Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak słabo grającej Reprezentacji dawno nie widziałem. Rękoma zasłaniałem oczy aby tego nie widzieć. Nie dość, że mecz marny, to jeszcze transmisja meczu pod względem technicznym tragiczna. I te wkurzające reklamy na najlepszego piłkarza w beznadziejnym meczu dopełniało całość.

 

Pytanie czy ostatnio w ogóle oglądałeś mecze Reprezentacji (bo mecze towarzyskie z Irlandią i Urugwajem, u siebie z Ukrainą czy wyjazdowy z Mołdawią były z udziałem kadry narodowej bardziej słabe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat gra reprezentacji z Ukrainą nie wyglądała najgorzej, kilka ciekawych akcji i sytuacji bramkowych, tylko skuteczność zawodziła, bo Sobota i Glik mieli dobre okazje, w w drugiej połowie Peszko jakby lepiej trafił w piłkę to może zamiast bocznej siatki byłaby bramka, jeden fatalny błąd sie przytrafił i porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi krytyka po jednym z lepszych meczów Polaków- nie tylko Glik, Sobota, ale przede wszystkim Lewandowski mogli strzelić gola. Teraz jest ogólnonarodowe larum, szukanie winnych itd. Najwyższy czas zdać sobie sprawę, że w sportach zespołowych typu koszykówka czy piłka nożna nigdy nie byliśmy potęgą. Pamiętamy Wembley, ale tak naprawdę mieliśmy wtedy strasznie dużo szczęścia. Jedynym ratunkiem jest droga Holandii czy ostatnio Belgii czyli postawienie na pracę z młodzieżą. Na szczęście co lepsze kluby doskonale to rozumieją- przykład Lecha czy Legii dają nadzieję na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam, gdzie się pochowali ci, co dali rekomendacje Fornalikowi. Prawie żelazne.

A prawdę powiedziawszy, to również winę za ten stan ponosi PZPN. Przydałyby się zmiany. Poważne zmiany. Do zawodników nic nie mam.

Spodobała mi się wypowiedź Tomaszewskiego o tej całej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Piotrka Nowaka, ma sukcesy reprezentacji, ale podobno za dużo chce...

Może Jerzy Engel? Ma duże doświadczenie.

 

To tylko dwóch Polaków którzy by się nadawali, noe piszcie mi o Nawalkach, Wdowczykach czy innych Urbanach. Jeden skuces w ekstraklasie - drugie miejsce po 13 lolejkach ekstraklasy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra Reprezentacja Polski piłkę nożną obrzydziła mi do reszty. Już nie rajcuje mnie liga hiszpańska, angielska, w tym LM. Nie miary i chyba już nigdy jej nie będzie, by określić, w którym miejscu w ogóle jesteśmy z piłką nożną. Stare głowy PZPN-owskie już nie powieją świeżością. Dopóki ludzie "zasłużeni" będą mieli priorytet do zajmowania stanowisk, jakie zajmują. Dopóty nic się nie zmieni.

Jest gorzko! Nieprawdaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz można śmiało napisać o bardzo słabym meczu reprezentacji. Szczęsny chyba jedyny, na którego ciężko coś obwiniać.

Ja tam najbardziej jestem zawiedziony po grze Lewandowskiego (Roberta). W poprzednich meczach zazwyczaj odnosiłem wrażenie, że po prostu brakuje kogoś, kto mu dobrze poda, ale w tym meczu to nie podania, a on sam marnował sytuacje.

Nawałka,Wdowczyk? Pierwszy bez doświadczenia z reprezentacją, raczej Fornalik 2, drugi po aferach korupcyjnych a to już wstyd dla PZPN. Wolałbym jednak jakiegoś Holendra albo Niemca. Całe szczęście że nie ma już w PZPN Piechniczka...

Dokładnie to samo myslę. Pierwszym warunkiem, żeby jakiegoś trenera zatrudnić na selekcjonera powinno być doświadczenie reprezentacyjne. Niech już nawet będzie jakiś Engel, czy inny Polak, jeżeli nie chcą wyłożyć więcej kasy na dobrego trenera zagranicznego, ale niech to będzie trener z doświadczeniem reprezentacyjnym. Wstawianie na tą posadę trenera z doświadczeniem wyłącznie klubowym to tak, jakby ktoś dziś mnie posadził w dużej ciężarówce naładowanej towarem i kazał jechać (a mam jedynie, od niedawna z resztą, prawo jazdy kategorii B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZPN zwolnił Waldemara Fornalika

Waldemar Fornalik przestał być selekcjonerem reprezentacji Polski. Z kadrą pracował od 10 lipca 2012 roku.

 

- Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Fornalikowi za roczną współpracę i życzyć mu powodzenia w dalszej pracy trenerskiej - oświadczył prezes PZPN Zbigniew Boniek.

 

Fornalik prowadził reprezentację w 18 meczach. Osiem z nich wygrał, cztery zremisował i sześć przegrał. W zakończonych wczoraj eliminacjach mistrzostw świata "biało-czerwoni" zajęli czwarte miejsce w grupie.

 

źródło: PZPN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...