiem, Bednarkiem, Grosickim, być może Szczęsnym (wiem, że on nie zawodzi ale problem tej kadry nie jest w umiejętnościach a w charakterach piłkarzy. Trzeba pożegnać wszystkich, którzy już za bardzo nie są głodni sukcesów).

Dałbym opaskę kapitana Zielińskiemu i budował drużynę od nowa. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentacja potrzebuje absolutnie nowego otwarcia personalnego, trzeba nawet kosztem wyników( chociaż co ja mówię, przecież ta kadra nie ma wyników ) i postawić na piłkarzy głodnych sukcesu, dla których gra z orzełkiem to faktycznie będzie zaszczyt . Niestety zarówno selekcjoner jak i piłkarze wyglądają tak jakby za karę przyjeżdżali na te zgrupowania. 

Wymowny jest fakt, że dotychczas za Santosa żaden piłkarz nie zadebiutował . Minęło 9 miesięcy, a nadal nie widzę żadnego zalążka jak ta kadra chce grać, żadnego pomysłu. Nie powoływanie piłkarzy wtedy kiedy znajdują się w wyższej dyspozycji, a wtedy kiedy są pod formą.  

Niestety już w momencie wyboru miałem spore wątpliwości czy to dobra decyzja. Doświadczenie selekcjonerskie , piękne CV (ME 2016, Liga Narodów 2018/2019). Jednak na Mundialu w Katarze widziałem człowieka zmęczonego, wypalonego, bez pasji . Można było się oszukiwać, że potrzebuje nowego wyzwania, ale tutaj się nic nie zmieniło . 

Tłumaczenia Santosa o 10 treningach są kompromitujące, obejmując reprezentację doskonale wiedział jak to wygląda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek79 napisał(a):

Moim zdaniem kadrę powinien objąć Marek Papszun,to jest taki nasz Mourinho.

Trzeba odpowiedniego pomocnika który by dogrywał Lewemu(Kogo proponujecie za niego ??)

Krychowiak Milik  im juz dziękujemy za grę.

Ha, ha, ha. Lewandowskiego to trzeba pogonić z kadry razem z trenerem, bo to pierwszy hamulcowy tej drużyny od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie mogą grać nazwiska,które często w klubach są bez formy,traktowani jako rezerwowi.Po to jest selekcjoner ze swoimi doradcami,aby ściągnąć do zespołu aktualnie najlepszych,ewentualnie dodać konkretnego piłkarza strategicznego do danego meczu.Tak też rodzą się nowe gwiazdy sportu. Bardzo podobała mi się taktyka K.Górskiego z Gmochem.Formacje głównie z jednego klubu(chodziło o same zgranie obrony,stoperów,czy ataku) Rola Gmocha to rozszyfrowanie przeciwników i zastosowanie strategi na konkretny mecz.

Ja sam jestem za cieniutki,aby decydować kto miałby zagrać.  Jedynie oceniam fakty,a te nie są najlepsze dla naszej kadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wszyscy zagraniczni trenerzy przychodzą do nas tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Nie widać między nimi a piłkarzami jakiś wielkich więzi. Ja wiem, że to jest tylko selekcjoner, którego rolą nie jest trenowanie tak jak w przypadku klubów, a jak najlepszy dobór piłkarzy i taktyki na dany mecz. Musi budować drużynę z takich piłkarzy jacy wydają mu się najlepsi. Dlatego uważam, że błędem było zwolnienie Nawałki. Jak zawsze u nas panuje megalomania, że z tych piłkarzy się "zrobi" mistrzów świata, ale nie tędy droga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zefir napisał(a):

Tu nie nowy selekcjoner jest potrzebny,lecz nowi zawodnicy.!

A skąd oni mają się wziąć? Ponoć "najlepsi" grający za granica powoływani są obecnie, a w krajowej ekstraklasie przeważają obcokrajowcy!

Cytat

Co jest niepokojące? Że na dzień przed wznowieniem rozgrywek naliczyliśmy aż 210 obcokrajowców (!). Średnio na klub przypada około trzynastu.

...

Bywało i tak, że w Cracovii Michała Probierza jedynym Polakiem w składzie okazywał się obowiązkowy młodzieżowiec

https://gol24.pl/radomiacao-druzyny-ekstraklasy-z-najwieksza-liczba-obcokrajowcow/ar/c2-17234003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kiler napisał(a):

Dlatego uważam, że błędem było zwolnienie Nawałki.

 Może faktycznie zbyt szybko go zwolniono,ale on się troche pogubił i zaczął powtarzać te same błędy do których sam się póżniej przyznał.Piłka nożna z roli selekcjonera przypomina grę w szachy,gdzie pionki i figury zastępują piłkarzy.Tam nie można popełniać złych ruchów,musi być wszystko dobrze przemyślane.Obserwacja przeciwnika, szybka reakcja i zmiana strategii.Wygrywa lepszy .Oczywiście zdarzają się fuksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...