Skocz do zawartości

Polskie Radio


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj o 18:00 w radiowej ''Jedynce'' o ''normalnej porze'' pojawiła się audycja Dariusza Michalskiego pt. ''Tak To Było'', z czego bardzo się cieszę (co ciekawe, przed tym jeszcze wczoraj nocne wydanie ''Tak To Było'' było nadawane).

 

Mam nadzieję, że ''Tak To Było'' będzie o normalnej niż o nocnej porze, bo Pan Dariusz Michalski jest moim ulubionym dziennikarzem muzycznym, w którym przedstawia on w swojej audycji muzykę rozrywkową i Big-Beatową lat 50 i 60-tych, także opowiadając o artystach tamtych lat. Nie wiem czemu były dyrektor ''Jedynki'' Kamil Dąbrowa, za swojej kadencji w 2012 roku przeniósł na nocne pory ''Tak To Było'' i Pana Dariusza Michalskiego. Co mu przeszkadzało w tej audycji?.

 

Dzisiaj natomiast będzie o godz. 23:00 audycja Adama Rozlacha pt. ''Koncert Chopinowski'', która wówczas była emitowana w ostatnie niedziele miesiąca. Czyżby koniec ''Koncertowej Jedynki''?.

 

Jak widać, zmiany w ''Jedynce'' już się pojawiają. Czekam natomiast na powrót Wiesława Molaka do ''Sygnałów Dnia'', przywrócenie Hejnału z Wieży Mariackiej w Krakowie na cztery zwrotki, oraz na powrót takich prezenterów jak m.in. Andrzej Matul, Zygmunt Chajzer czy Marta Kielczyk. Co do powrotu ''Mijają lata, zostają piosenki'' to nie jestem pewien, bo jak wiadomo Pani Danuta Żelechowska już nie żyje, a jedynie żyje tylko Pan Jan Zagozda, więc powrót audycji z samym Panem Janem Zagozdą już nie będzie moim zdaniem taki sam jak kiedyś.

 

Co do Pana Rafała Porzezińskiego to trzymam za niego kciuki!. Już przywrócenie ''Tak To Było'' na ''normalne'' pory to wielki sukces nowego dyrektora radiowej ''Jedynki''.

Edytowane przez Frontowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław Szubartowicz i jego żona Kamila Terpiał zostali zdjęci z grafiku radiowej ''Jedynki'':

http://www.press.pl/newsy/radio/pokaz/51243,Kamila-Terpial-i-Przemyslaw-Szubartowicz-zdjeci-z-grafiku-radiowej-Jedynki

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem przed chwilą "Debaty dnia" w Jedynce i muszę powiedzieć, że zmiany są jak najbardziej na plus. Mieliśmy normalną dyskusję, na przyzwoitym poziomie, w której używane były argumenty każdej strony i nie było takiego raczej politycznego "monogłosu", gdzie każdy każdego chwalił i o wielu rzeczach "wypadało" nie mówić.

 

Za to smuci mnie zawieszenie Szubartowicza. Moim zdaniem bardzo dobrze moderował dyskusje i jego poglądy w czasie pracy nie miały żadnego znaczenia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna radosna informacja. Od jutra Hejnał z Wieży Mariackiej w Krakowie znowu zabrzmi w całości na antenie radiowej ''Jedynki''!!!:

http://www.polskieradio.pl/7/1579/Artykul/1572377,Hejnal-z-Wiezy-Mariackiej-zabrzmi-w-calosci

 

Natomiast ciekaw jestem czy z radiowej ''Jedynki'' zostaną zawieszeni bądź zwolnieni Zuzanna Dąbrowska i Krzysztof Grzesiowski?. Na chwilę obecną Grzesiowski jeszcze prowadzi z Danielem Wydrychem ''Sygnały Dnia'', a Zuzanna Dąbrowska dzisiaj prowadziła jeszcze ''Z kraju i ze świata''.

Edytowane przez Frontowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aktualności emitowane dotychczas po godz. 12.00 będzie można usłyszeć wyjątkowo o godz. 11.55, natomiast po wysłuchaniu Hejnału Radiowa Jedynka zaprasza na magazyn "Z Kraju i ze Świata".

Od najbliższego czwartku Informacje Sportowe emitowane po godz. 12.00 zostaną przesunięte - będą po godz. 11.00

Bezsensowna pora emisji aktualnosci. To juz lepiej bylo dotychczas czyli po hejnale. Niezrozumiala jest tez decyzja o przesunieciu wiadomosci sportowych z godz 12 na 11. Przed poludniem mniej sie dzieje w sporcie, a poza tym teraz bedzie az 5 godzin miedzy wiadomosciami sportowymi (od 11 do 16). To juz lepiej gdyby przesuneli sport na 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ''Aktualności'' o 11:55 to wielka przesada. Ciekaw jestem co dalej z ''Komunikatami o stanie wód i rzek''?.

 

Moim zdaniem powinni wrócić do nazwy ''Program Pierwszy Polskiego Radia'' niż '' Pierwszy Program Polskiego Radia''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy od września 2012 wyemitowano hejnał w pełnej wersji. Tutaj nagranie; http://www113.zippyshare.com/v/mtHo86FF/file.html

 

Tam gdzie kończy się nagranie, jest zapowiedź magazynu "Z kraju i ze świata", po niej poszła prognoza pogody oraz komunikat o stanie wód i rzek. Magazyn się zaraz zacznie, gdy to piszę, to leci komunikat nt. abonamentu RTV.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związku ze śmiercią Bogusława Kaczyńskiego radiowa ''Jedynka'' nada dzisiaj od 0:00 do 3:00 specjalne wydanie audycji ''Muzyka nocą'', w której gośćmi będą jego przyjaciele, zostaną zaprezentowane archiwalne audycje radiowe Bogusława Kaczyńskiego oraz także audycja będzie z telefonicznym udziałem słuchaczy.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj serwisanci ''Aktualności'' i niektórzy prezenterzy zaczęli mówić starą nazwę ''Program Pierwszy Polskiego Radia'', chociaż niektórzy prezenterzy jak np. Dariusz Kwiatkowski czy Daniel Wydrych nadal mówią ''Pierwszy Program Polskiego Radia''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile degradacja tego zasłużonego pana trwała... Był swego czasu szefem IAR, potem krótko kierował PR1. Następnie degradacja. Liczyłem na to, że obejmie kierownictwo PR24. To jeden z najbardziej zasłużonych redaktorów w Polskim Radiu.

Edytowane przez paskud
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związku ze śmiercią Bogusława Kaczyńskiego radiowa ''Jedynka'' nada dzisiaj od 0:00 do 3:00 specjalne wydanie audycji ''Muzyka nocą'', w której gośćmi będą jego przyjaciele, zostaną zaprezentowane archiwalne audycje radiowe Bogusława Kaczyńskiego oraz także audycja będzie z telefonicznym udziałem słuchaczy.

Pora niesamowita... Jakby nie mogli np. od 20. do 23.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku w radiowej ''Jedynce'' wprowadzono pasmo ''W samo południe'', które jest emitowane w godzinach 12:05-13:00. W paśmie są m.in. ''Z kraju i ze świata'' (12:05-12:25), ''Euranet Plus - Komentarz Europejski'' (12:25), ''Prognoza pogody'' (12:30), ''Komunikat IMiGW o stanie wód i rzek'' (12:31) i ''Rozmowy w Jedynce'' (12:35).

 

Także zrezygnowano z ''Piosenki dnia'' w radiowej ''Jedynce''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...