Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie z prawie wszystkich kontynentów. A do EBU należy też np. Kuba, Chile, Kanada, Japonia, Korea Płd., Egipt, Iran, Indie, Katar, Hongkong, itd. Dlatego nazwa "Europejska Unia Nadawców" jest raczej myląca.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego na siłę wciskacie te ograniczenia Eurowizji? Konkurs (szczególnie marka) będzie się raczej rozwijał. I to już od przyszłego roku.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie sędziów miało zapobiec rozgrywkom politycznym a sędziowie zachowują się gorzej niz głos ludu :D
Jak się przypatrzeć glosowaniu jurorskiemu to np w Polsce czy Na Ukrainie Rosja przepadła, w Rosji Ukraina jedno z miejsc przy koncu stawki, punkty jurorskie zostają na Bałkanach, ale najbardziej rozwalilo mnie 12 punktó od Niemiec dla Izraela (gdzie 4/5 juroró ocenilo tą piosenkę najwyzej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jury nie kieruje się w ogóle tym jak kto śpiewa. Nawet, gdy dają punkty, to dają je krajom a nie piosenkom czy artystom (patrzcie tabela z liczbą pkt). Bardzo podobała mi się sytuacja, gdy zaczęły się głosy telewidzów. Sami prezenterzy byli zaskoczeni faktem, że nagle ostatnia Polska trafiła do "TOP 10 najlepszych piosenek wieczoru" i zajęła 3 miejsce wśród oglądających show. Bardzo się cieszę, że utarliśmy nosa, tym żałosnym do bólu jury! Michał był świetny i jestem dumny z niego i z naszego kraju :) Ale powinniśmy się w końcu wypiąć na ten konkurs, bo to jak oni nas traktują jest śmieszne. Niemcy wcale nie byli najgorsi i nie wiedzieć czemu zajęli ostatnie miejsce.

Edytowane przez varsovie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby obowiązywał system z ubiegłego roku Polska byłaby 19. , cały konkurs wygrałaby Australia. 
 

  1. 320 pkt – Australia
  2. 279 – Ukraina
  3. 240 – Rosja
  4. 182 – Bułgaria
  5. 166 – Francja
  6. 156 – Szwecja
  7. 141 – Armenia
  8. 102 – Litwa
  9. 99 – Belgia
  10. 77 –  Holandia

http://jastrzabpost.pl/newsy/ktory-na-eurowziji-2016-bylby-michal-szpak-gdyby-obowiazywal-system-glosowania-z-ubieglego-roku_349435.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba jurorska odbywa się dzień wcześniej i jest identyczna jak całe show następnego dnia. 

 

 

No, ale mimo wszystko może być różna od występu na żywo, gdzie moga zaistnieć okoliczności, które moga wpłynąc na wynik - wygląda to jakby oceniono zupełnie 2 różne występy, choć w rzeczywistości przebieg mają podobny. Nie zmienia to faktu, że wobec tego nie oceniono tego samego występu przez jury i Widzów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie próby jurorskiej finału to jest coś o tym na Dzienniku Eurowizyjnym (najważniejszy fragment relacji dla nas).

"Od godziny 21:00 będę relacjonował (minuta po minucie) przebieg II próby generalnej finału, czyli tzw. próby jurorskiej. To na podstawie dzisiejszych występów komisje z wszystkich 42 państw będą ustalać swoje rankingi, co stanowi 50% całego wyniki sobotniej rundy. Michał Szpak wystartuje dziś na pozycji 12., stawkę otworzy reprezentantka Belgii, a zamknie jedna z faworytek Armenia. W trakcie relacji przypomnimy sobie też półfinałowe występy uczestników oraz postaramy się przewidzieć, jakie miejsca zajmą finaliści w trakcie finału."

http://dziennik-eurowizyjny.blog.pl/2016/05/13/proba-jurorska-finalu-relacja/

Tak na serio uważam, że to są jaja głównie z widzów.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że co? Jury nie oceniało występów w finale "na żywo", tylko wcześniejsze, na jakichś tam próbach jurorskich, których to telewidzowie nie mogli zobaczyć? I tylko te występy brali pod uwagę w swoich ocenach?

Przecież to jest chore! :crazy: Jury, skoro już ocenia te występy to powinno oceniać wyłącznie występy na żywo! Wyłącznie te, które oglądają także telewidzowie!

A tak w ogóle to ja jestem zdania takiego, że występy na Eurowizji powinny być oceniane tylko i wyłącznie przez telewidzów za pomocą systemu głosowania. I tylko to powinno być brane pod uwagę!

 

Co do występu Michała Szpaka to powiem tyle, że ten jego utwór nawet mi się podobał. Zaśpiewany został ładnie, czysto, z emocjami. Brakowało mi jedynie jakichś dodatkowych efektów na scenie typu "taniec świateł", jakieś animacje na tych tylnych ścianach i podłodze itp. Niby coś tam było, ale jakieś takie "mierne", bez polotu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba próbą, a występ na żywo to co? To już się nie liczy? :shock: To właśnie ten występ powinien być najważniejszy! I tylko on powinien być oficjalnie oceniany! Skoro jest oceniany przez telewidzów to powinien być oceniany także przez jury, skoro już jest przez nie w ogóle oceniany. Próba powinna być tylko po to, aby uczestnik mógł sobie jeszcze raz swój występ poćwiczyć przed "wejściem na żywo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w to nie wierzę. Być może na próbach są jakieś osoby, ale na pewno nie jury. Ukrainka fałszowała całą piosenkę i jakoś jej punktów nie obcięli ;) Dlaczego Niemcy zajęli ostatnie miejsce? Na pewno nie przez pryzmat piosenki, bo ona nie była zła. Zajęli ostatnie, przez politykę Merkel, a my przedostatnie (w głosowaniu jury) ze względu na zamieszanie z TK i piszą to wszędzie, na facebook'ach itd. Ludziom werdykt się nie podoba, po prostu bo wiedzą co zaszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez TK? Co ty bierzesz :D:D:D 

W sumie nie wiem po co ta próba, może to jest z tego względu że trudno zebrać wszystkich jurorów w jednym czasie, a tak jest nagranie tej próby i mają cały dzień zeby obejrzec i ocenić.

Niemiecka piosenka była słaba i tak jest bardzo czesto przez ostatnie kilka lat. 
Jedna z jurorek z Danii podała swój ranking w odwrotnej kolejności bo nie zrozumiała jak ma je uszeregować.
Nie zmieniloby to jednak miejsc w finale, jedynie liczbe punktów. 
http://eurovisionworld.com/?esc=danish-jury-member-gave-wrong-points

Edytowane przez dilf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: w tym roku mieliśmy bardzo dobrą piosenkę, i to docenili telewidzowie. A jury? Widać, jak bardzo niepotrzebna jest ta instytucja w tym konkursie. Powinno go nie być moim zdaniem. A jeśli już by było, to niech liczą osobno głosy jury i głosy ludu, i niech będzie osobna nagroda od jury (ale nie prawo do organizacji następnej edycji, to powinno być za wybór widzów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie głosują na piosenki, które im się spodobają od tak, bo i tak nie mają wiedzy na tematy muzyczne (np. ja, mnie tam nie interesuje czy ktoś ma trudną piosenkę, czy wyciąga jakieśtam nuty, czy cokolwiek - liczy się szoł, zabawa (no i żeby fałszowania nie było), a nie jakieś smuty jak Szpak - 8 miejsce cieszy, ale szczerze mówiąc na jego piosence przyciszałem głos) więc nie muszą wcześniej zapoznawać się z wykonaniami i ewentualnie odsłuchiwać ich po parę razy. A jury to teoretycznie co innego, bo jeśliby przymknąć oko na politykę to teoretycznie od takich ekspertów oczekuje się fachowej oceny wykonań, a taką lepiej przemyśleć niż decydować od ręki.

 

No i trzeba jednak przetestować jak będzie to wyglądało docelowo, tak samo prowadzący nie mogą przećwiczyć swojej pracy przy pustej sali, co najlepiej było widać na sobotniej próbie południowej, na której już nie było ani zespołów ani widzów. A i tak im się w finale parę wpadek przytrafiło (ogólnie mówię, jak choćby z grafiką, nie że o samych prowadzących, co wynikałoby z poprzedniego zdania).

 

Dla mnie i tak turniej skończył się na piątkowej generalce, wtedy przynajmniej wyniki mnie satysfakcjonowały i "zwycięstwo" Belgii :jupi:

 

PS. Współczuje wszystkim oglądającym na TVP, niestety i ja finał musiałem oglądać "z lektorem" i jest to straszna porażka, wcale nie słychać prowadzących, wszystko zagłuszane i jeszcze maksymalnie wyciszone. Dobrze, że wcześniej ich pracę słyszałem i ich jakże trafne dowcipy, bo niestety przy Orzechu nie dało się już pocieszyć ich pracą. Tak samo jak beznadziejnie tłumaczył "wysłanniczkę" EBU, której dowcipy - mimo, że śmieszne, były zupełnie zniekształcone przez tłumaczenie.

 

PS2. A jak się cieszył po ocenach jury komentator na BBC, że zanosi się na jeden z najlepszych wyników UK w ostatnich latach - ale się potem zdziwił :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...