Jump to content
PIOTREK 165

Radio ZET

Recommended Posts

Nie wiem kto i czy kupi Radio Zet. O zainteresowaniu kupnem tego medium przez PMPG pisały wirtualnemedia.pl .

Przyznam, że jeśli to prawda to już jest przegięcie. Pod względem finansowym sprawa wygląda tak - bank  państwowy udzieli Karnowskim kredytu na kupno Radia ZET pod zastaw niczego (bo i czego? ), a więc będzie to nadzwyczaj ryzykowne przedsięwzięcie biznesowe. Pieniądze na spłatę będą pochodzić z zamieszczanych w radio reklam, jak znam życie głównie spółek państwowych. A już sądziłem że takie przedsięwzięcia  potrafił uskuteczniać tylko Jan Kulczyk (vide kupno Browarów Wielkopolski). Całe ryzyko poniesie podatnik, ewentualne konfitury zeżrą Karnowscy et consortes. 

Jeden z Karnowskich napisał, że nie są zainteresowani kupnem Eurozetu. Jeśli ktoś ma kupić Zetkę, to albo Agora, albo PMPG. Żadna Friatria, żaden Solorz, żadne TIME.

• Haha 1

Ktoś tu robi niezły cyrk. Karnowscy dementują te doniesienia, zresztą już nie pierwszy raz.

Edited by jaszek

Karnowscy mogą sobie dementować. Nie słyszałeś, że najprawdziwsze są wiadomości zdementowane?

Dalej mam nadzieję, że to nie Friatria kupi Eurozet, bo wtedy doprowadzą do tego, że Radio ZET będzie mieć słuchalność na poziomie Jedynki czy Dwójki, jak wprowadzą tam swoją propagandę.

A bo to jedno jest radio w Polsce?

WM podają, że chętnych do kupna jest 12 firm.

Akurat jeśli chodzi o radio komercyjne, takie jakim jest Zetka, to tu te zmiany dotyczyłyby co najwyżej informacji i publicystyki, a tego jest niezbyt dużo. Ewentualnie może nieco więcej polskich piosenek graliby w ciągu dnia, jakby to Fratria była nowym właścicielem.

Godzinę temu, Patjyk napisał:

WM podają, że chętnych do kupna jest 12 firm.

Znajdź jeszcze inne takie radio, które ma taką historię, rozpoznawalność, zbudowaną markę oraz zasięg. Poza RMF FM czy ESKĄ nie ma większego wyboru.

Lepiej, żeby kupił to jakiś fundusz inwestycyjny, niż jacyś bracia, którzy od razu narzuciliby swoją narracją prowadzoną w swoich gazetkach czy wielkiej i bogatej telewizji przebijającą nawet TVN 24.

• Upvote 1

W dniu 15.12.2018 o 13:23, Patjyk napisał:

(...)

Tak, dla mnie nie istnieje nic poza Zetką, bo tylko tej stacji da się słuchać.

• Confused 5

Chyba decyzyjni z Radia ZET rozpoczęli prace nad tym, aby stacji nikt nie chciał kupić :lol2:

Nie wiem czemu, ale przyszła mi na myśl, skoro Tadla przeszła do Zetki, to może ZPR przejmie?

Ostatnio jak słuchałem Radia ZET w nocy, to na ''Sensacje XX wieku'' nie trafiłem. Jedynie w nocy lecą teraz ''Wiadomości Radia ZET'', muzyka, audiobook oraz powtórka ''Gościa Radia ZET'' w pełnej wersji (mówię tutaj w pełnej, bo też jest rozmowa ''ciąg dalszy w internecie'').

Edited by Frontowiec

15 godzin temu, Frontowiec napisał:

Ostatnio jak słuchałem Radia ZET w nocy, to na ''Sensacje XX wieku'' nie trafiłem. Jedynie w nocy lecą teraz ''Wiadomości Radia ZET'', muzyka, audiobook oraz powtórka ''Gościa Radia ZET'' w pełnej wersji (mówię tutaj w pełnej, bo też jest rozmowa ''ciąg dalszy w internecie'').

W nocy jeszcze emitują program Majewskiego i Nosela.

Jeszcze pasmo dla Kuby Wojewódzkiego! Wygląda to jak jakiś sabotaż...

Edited by jaszek

Przy czym obecny Michał Figurski to już nie jest ta sama osoba, co z czasów jak prowadził ''Poranny WF'' z Kubą Wojewódzkim, z którym jest skłócony.

Tak żartobliwie, może liczą na duże odprawy, bo wyobrażam sobie Fratrię tolerującą te osobowości w swoim radiu.. 

• Upvote 1

Figurski spoważniał nieco od "Porannego WF-u", to było widać już w 2014, gdy zaczynał prowadzić "WidziMiSię" w Polsacie News 2, do tego też wpływ swój mają problemy zdrowotne, z jakimi walczy. Dlatego teraz w Zetce raczej powtórki z Eski bym się nie spodziewał.