Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, salva said:

To gdzie ten w przyzwoitej jakości streaming kanałów na żywo? Minimum kilku. Mam w nosie 4K, niech będzie 1080p z bitrate powyżej 12Mb/s i 50fps dla kanałów sportowych, by nie zgrzytać zębami na 50-calowym tv. Dawać przykłady. Przecież to takie proste, internet nie ma ograniczeń itp pierdy.

 

A gdzie masz taką jakość w telewizji niby? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak będzie kilka kanałów sportowych  full HD/4k z przyzwoitym bitrate i 50 fps, gdy taki Viaplay na wyłączność będzie oferował Bundesligę,  F1, czy PL w jakości 720p i bitrate ok 5-6 Mb/s...

Jakoś wrażenia na Szwedach nie robią Eleven 4K czy PSP przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bgmnt napisał:

 

A gdzie masz taką jakość w telewizji niby? ;)

Między innymi na wyśmiewanych przez przeróżnych dzb@nów Polsatach Sport Premium, którzy twierdzili, że to przecież zwykłe, najzwyklejsze HD. Nie chcę nic więcej tylko owe zwykłe HD. Najzwyklejsze. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, salva said:

Między innymi na wyśmiewanych przez przeróżnych dzb@nów Polsatach Sport Premium, którzy twierdzili, że to przecież zwykłe, najzwyklejsze HD. Nie chcę nic więcej tylko owe zwykłe HD. Najzwyklejsze. 

Gdzie tam masz 1080p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tyrla napisał:

Jestem ciekaw ile to 4K w Viaplay będzie miało bitrate.

@Zuzia sprawdziła i u Skandynawów jest ok. 16 Mb/s.

W najbliższy weekened według screenu ma być jedna transmisja UHD.

13 minut temu, salva napisał:

Nie chcę nic więcej tylko owe zwykłe HD. Najzwyklejsze. 

Zdecyduj się,

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Mecz Świątek - Paterson rozpocznie się w czwartek o godz. 1.00 polskiego czasu. Będzie można go oglądać wyłącznie w Eurosporcie w Playerze. O fachowy komentarza zadbają Michał Lewandowski oraz były trener Polki Piotr Sierzputowski. (https://tvn24.pl)

 

Cytat

Linette i Kasatkina powinny pojawić się na korcie około godz. 4.00 czasu polskiego. W tym przypadku również będzie można śledzić je wyłącznie w Eurosporcie w Playerze. Za mikrofonem znów zasiądzie Sierzputowski, do którego dołączy Tomasz Wolfke. (https://tvn24.pl)

Upadek tradycyjnej tv może nastąpić szybciej niż nam się wydaje skoro tak ważne mecze wrzucają tylko w streaming. Teraz tylko czekać na podobne ruchy Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich numerach to powinien być ogłoszony bojkot tej [beep]ej amerykańskiej firmy i ludzie nie powinni w ogóle wykupywać Playera . Polsat może lepszy zbytnio nie jest w końcu to oni wprowadzili w Polsce PPV . Na szczęście internet to jest taka dobra rzecz , że zawszę można znaleźć lewy stream tego co nie ma w TV na szczęście w przypadku tenisa można skorzystać z legalnego bukmachera . 

Edytowane przez Przemolo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2022 o 22:27, RobertRozmus napisał:

Rzucają w stream co się da bo nie są w stanie wszystkiego wyemitować i przede wszystkim z powodu kosztów. Streaming może wykończyć jeden solidny lockdown a satka będzie działać. 

O 1 w nocy nie są w stanie rzucić transmisji, gdy zazwyczaj wtedy powtórki lecą? To jest akurat absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2022 o 22:17, G2000 napisał:

Upadek tradycyjnej tv może nastąpić szybciej niż nam się wydaje skoro tak ważne mecze wrzucają tylko w streaming. Teraz tylko czekać na podobne ruchy Polsatu.

To co nazywasz postępem, jest w tym przypadku dla wielu kibiców zwykłą chciwością, aczkolwiek takie działania mogą też wynikać z desperacji wynikającej z niskiego zainteresowania usługą. Tak, czy inaczej jeżeli jest możliwość, to transmisje powinny być jednocześnie w telewizji i internecie, aby każdy mógł wybrać, która forma jest dla niego bardziej komfortowa.

Edytowane przez neo_patryk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku C+ mogli zobaczyć abonenci Optimum, Start,Relax+paczka C+ lub paczka Eelven.Ale wiadomo w internecie jak pokazują śmieci to jest dobrze i nowocześnie bo jest wybór. Tu wybór jest problemem. O jakości sportu w internecie można ostatnio  dużo ;poczytać😂

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Czy streaming „zdziesiątkuje” kanały telewizyjne? - Część tradycyjnych stacji telewizyjnych, zwłaszcza tych z unikalnym, jakościowym programingiem, odnajdzie się w streamingu, będzie to dla nich po prostu kolejna forma dystrybucji. Duże koncerny mediowe takie jak Disney stawiają na przychody ze streamingu już dzisiaj, ograniczając ilość własnych kanałów telewizyjnych i odbierając pozycje programowe z logo Disneya dotychczasowym partnerom, zarówno linearnym jak i streamingowym – ocenia w rozmowie z wirtualnemedia_pl Marek Sowa, przewodniczący rady nadzorczej Golf Channel Polska, kiedyś prezes Agory i wiceprezes sieci kablowej UPC Polska. Zdaniem menadżera „ofiarami” streamingu mogą paść zarówno bardzo atrakcyjne stacje, jak i te, które zdołają udźwignąć coraz większej rywalizacji na rynku. Coraz starsi odbiorcy przekonują się do platform z wideo na żądanie, takich jak Netflix. Nie będą więc skazani na powtórki. - Najtrudniej będzie przetrwać stacjom wtórnym, odgrzewającym w nieskończoność te same programy, wielokrotnie eksploatowane na innych kanałach telewizyjnych. Paradoksalnie, najszybciej znikać mogą zarówno stacje z najlepszym jak i te z najgorszym programingiem - pierwsze dlatego że z sukcesem będą migrować do streamingu, a te drugie dlatego że nie będą w stanie konkurować o uwagę coraz bardziej rozdrobnionej i coraz bardziej wybrednej widowni - ocenia Sowa.

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/linearna-telewizja-kanaly-tematyczne-kanaly-uniwersalne-prognoza-streaming-koniec-nadawania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koniec linearnej telewizji? „Znikną stacje z najlepszym i najgorszym programingiem” Disney i ViacomCBS ograniczają liczbę linearnych kanałów telewizyjnych. W Niemczech toczy się dyskusja o likwidacji publicznych kanałów tematycznych. Eksperci w rozmowie z wirtualnemedia_pl nie mają złudzeń. Także w Polsce dojdzie do zamknięć stacji, ale nieprędko."

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/linearna-telewizja-kanaly-tematyczne-kanaly-uniwersalne-prognoza-streaming-koniec-nadawania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby od razu prognozowac upadek stacji tematycznych? Ja bym z tym nie przesadzał, moim zdaniem platformy satelitarne w Polsce mają jeszcze szansę, w postaci oferowania pakietów telewizyjnych w postaci pre-paid, tak jak to czyni C+ od kilku lat. Oczywiście jestem za zlikwidowaniem kanałów, które nadają wieczne powtórki, mam tu na myśli kanały tematyczne Polsatu, które emitują przerażającą ilość paradokumentów.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą likwidacją kanałów tematycznych Polsatu. Są jakie są ale Polsatowi wciąż opłaca się je nadawać więc jakichś odbiorców mają, sam czasem oglądam. Nie wyobrażam sobie póki co telewizji tylko z kanałami tematycznymi lub tylko z „wyrafinowanym” kontentem. Kanały takie jak np. Comedy Central świetnie nadają się jako tło w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tylko dodać, ze w streamie niektóre kanały już oferują lepszą jakość niż na sat, np.  Stars TV, TVC, Home TV..

Canal+ ani myśli na razie dołączyć "ulepszone" wersje oferowanych kanałów w swojej usłudze internetowej, gdzie online klient otrzymuje paskudne tyle,że  internetowe SD.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawy artykuł

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-telewizja-satelitarna-platformy-cyfrowe-serwis-streamingowy-prognoza-directv-dish-network

 

"Początek końca telewizji satelitarnej? „Dramatyczne spadki” Prezes amerykańskiej platformy satelitarnej Dish Network stwierdził, że bez fuzji z DirecTV obie firmy po prostu stopnieją. Jego firma tylko w ciągu kwartału straciła 273 tys. abonentów. Eksperci w rozmowie z wirtualnemedia_pl zauważają, że trend zza oceanu powoli dociera do Polski."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie to nie dziwi.

Im młodsze pokolenie, tym częściej będzie wybierać usługi streamingowe, bez wiążących długoletnich umów. Ja już od kilku lat nie korzystam i dobrze mi z tym :)

Na moje szczęście nie jestem fanem sportu w telewizji, więc łatwiej mi było podjąć taką decyzję.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...