Skocz do zawartości

Problemy i błędy na forum


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety okazało się, że upatrzony przez nas serwer, a konkretnie Hetzner, nie spełnia podstawowych wymagań, nawet w najwyższej opcji :( Chodzi o zadania cron - w dHostingu mamy to bez limitów, a tu max. 10 zadań, min. okres pomiędzy zadaniami cron 2 godziny. A największa porażka ze wszystkiego, że przez serwery Hetznera można wysłać max. 500 maili na godzinę, a przecież my wysyłamy kilka tysięcy newsletterów każdego ranka, do tego maile przez forum (powiadomienia) i zwykłe maile od nas.

Czy zna ktoś jakiś inny hosting, który mógłby polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to na pewno dedyku managed są takie ograniczenia, a nie na hostingu zwykłym?

Jeśli nawet to wg mnie powinno dać się je zdjać - serwery bez ich zarządzania nie mają żadnych ograniczeń tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie napisali o zwykłym hostingu, albo ktoś coś pomieszał.

Jak wejdziesz tutaj https://www.hetzner.com/webhosting w developer features to jest 10 cronów w drugim pakiecie, 20 cronów w kolejny i bez limitu w ostatnim, a to zwykły hosting.

Najwyższy pakiet też nie ma niby żadnych limitów na maile.

 

W zarządzanym dedyku w ogóle to nie jest wypisane.

Dziwne więc jakby te limity tam były i niższe niż na hostingu za parę euro u nich.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limity dla zadań cron dotyczą opcji zarządzanych i ichniejszego panelu konsoleH, a właśnie tym byliśmy zainteresowani

https://docs.hetzner.com/konsoleh/account-management/configuration/cronmanager/

Do tego gość twierdzi, że 500 maili na godzinę dotyczy wszystkich rodzajów hostingu. Mam nadzieję, że nie koresponduję z kimś takim, jak czasami można spotkać na infoliniach naszych polskich platform :D

Sama przed chwilą znalazłam coś takiego: https://www.hetzner.com/rechtliches/webhosting/

Ale jest też podobna zakładka: https://www.hetzner.com/rechtliches/managed-server/ i tam nic już nie ma o limicie maili. Muszę się jeszcze spróbować ich dopytać u kogoś innego...

 

EDIT: @bugmenot Wszystko się wyjaśniło. Kiedy zaczęłam się ostrzej dopytywać, gość przeprosił mnie za nieporozumienie i że jednak nie mają limitu dla zadań cron w ich zarządzanym hostingu. Przyznał mi też rację, że limit 500 maili dotyczy tylko opcji zwykłego webhostingu a nie zarządzanego hostingu :) Jak to czasami dobrze jest być dociekliwym.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że od wczoraj jest kompletna tragedia. Zgłosiłam wieczorem do dHostingu, ale oni tego nie ogarną, jak zwykle zresztą. Tylko odwiesić umieją, a potem za chwilę znowu leży. Na szczęście zmiana serwera w toku, choć pewnie konfiguracja i testy zajmą nam sporo czasu, więc na razie trzeba jakoś przetrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż nie ja zajmuję się przenosinami. Może kilka dni, a może nawet kilka tygodni, jeśli pojawią się jakieś komplikacje. Dużo rzeczy musimy sami doinstalować na serwer, może trzeba będzie dokonać jakichś zmian w kodzie strony, jest też mnóstwo konfiguracji, obsługujemy wiele domen, mamy kilkadziesiąt skrzynek mailowych, więc nie jest to na zasadzie tylko skopiowania plików i baz danych. To potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaraz po tym, jak przed ponad tygodniem napisałam artykuł na temat praw do Ligue 1, serwer na wiele godzin padł. Ostro zareagowałam i wydaje mi się, że przenieśli nas wtedy na nowy sprzęt. Najpierw całkiem wyłączyli wszystko, a kiedy po kilkudziesięciu minutach ponownie włączyli, od tamtej pory wszystko działa pięknie, a wykresy CPU oraz dysku są stabilne i znacznie, znacznie niższe niż wcześniej - do górnej granicy brakuje im, że ho ho. Nie zmienia to faktu, iż jesteśmy w trakcie migracji na nowe, tak jak już wcześniej pisałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki tryb czytania forum sk, że otwieram gazetkę (ta ikonka na górnej listwie) a potem otwieram tabsy z tymi wątkami w których chcę doczytać nowe wiadomości. No więc to działało jakiś czas a ostatnio przestało. Teraz po kliknięciu tematu wątku (z poziomu "gazetki") zabiera mnie na początek ostatniej albo którejś z przedostatnich stron wątku, zamiast do nieprzeczytanych. 

 

Acha, to jest chrome na android.

 

Ustawione mam jak na obrazku...

b6f948bd12e512bd2bf78ead187c9e9d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też tak zawsze mam na stronach internetowych, ale to wynika ze świadomych ustawień w przeglądarce. Ostatnimi czasy wyłączam wszystkie zgody. Z tymi okienkami, to docelowo powinno to być inaczej rozwiązane, by nie irytowały czytelnika i użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...