Skocz do zawartości

Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej prędko TVP 3D nie powstanie. Po prostu będzie trochę bloków z kontentem w 3D na TVP HD i tyle.

Nawet gdyby już uruchomili na stałe prawdziwe TVP1 i TVP 2 w HD (a nie ten żenujący upscal TVP1, który jest obecnie w Nce) to tam nie będzie wiele kontentu HD. Dlatego taki kanał jak TVP HD, z samym kontentem HD będzie w dalszym ciągu ciekawą propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już nie tak bardzo, ze względu na to, że będzie emitował przeważnie to samo, co TVP 1 HD i TVP 2 HD, chyba że będzie niezależny od tych kanałów, czyli taki TVP 3 HD. Ewentualnie może zostać zastąpiony przez np. TVP 2 HD lub TVP Sport HD.

Co do TVP 3D, to osobiście uważam, że obecnie byłaby to droga i raczej nieopłacalna inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przeceniasz TVP. Obecnie TVP HD może emituje jakieś 10-15% tego co jest na TVP1/2. Na pewno znacząco się to w najbliższym czasie nie zmieni. Po prostu TVP1/2 w jakości HD to będą głównie upscale. Natomiast TVP HD, tak jak dotychczas będzie emitował 100% kontentu w HD. Coś jak BBC. Tam też po uruchomieniu BBC1 HD pozostał i ma się dobrze BBC HD, bo emituje w dalszym ciągu 100% kontentu HD, a BBC1 HD to równoległa emisja BBC1 SD z tym że wybrane programy (a nie wszystkie) lecą w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wam, ale strasznie podobają mi się zapowiedzi tej lektorki. I te jej hipnotyzujące "w najwyższej jakości obrazu i dźwięku" Całość zapowiedzi też jest bardzo ciekawa, chyba uzależniłem się od oglądania TVP HD, bo oglądam niemal każde zapowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial "Filary Ziemi" emitowany przez TVP1 w środy, jest także emitowany w jakości HD na TVP HD.

Dodatkowo 15 lutego w środę o godz. 21:45 na TVP HD film "Pamięć Absolutna" z Arnoldem oraz premiera serialu "Lie to Me" (Magia kłamstwa) o bardzo ciekawej porze - 00:40, ale w czwartek powtórka o "normalnej" porze bo o 20:40, czyli serial ten zastąpi House'a.

W sobotę 18 lutego film Next.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wam, ale strasznie podobają mi się zapowiedzi tej lektorki. I te jej hipnotyzujące "w najwyższej jakości obrazu i dźwięku" Całość zapowiedzi też jest bardzo ciekawa, chyba uzależniłem się od oglądania TVP HD, bo oglądam niemal każde zapowiedzi :P

 

Mają specyficzny charakter te zajawki. Lektorka ma bardzo fajny głos, stosowana jest taka klasyczna forma promocji. W efekcie te same seriale znane z anteny TVP 1 czy TVP 2 wydają się jakby inne. I to nie tylko ze względu na wysoką jakość. Tylko nie rozumiem motywu psa w tej oprawie graficznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Do TVP HD trafiły normalne reklamy. Dotychczas były to tylko reklamy abonamentu, autopromocyjne i chyba okazjonalnie FOXa, niestety teraz nawet jakiś Otrivin i Biedronka "wleciały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dajcie spokoj ludzie, taki denny film polecac, dobrze ze zajrzalem najpierw na filmweb.

Tym niemniej sama stacja nalezy do jednej z najczesciej ogladanych przeze mnie. Kilka niezlych seriali, z Synami Anarchii na czele, a i takie starocie jak Janosik czy Stawka wieksza niz zycie fajnie zobaczyc w "najwyzszej jakosci obrazu i dzwieku". Poza tym Szansa na Sukces, ostatnio ME w pilce recznej, a i dobry film tez sie czasem znajdzie, choc moze przydaloby sie troche wiecej nowosci, ale obecnei to i tak we wszytkich stacjach trwa "sen zimowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie miałem przyjemności oglądać. Z tego, co udało mi się gdzieś kiedyś przeczytać, stacja na razie nadaje testowo i z nieznanych mi powodów, tylko dla wybrańców (m.in. na platformie n). Ale liczę na to, że gdy ruszą z oficjalnym nadawaniem (już "dla wszystkich"), sytuacja się diametralnie zmieni i będzie to prawdziwe HD.

Nadal więc nie zmienia to faktu, że programy informacyjne na TVP HD wydają się być zbędne. Jeśli o mnie chodzi, to w ogóle nie odczuwam potrzeby oglądania w HD twarzy prezenterów czy polityków. A to, co mnie najbardziej ciekawi, czyli materiały do informacji ze świata czy tragicznych wydarzeń, nie zawsze mieszczą się nawet do kategorii SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jedno się zgadza. TVP1 "HD" jest zapuszczone w rozdzielczości 1080i więc biorąc to pod uwagę to jest HD. Inna sprawa że 100% ramówki to zwykły upscal i nawet te filmy czy seriale, które jednocześnie lecą na TVP HD w native HD, to na TVP1 "HD" lecą w upscalu. W ten sposób można porobić wersje HD wszystkich kanałów, ograniczeniem będzie tylko miejsce na transponderze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...