Skocz do zawartości

Radio ZET


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@wislok No wiadomo. Jak oni śmią. Janda szczepiąca się na COVID poza kolejką to była dopiero afera do grzania tygodniami przez prawdziwych dziennikarzy, prawda?

 

Poniżej oświadczenie Radia Zet:

"Nie zgadzamy się z zarzutami przedstawionymi przez panią Marszałek Elżbietę Witek w jej oświadczeniu. Nasz artykuł został przygotowany z zachowaniem dziennikarskiej staranności. Uważamy również, że dyskusja powinna się obecnie skupić nad istotą opisanego przez nas problemu."

 

A w TVP Info już pewnie trwają gorączkowe poszukiwania tematu zastępczego do zwalenia na kogoś z PO, zobaczymy czy się uda.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgmnt napisał(a):

@wislok No wiadomo. Jak oni śmią. Janda szczepiąca się na COVID poza kolejką to była dopiero afera do grzania tygodniami przez prawdziwych dziennikarzy, prawda?

 

Poniżej oświadczenie Radia Zet:

"Nie zgadzamy się z zarzutami przedstawionymi przez panią Marszałek Elżbietę Witek w jej oświadczeniu. Nasz artykuł został przygotowany z zachowaniem dziennikarskiej staranności. Uważamy również, że dyskusja powinna się obecnie skupić nad istotą opisanego przez nas problemu."

 

A w TVP Info już pewnie trwają gorączkowe poszukiwania tematu zastępczego do zwalenia na kogoś z PO, zobaczymy czy się uda.

Lekarze decydują o leczeniu, nie mi oceniac czy pacjent nadaje się na ten czy inny oddział. Tu nie ma zadnej afery, a przynajmniej dziennikarze nie przedstawili na to dowodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Wychodzą już kolejne fakty bezpośrednio od pracowników szpitala - wizyty pani marszałek podczas COVIDu, gdy szpitale były zamknięte dla gości itd.

Jak była niedawno afera z "mamą ginekolog", która przyjmowała u siebie znajomych poza kolejką to od razu kary, oburzenie, kontrola w szpitalu i wszystko co się da.

Tutaj zamiast rzeczowej dyskusji bo jednak dla jednej osoby miejsca w szpitalu zabrakło i jak twierdzi rodzina dlatego zmarła mamy wielki kwik, że dziennikarz (i to uznany, który podał między innymi jako pierwszy informację o wybuchu w Przewodowie) się tym zainteresował i jak zwykle rozmywanie tematu i zwalanie na wszystko co się da.

Na twitterze też armia fejkowych botów wypisujących to samo odpalona.

A no i pacjentów leżących na OIOM dłuzej niż rok było łącznie przez 5 lat 83.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bgmnt napisał(a):

@Falcon Nadal nie dowiedzialem się dlaczego go wywalili z portalu, który jak rozumiem śledzisz i szanujesz. Bo serio nie wiem.

Znalazłem

https://wiadomosci.wp.pl/koniec-wspolpracy-oko-press-z-radoslawem-gruca-jest-oswiadczenie-6666423153314720a

Cytat

Według doniesień dziennikarza Gruca miał podjąć próbę prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i wdać się w sprzeczkę z policją.

Związek z zawodem dziennikarza żaden. Postąpił głupio ale w życiu prywatnym a nie zawodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał(a):

A w TVP Info już pewnie trwają gorączkowe poszukiwania tematu zastępczego do zwalenia na kogoś z PO, zobaczymy czy się uda.

 

Dużo czasu nie upłynęło :)

Radio Szczecin

https://radioszczecin.pl/6,454447

Cytat

Haniebny atak na rodzinę marszałek Sejmu

Cytat

Portal TVP.INFO ujawnił, że autorami haniebnej publikacji są: Radosław Gruca wyrzucony z Oko.press, gdy pod wpływem substancji medycznych próbował się szarpać z policjantem, który udaremnił mu prowadzenie samochodu i Mariusz Gierszewski, który za rządów Donalda Tuska pracował dla instytucji podległych PO.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

A jakie to ma znaczenie w tej sprawie? Pacjent w stanie paliatywnym zajmuje łóżko w oddziale intensywnej terapii, czy nie?

Tego nie wiesz, to wiedzą lekarze, którzy maja wgląd w dokumentację medyczną. Na marginesie tej sprawy marszałek Sejmu jak i jej rodzina na mocy ustawy maja prawo do specjalnej opieki zdrowotnej https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/swiadczenia-opieki-zdrowotnej-finansowane-ze-srodkow-publicznych-17127716

To się generalnie kupy nie trzyma, bo gdyby marszałek Sejmu korzystała ze swoich przywilejów to jej mąż byłby leczony w placówce MSWiA w Warszawie. 

2 godziny temu, bgmnt napisał(a):

Daj spokój. Wychodzą już kolejne fakty bezpośrednio od pracowników szpitala - wizyty pani marszałek podczas COVIDu, gdy szpitale były zamknięte dla gości itd.

Jak była niedawno afera z "mamą ginekolog", która przyjmowała u siebie znajomych poza kolejką to od razu kary, oburzenie, kontrola w szpitalu i wszystko co się da.

Tutaj zamiast rzeczowej dyskusji bo jednak dla jednej osoby miejsca w szpitalu zabrakło i jak twierdzi rodzina dlatego zmarła mamy wielki kwik, że dziennikarz (i to uznany, który podał między innymi jako pierwszy informację o wybuchu w Przewodowie) się tym zainteresował i jak zwykle rozmywanie tematu i zwalanie na wszystko co się da.

Na twitterze też armia fejkowych botów wypisujących to samo odpalona.

A no i pacjentów leżących na OIOM dłuzej niż rok było łącznie przez 5 lat 83.

Sorry, ale jeśli pani Lekarz otwarcie mówi o tym, ze lamie prawo to tak postępowanie jak i kara były nieuniknione. To samo z szczepionkami, skoro ówcześnie były regulacje komu one przysługują to było to naganne z punktu widzenia etycznego, ze dostały je osoby po znajomości nieuprawnione

 

Winę należy udowodnić, nie niewinność. Co wynika z artykułu Radia Zet? Dowiedzieliśmy się, że mąż marszałek Sejmu jest poważnie chory( osoba prywatna, nie żaden poseł jak tu blednie jeden z użytkowników twierdził) i ze córka pacjentki twierdzi, ze jej matka zmarła przez to, ze mąż Witek leżał na OIOM, a nie powinien w jej opinii. Rozgoryczenie osoby w żałobie mogę zrozumieć, wtedy człowiek wszędzie szuka winnych, sam to przerabiałem. Co powinien robić dziennikarz? Zweryfikować czy zarzuty rodziny są zasadne. Tymczasem dziennikarze nie uwzględniają w swoim artykule stanowiska marszałek, choć ta z nimi rozmawiała przed publikacją (info z oświadczenia marszałek, dementi w tej sprawie ze strony dziennikarzy brak) , brak stanowiska szpitala, któremu insynuuje się działania niezgodne z prawem i korupcję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Witek nie był posłem, ale radnym powiatu jaworskiego. Dziennikarze nie są od udowadniania winy, a od informowania i to zrobili.

Oświadczenie Witek wisi na stronie Radia Zet razem z artykułem. Jest też informacja, że zadali jej wcześniej pytania mailem i nie otrzymali odpowiedzi. Podobnie zresztą milczał NFZ.

Temat można uciąć bardzo szybko - wychodzi lekarz, który jest odpowiedzialny za pacjenta i informuje, że są przesłanki ku temu, żeby to tak wyglądało.

W zamian mamy wywody wierchuszki PIS, ichnich dziennikarzy itd.

Nie chce mi się już ogólnie ciągnąc tego tematu, ale naprawdę na dziś moim zdaniem nie ma powodu do nazywania dziennikarzy Zetki hienami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpital zajął stanowisko https://tulegnica.pl/artykul/maz-marszalek-sejmu/1422393.amp

Oświadczenie pojawiło się już po publikacji, pisze o samej publikacji. Skoro marszałek Sejmu rozmawiała z autorami publikacji to dlaczego w publikacji nie było stanowiska pani marszałek Sejmu? Dziennikarze tej publikacji powinni na to pytanie odpowiedzieć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wislok napisał(a):

Szpital zajął stanowisko

Nie zajął. To ogólne informacje bez odniesienia do konkretnego przypadku. 

Cytat

- To, jacy pacjenci są przyjmowani na OIOM i jak długo na nim przebywają zależy wyłącznie od decyzji lekarzy z tego oddziału - zastrzega Tomasz Kozieł.

Czy może się zdarzyć, że pacjent przebywa na OIOM-ie rok lub dłużej?

- Są pacjenci, którzy przebywają na oddziałach szpitalnych przez wiele miesięcy - mówi Tomasz Kozieł

Nikt w tej sprawie skoro jest już publiczna nie oczekuje szczegółowych informacji. 

Ale skoro przyjmuje się

Cytat

Przepisy nie określają, jak długo pacjent może przebywać na OIOM-ie, ale jednocześnie pobyt trwający dłużej niż 30 dni jest traktowany przez NFZ jako przewlekły.

to chyba uzasadnione jest wzięcie przez lekarza prowadzącego na klatę stwierdzenie mamy podstawy do takich działań i są uzasadnione. Nigdzie tego nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle jest mój ulubiony znafffca dziennikarstwa, wybitny miedioznawca tego forum czyli @wislok, szczególnie jeśli chodzi o TVN24 i madia patrzące na ręce obecnej władzy i przekręty kościoła 😄

Najprostszy sposób to szukanie haków na dziennikarzy, gdy napiszą niewygodną informację. Bo to problem oczywiście jest w dziennikarzach, a nie w ludziach władzy, którzy swoje stanowisko wykorzystują dla siebie i rodzin. Bez względu czy to dotyczy mandatu, stanu zdrowia bliskich, czy ośmiorniczek z służbowej karty. Bo przecież milionowe przekręty obecnej władzy to już standard i wszystko jest OK.

 

 

7 godzin temu, wislok napisał(a):

Skoro marszałek Sejmu rozmawiała z autorami publikacji to dlaczego w publikacji nie było stanowiska pani marszałek Sejmu? Dziennikarze tej publikacji powinni na to pytanie odpowiedzieć.

 

Jak informuje bez emocji Press.pl, "Pani marszałek powołuje się na spotkanie z dziennikarzami i zarzuca im kłamstwo w stwierdzeniu, że nie otrzymali od niej odpowiedzi na zadane pytania. Owszem, doszło do takiego spotkania w środę po południu, jednak pani marszałek zastrzegła, że rozmowa ma charakter nieoficjalny, a treści uzyskane w jej trakcie nie mogą być upublicznione. Obie strony umówiły się, że jest to rozmowa "off the record". Zaskakujące jest, że teraz pani marszałek Witek powołuje się na nią. Dziennikarze przekazali swoje pytania w formie pisemnej na zakończenie spotkania. Do tej pory nie otrzymali odpowiedzi na żadne z nich. Zmasowany atak na Radka Grucę i Mariusza Gierszewskiego to ewidentna próba odwrócenia uwagi od przedstawionego przez nich problemu, jakim jest możliwość przekroczenia uprawnień, zależności służbowej i osobowej w szpitalu w Legnicy, odbywająca się kosztem zdrowia i życia zwykłych pacjentów" - wyjaśnia rzecznik Radia Zet.

 

Ale najlepiej podsumował to Andrzej Krajewski z Rady Etyki Mediów: "Pani Witek z niczego się nie wytłumaczyła, nie ustosunkowała się do opisanej sytuacji merytorycznie, za to pogroziła pozwem. A można założyć, że skoro chodzi o męża drugiej najważniejszej osoby w kraju, to przetrzymywanie go tak długo na OIOM-ie nie wynika z potrzeby medycznej. W demokratycznym państwie polityk w takiej sytuacji albo udziela konkretnego wytłumaczenia, albo ustępuje za stanowiska. W Polsce Elżbieta Witek grozi sądem, i to bardzo dokładnie obrazuje stan demokracji w naszym kraju. A potem się dziwimy, że nie dostajemy funduszy europejskich wstrzymywanych ze względu na zły stan naszej demokracji".

 

Ale w tej sprawie i tak nie chodzi o męża, a o czerpanie profitów w państwowych/publicznych instytucjach (szpital). Polecam mniej emocji, a więcej realnego spostrzegania świata. Ciężko chorują nie tylko rodziny polityków,  wszyscy płacimy składki zdrowotne, więc oczekiwalibyśmy opieki na tym samym poziomie. Później nie dziwmy się, że jest inaczej, jeśli czytam (m.in. tutaj), że o takim sprawach dziennikarze nie mogą pisać. Oczywiście mogą, pamiętając jednak o standardach dziennikarstwa. Nawet jeśli dotyczy intymnych sprawa ludzi władzy z wykorzystaniech przez nich swoich stanowisk.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie zajął. To ogólne informacje bez odniesienia do konkretnego przypadku. 

Nikt w tej sprawie skoro jest już publiczna nie oczekuje szczegółowych informacji. 

Ale skoro przyjmuje się

to chyba uzasadnione jest wzięcie przez lekarza prowadzącego na klatę stwierdzenie mamy podstawy do takich działań i są uzasadnione. Nigdzie tego nie widzę. 

Moze nie słyszałeś o czym takim jak tajemnica lekarska. 

Godzinę temu, muza_tv napisał(a):

I jak zwykle jest mój ulubiony znafffca dziennikarstwa, wybitny miedioznawca tego forum czyli @wislok,

Jak zwykle zaczynasz od ataku personalnego, no cóż ludzie pozbawieni kultury osobistej tak mają. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wislok napisał(a):

Moze nie słyszałeś o czym takim jak tajemnica lekarska.

Może nie doczytałeś, ale napisałem że wystąpienie lekarza prowadzącego i powiedzenie krótko czegoś w stylu proszę państwa w związku z publikacją, jako szpital oświadczamy iż przebywanie pacjenta na oddziale intensywnej terapii jest medycznie uzasadnione, bez wnikania w szczegóły, nie byłoby żadnym złamaniem tajemnicy lekarskiej. To że pacjent przebywa na oddziale jest już informacją publiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłem link z wypowiedzią rzecznika, jeśli ktoś przebywa na OIOM to zakładam, ze jest to uzasadnione. Ciężko się spodziewać, ze gdyby było inaczej to szpital się do tego przyzna. Już widzę,że Ci wszyscy którzy tu już rozstrzygnęli sprawę pisząc, ze marszałek Witek wykorzystała swoje stanowisko uwierzyli w oświadczenie szpitala, ze przebywanie na OIOM tego pacjenta jest uzasadnione.  

W mojej ocenie dziennikarze nie przedstawili dowodów na wykorzystanie stanowiska czy skorumpowanie lekarzy czy dyrekcji szpitala. Tyle, ja nie rozstrzygam sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wislok napisał(a):

Przytoczyłem link z wypowiedzią rzecznika, jeśli ktoś przebywa na OIOM to zakładam, ze jest to uzasadnione.

Otóż nie z tego komunikatu to nie wynika. To są same ogólniki. Niech szpital ma odwagę odnieść się do tego konkretnego przypadku czy ma to uzasadnienie i to kończy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz widzę jakby to zakończyło temat, bądźmy realistami.

Swoją drogą nawet nie wiem czy udzielenie takiej informacji nie jest zlamaniem tajemnicy lekarskiej  ale nie jestem prawnikiem. Wiem, ze jak ktoś bliski leży w szpitalu to lekarz nie udzieli mi absolutnie żadnej informacji jeśli nie jestem upoważniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...