Skocz do zawartości

Radio ZET


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Co z nim jest nie tak?

To spekulant. Spójrz jak wyglądał proces sprzedaży stacji. Ile właśnie było w mediach spekulacji, które jak nic wpłynęły na cały proces od strony finansowej. Sam zastanawiałem się, jak to w ogóle możliwe, że jest taki chaos informacyjny (wczoraj najbliższy kupna był ten, dzisiaj już ktoś inny, jutro jeszcze inny). Teraz wszystko stało się na pewno jaśniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zastanawia to jak zmiany wyjdą w praktyce. Agora musi teraz od nowa poukładać swoje radiowe portfolio - obecnie stacje Eurozetu gryzą się z tymi od Agory - na przykład Antyradio z Rock Radiem. Ciekawe też co z Radiem Plus i czy nastąpią roszady od strony częstotliwości danych stacji radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie Agora ma 40% udziałów, więc to też nie jest tak, że nagle oni będą wszystko przestawiać, nie mają oni jak na razie całości Eurozetu.

W dniu 20.02.2019 o 16:22, bugmenot napisał:

"Agora jako wspólnik mniejszościowy obecnie nie będzie mieć wpływu m.in. na działalność operacyjną Eurozetu ani strategię programową jego stacji."

Nawet z tego zdania wynika, że teraz nie ma się co spodziewać roszad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poland napisał:

Ciekawe też co z Radiem Plus i czy nastąpią roszady od strony częstotliwości danych stacji radiowych.

Krzysiu, bingo! Od kilkunastu godzin się nad tym głowię i wychodzi mi, że lepiej będzie jak odsprzedadzą te kilka Plusów ZPR-owi, bo utrzymywanie ich po prostu nie ma sensu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Poland napisał:

Mnie najbardziej zastanawia to jak zmiany wyjdą w praktyce. Agora musi teraz od nowa poukładać swoje radiowe portfolio - obecnie stacje Eurozetu gryzą się z tymi od Agory - na przykład Antyradio z Rock Radiem. Ciekawe też co z Radiem Plus i czy nastąpią roszady od strony częstotliwości danych stacji radiowych.

Z Plusem to może być ciekawie. Niedawno wszystko skłaniało się ku przejęciu reszty Plusów przez ZPRy. Sprawa wyjaśni się niebawem,. ponieważ kończy się umowa między ZPRami a Eurozetem. Jeśłi Plusy całe przejdą pod opiekę ZPRów, może tam zawitać liczba 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kirk napisał:

Jak na razie Agora ma 40% udziałów, więc to też nie jest tak, że nagle oni będą wszystko przestawiać, nie mają oni jak na razie całości Eurozetu.

Nawet z tego zdania wynika, że teraz nie ma się co spodziewać roszad.

Mam nieco inne zdanie na ten temat a mianowicie że Agora razem z tym drugim inwestorem będą dokonywac zmian, a za ich formę odpowiadać będzie własnie Agora bo to ona zna się na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał:

Mam nieco inne zdanie na ten temat a mianowicie że Agora razem z tym drugim inwestorem będą dokonywac zmian, a za ich formę odpowiadać będzie własnie Agora bo to ona zna się na rynku.

Nie. Agora sama z siebie nie będzie odpowiadać za zmiany. Przeczytaj to cytowane w moim poprzednim poście zdanie jeszcze raz, tam jest to dokładnie wyjaśnione. Jako mniejszościowy inwestor Agora może ewentualnie sugerować, ale za decyzje odpowiada inwestor większościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w samym głównym udziałowcu ileś tam procent ma udziałowiec Agory więc ta w zasadzie ma więcej niż 40 procent. Poza tym zakładając że SFS Ventures nie zna się na biznesie radiowym za redakcje, program, marki i częstotliwości odpowiadać będzie Agora a główny udziałowiec będzie to zaklepywał i dbał o finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rasheed napisał:

Ja też ale przede wszystkim chodzi o to by uniknąć sytuacji jaka jest np. na Węgrzech, gdzie istnieją głownie media prorządowe a krytyczne rządowi są w mniejszości. Media muszą patrzeć władzy na ręce, jest to w społecznym interesie. Bez względu na to która partia rządzi.

Przybijam się pod wypowiedzią  :)

Już się bałem że z Zetką będzie  jak na Węgrzech a tu zwrot sytuacji  :)  Jestem mile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirku nie łykaj jak pelikan oficjalnych komunikatów. Może nie będą mocno ingerować bo nie widzą takiej potrzeby, gdyby to radio miało charakter bardziej prorządowy mogę się założyć,że ingerencja była by głęboka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam dyskutować o radiu ..bo słabo ogarniam. Nie chcę też być odczytany politycznie. Przeproszę tych, którzy mnie odczytali jako "pouczanie".

Nawet nie wchodziłbym na ten temat gdyby tak łatwo nie formułowano opinii, że co wolę bardziej niż coś innego.

Oczywiscie byłoby to uprawnione gdybyśmy znali wszystkie szczegóły obu stron.  Jeśli nie znamy objawów  eboli ....ale wiemy jak uciązliwy jest katar... to ebola nie jest taka zła.Precz z katarem. Wolę ebolę.

 

Niemniej dyskusja tutaj przypomina bezrefleksyjne komentarze na WMedia...gdzie wypowiadajacy się (nie kryjacy sympatii politycznych) dość beztrosko ustalili:

W czym problem? Czeski biznes sprzedał radio czeskiemu biznesowi. I to ma być wydarzenie ? Co ? Czesi wpłyną na polskie zachowania? Politykę? Demokrację?....no bezsens.

A Agora nie ma większosci...ba nawet "nie chce" ingerować w biznes...... w czym problem?  No tak...problem to bezsens.

No. Jeśli ktoś widzi jak to działa w Środkowo-Wschodniej Europie ( a poddywanowe zwarcia miały miejsce w krajach bałtyckich, Rumunii, Bułgarii i Węgrzech. o Rosji nawet nie wspominam)  może mieć zdanie takie (może błedne?):

zakulisowe pieniądze dofinansowały kupno radia dla kierowców i to mniejszościowy udziałowiec zarządzi co trzeba. I Czechów nie bedą pytać o propozycje.Ani o redaktorów.

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nasi też bawią się w tę dziecinadę? Przecież to jest idiotyczne. Jak wybuchła afera Weinsteina, to nie wycofali nagle wszystkich filmów z tej wytwórni. A tutaj usuwają z playlist piosenki zmarłego/zabitego od wielu lat piosenkarza, bo nagle się pojawiły po raz kolejny oskarżenia o pedofilię. Paranoja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
5 minut temu, Emil.1603 napisał:

Nasi też bawią się w tę dziecinadę? Przecież to jest idiotyczne.

Zgadzam się z tobą w 100 %.  Ja tego nie popieram.

Jakby nie było, to ikona. Idol mojego dzieciństwa. 

Dobrze, że Spotify i Tidal nie bojkotuje.   :D

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka stacja, takie decyzje. Swoją drogą dzieje się coś dziwnego - okazuje się,że jeśli chodzi o to przestępstwo to nie obowiązuje żadne domniemanie niewinności , wystarczy oskarżenie by uznać oskarżanego za winnego.  Co gorsza większość tych spraw wychodzi już po śmierci oskarżanego i ten w żaden sposób nie może się bronić, odnieść do zarzutów. Dziwi mnie,że teraz oburzają się te elity, które jednocześnie tak otwarcie broniły Polańskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirala się dopiero nakręca. Za chwile wszyscy zrobią dokładnie to samo...

"Pomnik Michela Jacksona został usunięty z National Football Museum w Manchesterze..."

"Twórcy serialu "Simpsonowie" wycofują odcinek z Michaelem Jacksonem..."

Takich przykładów będzie coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat dowiedział się że koło jest jednak okrągłe...ale gdy pisało się że facet jest zwykłym pedofilem to komentarze usuwano wszędzie.Zwykły zbrodniarz,który powinien dziś gnić w więzieniu.Ja ten dokument wyłączyłem po kilku minutach...Zwyrodnialec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pewnie tutejszych światłych "europejczyków:\" nie zainteresuje swąd, który nadal unosi się nad transakcją kupna stacji.  Giełda przyjęła ją chłodno...bez wzrostów.

Wielu prawników ma wątpliwości czy nie było kantu z obejściem prawa. 

"Aby ten plan zrealizować, transakcja została skonstruowana w bardzo skomplikowany sposób. Cześć prawników twierdzi, że plan ma kilka słabych punktów, a jeśli mają rację, to Agorę może to bardzo dużo kosztować - zauważa "Puls Biznesu".

Plan obejmuje m.in.  możliwość odkupienia pozostałych udziałów od Czechów...w perspektywie roku...do 3 lat. Jak dym opadnie?

Są wątpliwości skad czeski kontrahent (jako non profit) wział dużą kasę na zakup....i czy to nie jest zwykły słup.

Oczywiście Agora nie ma kasy na zakup....liczy na kredyt bankowy  na ten i inne cele na ok. 0,5 mld zł. Rozmowy w toku.

A tak moje spostrzeżenie: skoro p. Broniarz jest gwiazdą stacji....to cel zakupu dość określony. Nie po to chyba aby puszczać ciekawsze piosenki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...