Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, dvbtowiec napisał:

@swordfish Robiąc taką wybiórczą selekcję pozycji programowych, zapewne cieszysz się także z obecności na atnenie telewizyjnej choćby takiej pozycji jak "Rolnik szuka żony".

To ta sama kategoria. 

Można oczywiście tak sobie kpić, ale jednak TVN7 to coś więcej. 

Coś więcej? Chyba 15 lat temu.

Wtedy ten kanał miał sens. Było dużo seriali i filmów fabularnych zagranicznych. Mieli większy nacisk na zawartość filmową niż na rozrywkę.

"Rolnik szuka żony" jest taką samą tandetą dla mas jak "Hotel Parasite". Bezpowrotna strata czasu na niskiej jakości rozrywkę.

Nadal nie mogę zrozumieć, jak to robią Czesi, że nadawca publiczny w swoim programie drugim o 19:00 w porze prime-time emituje seriale przyrodnicze i naukowe. Można? Jak najbardziej! Teraz znajdź mi w Polsce o 19:00 w ogólnodostępnych kanałach naziemnych o tej porze film o walorach edukacyjnych, który cieszyłby oko obrazami przyrody.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całe zamieszanie wokół TVN7, a wcześniej wokół TVN24 pokazuje jak bardzo "potrzebny" jest ten organ zwany KRRiTV. 

Przychodzili sobie na spotkania co kilka dni/tygodni, głosowali i nigdy nie mogli dojść do wyniku, który spowodowałby rzecz oczywistą w tej sytuacji, czyli przedłużenie koncesji. I w końcu dochodzi do tego na kilka dni przed końcem. Pomimo że nic się w tej kwestii nie zmieniło. To po co tyle spotkań?

Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to niewiele tego jest, ale i tak lepszego kanału w miejsce TVN 7 byśmy nie dostali.

Godzinę temu, Pawop napisał:

To miej pretensje do KRRITV, ze dawała koncesja takim miernotom jak AntenaTV zamiast kanałom z kapitałem zagranicznym i odpowiednim zapleczem technologicznym i programowym

A kto im bronił startować w konkursach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Zacznij oglądać pasmo po 19:00 to się dowiesz. Myślę że EPG także umiesz obsługiwać. 

19+, Hotel Paradise, Projekt Lady, Slub od pierwszego wejrzenia..Glupawe serialiki typu Zakochani..Faktycznie ambitny kontent 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Wybrałeś pozycje które pasują do Twojej tezy. Ja jednak widzę więcej w ramówce pomiędzy 19:00 a 01:00

Umówmy się kanał bardzo ambitny nie jest, ale taki jest przekrój widowni, której ta ramówka odpowiada.

Na jego miejsce nie dostalibyśmy niczego bardziej ambitniejszego, a filmy i seriale późnym wieczorem rekompensują te mniej ambitniejsze pozycje programowe. Ja i tak telewizji wcześniej nie oglądam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dvbtowiec napisał:

@wislok 

Na jego miejsce nie dostalibyśmy niczego bardziej ambitniejszego, a filmy i seriale późnym wieczorem rekompensują te mniej ambitniejsze pozycje programowe. Ja i tak telewizji wcześniej nie oglądam ;)

Seriali późnym wieczorem to już od dawna nie ma. 

A szkoda. Mogliby chociaż jeden dzień od 21:40 przeznaczyć na 2-3 seriale zamiast wrzucać je do głównego TVN o 2 w nocy. 

Chociaż seriale amerykańskie u nas nigdy się nie oglądały. A kto chciał zobaczyć to i tak to zrobił w mniej lub bardziej legalnym innym miejscu...

Stąd też brak tego typu produkcji w Siódemce nie dziwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chociaż seriale amerykańskie u nas nigdy się nie oglądały.

Oczywiście, że się oglądały. Była taka sytuacja, że po skończonym sezonie jakiegoś swojego hitu, chyba Magda M, TVN wrzucił jakiś mało znany procedural amerykański. Wykręcił on podobny wynik oglądalności co ten hit.
Ja rozumiem, że chcą produkować własne rzeczy, ale powinno być też miejsce na jakiś amerykański serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim amerykańskim hitem w otwartej polskiej telewizji był bodajże "Skazany na śmierć". Faktycznie wykręcał on niezłe wyniki oglądalności.  

No i chyba TVP1 z "Lostem". 

One były emitowane przez cały czas w prime-time o stałej porze. 

 

A tak to trudno poszukać stacji tv, która pokazywałaby regularnie amerykański serial w prime-time bez jego przenoszenia po kilka razy. TVN był w tym mistrzem. W okresie posuchy ramówkowej (lato, zima) wrzucali serial o 21:30, a wraz ze startem ramówki wiosna/jesień potrafił on wylądować na 23:55. Doskonale to pamiętam jak próbowałem u nich oglądać "Smallville". 

Gdyby te seriale dobrze się oglądały to zostałyby w ramówce o 21:30, a nie zlatywały po kilku tygodniach ok. północy.

 

TVN7 kiedyś było jako taką alternatywą, bo kiedyś było pasmo serialowe po filmie o 20tej. Ale teraz wolą hoteliki puszczać (w sumie przy wynikach ogladalnosc nie ma co się dziwić). Chociaż też bywało różnie z tą emisją u nich. 

 

Z "Magdą M." też się nie do końca zgodzę. To chyba był ostatni serial TVN, który potrafił przebić 4mln widzów. Dziś wynik nie do osiągnięcia. Wątpię by któraś amerykańska produkcja miała tylu widzów skoro inne polskie, z reguły chętniej oglądane, nie potrafiły go osiągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dvbtowiec napisał:

@wislok Wybrałeś pozycje które pasują do Twojej tezy. Ja jednak widzę więcej w ramówce pomiędzy 19:00 a 01:00

Umówmy się kanał bardzo ambitny nie jest, ale taki jest przekrój widowni, której ta ramówka odpowiada.

Na jego miejsce nie dostalibyśmy niczego bardziej ambitniejszego, a filmy i seriale późnym wieczorem rekompensują te mniej ambitniejsze pozycje programowe. Ja i tak telewizji wcześniej nie oglądam ;)

Niczego nie wybierałem, podałem produkcje tej anteny, którymi się sama stacją reklamuje nawet przy okazji walki o koncesję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do seriali zgadzam się. Jest ich zdecydowanie za mało. 

Stopklatka pokazała 2 sezony "Opowieści podręcznej" i dalej cisza. 

TVN także zaczynał jakiś serial jak choćby "W garniturach" i nie skończył. 

 

Sporo seriali z TVN7 przenieśli na bardziej sensowną godzinę do Metro. 

 TVN7 także w końcu mógłby pokazać jakiś nowy dobry serial, lub kontynuację zaczętej kiedyś serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kina oldschool też już próżno szukać, ale czasem jeszcze się trafi w nocy - patrz dramat sensacyjny pt. „Wzgórze złamanych serc” z 1986 (ŚR/CZ, 3/4.03 g. 0:35-3:14). Godzina nie gra roli dla nagrywających z timerem. Dla odmiany Polsat całkiem zapomniał o filmach sprzed 2000, pomijając jakieś oklepańce, które nadaje na swoich kanałach kilkanaście razy w roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim amerykańskim hitem w otwartej polskiej telewizji był bodajże "Skazany na śmierć". Faktycznie wykręcał on niezłe wyniki oglądalności.  
No i chyba TVP1 z "Lostem". 
One były emitowane przez cały czas w prime-time o stałej porze. 
 
A tak to trudno poszukać stacji tv, która pokazywałaby regularnie amerykański serial w prime-time bez jego przenoszenia po kilka razy. TVN był w tym mistrzem. W okresie posuchy ramówkowej (lato, zima) wrzucali serial o 21:30, a wraz ze startem ramówki wiosna/jesień potrafił on wylądować na 23:55. Doskonale to pamiętam jak próbowałem u nich oglądać "Smallville". 
Gdyby te seriale dobrze się oglądały to zostałyby w ramówce o 21:30, a nie zlatywały po kilku tygodniach ok. północy.
 
TVN7 kiedyś było jako taką alternatywą, bo kiedyś było pasmo serialowe po filmie o 20tej. Ale teraz wolą hoteliki puszczać (w sumie przy wynikach ogladalnosc nie ma co się dziwić). Chociaż też bywało różnie z tą emisją u nich. 
 
Z "Magdą M." też się nie do końca zgodzę. To chyba był ostatni serial TVN, który potrafił przebić 4mln widzów. Dziś wynik nie do osiągnięcia. Wątpię by któraś amerykańska produkcja miała tylu widzów skoro inne polskie, z reguły chętniej oglądane, nie potrafiły go osiągnąć. 
Nie liczę na 2-3 mln oglądalności, ale dobry serial w normalnej porze spokojnie osiągnął by ok miliona.

Co do Magdy M, nie będę się upierał, to mógł być inny serial. Pamiętam, że miał on oglądalność jakoś na poziomie 2.1-2 2 mln, a ten amerykański serial ok 1.9 mln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maile od widzów mogły mieć wpływ na decyzję KRRiT (ale nie decydujące).
 

Cytat

 

Zdaniem ekspertów tego typu sytuacje wokół koncesji kanałów TVN mogą się powtarzać, ale zajmą się nimi już inne osoby. - Za pół roku zmieni się skład KRRiT. Tam pojawi się też jedna osoba wskazana przez Senat, więc Rada przestanie być jednolita politycznie - zauważa Juliusz Braun.

O przedłużenie koncesji Siódemki, która wygasa 25 lutego, apelowali widzowie w e-mailach wysyłanych do KRRiT (dotarło ich ok. 30 tys.), ale też dziennikarze i artyści.

 

Według Juliusza Brauna widzowie przesyłający maile w obronie stacji mieli wpływ na decyzję KRRiT. - Taki ruch społeczny jest dla PiS istotnym sygnałem, że nie uda się tego załatwić po cichu, a oni wolą takie rzeczy robić bez rozgłosu - mówi. Nieco inaczej widzi to Krzysztof Luft. - Maile od widzów musiały zostać zauważone przez członków KRRiT, więc mogły mieć znaczenie, ale nie decydujące - ocenia. 

 

https://www.press.pl/tresc/69451,tvn-siedem-ma-wreszcie-koncesje_-_zwyciezyl-zdrowy-rozsadek_

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...