Skocz do zawartości

Radio ZET


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Od marca Marek Starybrat wraca do Radia Zet po kilkuletniej przerwie: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/marek-starybrat-radio-zet-audycja

Dodatkowo Agora prosi o czas w kwestii zakupu Eurozetu: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/agora-kupno-eurozetu-uokik-sie-nie-zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nieco mnie wkurzyła mnie odpowiedź Radia Zet na temat ograniczenia serwisów na antenie stacji. Napisali coś takiego:



Szanowny Panie,

 

Celem Radia ZET jest rzetelne informowanie Słuchaczy o bieżącej sytuacji w Polsce i na świecie.

W związku z wojną za wschodnią granicą Polski przede wszystkim przekazujemy fakty i komentarze ekspertów.

Naszą intencją nie jest wywoływanie niepokoju, tworzy go sytuacja na świecie.

Podobnie jak Pan, mamy nadzieję, że jak najszybciej pozwoli ona Radiu ZET i innym mediom na powrót do stałych audycji.

Wygląda więc na to że wespół z RMF FM i innymi stacjami jeszcze długo będą nas męczyć (by nie powiedzieć katować) tematem Ukrainy w takim ostrym natężeniem jak teraz. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale można równie dobrze informować o sprawie w stałych porach serwisów na równi z innymi tematami a nie robić z byle newsów serwisów co 15 minut. Co za dużo to nie zdrowo chociażby od strony nastroju czy psychiki.  Włączasz RMF FM o poranku a tu co kwadrans wojna, wojna, wojna i już jest dzień zepsuty. Nie wspominając już o dzieciach które mogą tego słuchać. 

Dobrze że stacje lokalne nie są tak natarczywe z tą Ukrainą w stosunku do słuchaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, najlepiej wcale bo w Polsce jest spokój. Trzeba mówić bo dziś Ukraina, jutro Polska. Przyjdzie wojna to nie będziesz miał już żadnych swoich spraw bo to co masz to ci zniszczą (dom samochód, firma) a czego nie da się zniszczyć to ci zabiorą, a rodzinę zabiją. Zostaniesz goły, wesoły i sam na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawelgor napisał:

Przeraża mnie Twoje nastawienie. Piszesz do stacji radiowych by te mniej mówiły o Ukrainie, bo jak to ująłeś - masz dzień zepsuty. Pomyśl, że ludzie gdzieś obok tracą dorobek życia, uciekają przed wojną, ale i walczą. Ty mówisz by o tym nie mówić. Głupota?

To nie jest głupota. Wbrew pozorom mam też empatię do tego co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Po prostu uważam że co za dużo to nie zdrowo zwłaszcza że informacje w tak zmasowanej ilości nie powinny być obecne w otoczeniu dzieci, osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży i osób starszych gdyż to objawiałoby się u nich stanami lękowymi i innymi problemami ze zdrowiem zwłaszcza od strony psychicznej. 

RMF FM owszem może o sytuacji ale na równi z innymi informacjami i w standardowej ilości. Szersze rozważania w postaci nadprogramowych „Faktów" powinny być ale w RMF24 i jego radiu. 

6 minut temu, andjaw napisał:

Pewnie, najlepiej wcale bo w Polsce jest spokój. Trzeba mówić bo dziś Ukraina, jutro Polska. Przyjdzie wojna to nie będziesz miał już żadnych swoich spraw bo to co masz to ci zniszczą (dom samochód, firma) a czego nie da się zniszczyć to ci zabiorą, a rodzinę zabiją. Zostaniesz goły, wesoły i sam na świecie.

Tego my nie powiedzieliśmy. Po prostu zwracamy uwagę na to że media przesadziły z eksplatowaniem tematu. Owszem trzeba o tym mówić ale nie poświęcać temu całą główną antenę czy inne media ogólnokrajowe zwłaszcza że telewizja i stacje lokalne nie skreśliły rozrywki z swoich anten. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Poland napisał:

To nie jest głupota. Wbrew pozorom mam też empatię do tego co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Po prostu uważam że co za dużo to nie zdrowo zwłaszcza że informacje w tak zmasowanej ilości nie powinny być obecne w otoczeniu dzieci, osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży i osób starszych gdyż to objawiałoby się u nich stanami lękowymi i innymi problemami ze zdrowiem zwłaszcza od strony psychicznej.

Kolego za wschodnia granicą, tuż obok naszych granic, jest konflikt który może się rozlać szerzej (oby nie), cierpią i umierają ludzie i dzieci.

Oni też mają prawo do spokoju w otoczeniu dzieci nie bombardowania ich dosłownie tematami wojennymi.

Jeśli masz z tym problem zmień stację.

Nikt nie zmusza do słuchania określonego radia. Takie mamy realia aktualnie na świecie.

A najlepiej zamiast szukania rozrywki w radio, można pomyśleć jak poszukać możliwości pomocy tym ludziom.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jesteśmy zgodni. Sam wiem że na Ukrainie jest wolna i rozumiem sytuacje ale potępiam to co próbuje robić z tego RMF FM czy Radio Zet. To nie jest pora by robić sobie z tego "temat życia" bombardując nas (niczym Rosjanie) informacjami z których to część mogę porównać do randomowych informacji drogowych. 

Owszem Ukraińcy też mają prawo do nie bombardowania ich tematami wojennymi. Stąd też uważam że włączenie RMF FM czy Radia Zet przez naszych wschodnich sąsiadów mieszkających lub trafiających do Polski może byc równie traumatyczne jak dla wspomnianychch przeze mnie grup. Po prostu tematu jest za dużo a stacje radiowe po prostu zamiast pomóc bardziej szkodzą i irytują swoich słuchaczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałe jest że temat jest traumatyczny. Ale nie ucieknie się od niego. Brak informacji, nie sprawi że zniknie. 

Ja oczekuję być na bieżąco informowany w mojej ulubionej stacji. 

Jeśli dla Ciebie to za dużo, stacji radiowych do wyboru jest sporo, także w internecie. Można także odsłuchać zakurzonej płyty :)

To temat nr 1 i będzie z nami obecny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko dostęp do dwóch stacji? Zejdź na ziemię i zobacz co się dzieje wokół Ciebie. Używanie słów: pogoń za sensacją...

Gdy ludzie umierają i bronią swojej ojczyzny jest serio czymś porażającym i czymś czego nie rozumiem.

Edytowane przez Pawelgor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego należy kibicować tym którzy bronią ojczyzny.

Moim zdaniem same stacje radiowe takie jak RMF FM czy Radio Zet mają szersze pole do popisu niż informowanie i zapraszanie ekspertów i polityków. Mogą na przykład organizować zbiórki, akcje, przeznaczyć dochód z loterii SMSowej na pomoc Ukrainie czy wrócić do standardowej ramówki i playlisty ale z wzbogaceniem tej ostatniej nie tylko o odkopane smętne utwory ale i co byłoby bardziej pożyteczne twórczość ukraińskich artystów pop. 

Serwisy informacyjne wróciłyby do stałych pór emisji (i byłyby poświęcone Ukrainie ale i też innym sprawom) a dodatkowe informacje i rozmowy w przypadku RMFki trafiłyby do Radia RMF24.pl. 

Wiem że wam i mediok się marzy by kontentu informacyjnego było tak dużo jak w czasie żałob czy sytuacji po ataku na WTC (gdzie „Fakty" czy inne serwisy były ciągłe przez cały dzień) w 2001 roku ale to co już jest teraz stanowi pewnego rodzaju nadużycie i przesadę. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów na to wypisujesz. 

Ludzie i dzieci giną a Ty nam piszesz że "jak w czasie żałob". 

Wstyd mi że czytam takie komentarze w obliczu tragedii tuż za rogiem. 

Bardzo dobrze że stacje radiowe skupiają się na informowaniu. Jestem zadowolony z takich decyzji. To jest właśnie wyraz solidarności i właściwego podejścia do misji społecznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś jesteś odrealniony. Aż niewiarygodne, że tak można. Masz kilkaset stacji radiowych i telewizyjnych które nie żyją tym co się dzieje, a Ty jęczysz, bo za dużo mówią o wojnie, która dosłownie dzieje się za naszą ścianą. To nie jest Afganistan, Syria. To jest tuż przy naszej granicy, A Ty się obruszasz, że w radio grają " smęty" i informują o wojnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Brak słów na to wypisujesz. 

Ludzie i dzieci giną a Ty nam piszesz że "jak w czasie żałob". 

Wstyd mi że czytam takie komentarze w obliczu tragedii tuż za rogiem. 

Bardzo dobrze że stacje radiowe skupiają się na informowaniu. Jestem zadowolony z takich decyzji. To jest właśnie wyraz solidarności i właściwego podejścia do misji społecznej. 

Moim zdaniem samym informowaniem nie zdziałają Ukraińcom w tej chwili przyda się modlitwa i wsparcie a nie „Fakty" w RMF FM czy każdy inny serwis informacyjny. Moim zdaniem można wrócić do stałego trybu działania danejstacji wykorzystując go w pożytecznym celu. Przykładowo tak jak wspomniałem wzorem zimowej akcji „Świetny Mikołaj" w stacji z Krakowa dochód z loterii smsowej mógłby iść na cele charetatywne.

Dosyć mówienia tylko o przykrościach wojny - trzeba pokazać też że jest nadzieja :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawelgor napisał:

Koleś jesteś odrealniony. Aż niewiarygodne, że tak można. Masz kilkaset stacji radiowych i telewizyjnych które nie żyją tym co się dzieje, a Ty jęczysz, bo za dużo mówią o wojnie, która dosłownie dzieje się za naszą ścianą. To nie jest Afganistan, Syria. To jest tuż przy naszej granicy, A Ty się obruszasz, że w radio grają " smęty" i informują o wojnie.

To nie jest jęczenie. Mam świadomość sytuacji ale uważam też że RMF FM czy Radio Zet nieco przeholowują w tej sytuacji. Nawet nie wydały one komunikatu prasowego z informacją do kiedy specjalny tryb ma trwać przez co działają bez ładu i składu. Normalnie nadzwyczajne wydania serwisów daje się gdy dochodzi do sytuacji a nie kilka dni po bo to już jest nadużycie tej formy.

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...