Jump to content
Mr. Orbita

Odświeżone Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje

Recommended Posts

Dyskusja jak najbardziej, ale na temat związany z danym wątkiem :) Zobacz sobie ostatnie strony w wątku Polsat Sport Premium. Tam 50% postów nadaje się do kosza.

• Like 1
  • Confused 1

Jeśli o ścisłość chodzi, to tutaj teraz to jest dyskusja nie związana z tematem. 😉

Na przyszłość funkcja "zgłoś" jest właściwym trybem zgłaszania tego typu uwag i jeśli zgłoszenie jest zasadne, to ktoś z zielonych na pewno zareaguje. 

• Like 2

Powtarzam - masz możliwość zgłoszenia danej dyskusji ,a któryś z  moderatorów rozpatrzy twoje zgłoszenie i oceni. Moim zdaniem warto czasami być ciut elastycznym, będąc na różnych innych  forach dyskusyjnych nieraz do kosza leciały bardzo ciekawe dyskusje tylko dlatego,że jakiś fragment postu jednego z użytkowników był off-topiciem. 

19 godzin temu, tyrla napisał:

Tam 50% postów nadaje się do kosza.

Z czego 90% napisanych przez kingofsouth. W związku z tym pytanie. Czy na tym forum mogę całkowicie zablokować jakiegoś użytkownika, żeby nie widzieć nic co on piszę? Jeżeli tak to proszę o instrukcje.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 3
  • Upvote 3

A próbowałeś wchodzić w swój profil i wybrać opcję "Ignorowani użytkownicy"?

• Upvote 1

Dzięki wielkie, jest :) Pierwotnie wchodziłem w jego profil, ale tam nie znalazłem tego typu opcji. W końcu korzystanie z tego forum będzie przyjemniejsze :)

• Haha 2
  • Confused 1

W dniu 20.02.2019 o 13:04, puszczyk napisał:

Czy na tym forum mogę całkowicie zablokować jakiegoś użytkownika, żeby.....

Nie mógł wejść na mój profil?

Jedni pragną, by nie widzieć co piszę dany user. Są też takie osoby co sobie nie życzą by mu delikwent zaglądał w profil.  Jest taka możliwość?

• Confused 5
  • Upvote 1

Tak, jest. Usunąć swoje konto.

Załatwiajcie wyznania miłości sobie przez PW. Koniec OT.

• Thanks 1
  • Haha 3
  • Confused 1
  • Upvote 6

Dlaczego nie można wyśrodkować w postach wpisów z Twittera? 🙄

Bo najprawdopodobniej nie zezwala na to używany na forum silnik.

To słabiutko dla kogoś, kto lubi ładnie rozpisane wpisy. Justowanie tekstu również przydałoby się, a niestety nie ma… 🙁

To może kolega @Emil.1603 sam zaprojektuje nam taki wypasiony skrypt forum z milionem bajerów? #PimpMyForum. 😀

• Upvote 2

Posted (edited)

Forum ma być przede wszystkim czytelne. Wyśrodkowanie czy justowanie może i ładnie wygląda, ale na pewno nie ułatwia czytania tekstu na ekranie. Czytamy tekst od lewej do prawej i wyrównanie do lewej strony jest idealne. I to nie tylko moja opinia :)

https://szmigiel.design/pl/blog/dlaczego-pelne-justowanie-tekstu-w-internecie-to-zly-pomysl/

https://olagosciniak.pl/justowac-tekst-na-stronie/

https://prowly.com/magazine/wplyw-typografii-na-czytelnosc-tekstu/

Edited by maniek357
  • Upvote 2

Ja mam blokady wszędzie reklam.

• Thanks 1

17 minut temu, kingofsouth napisał:

Wyświetlają się wam reklamy na forum?

Właśnie zauważyłem reklamy.

Wprowadziliśmy dzisiaj testowo na forum dwa bannery. Mam nadzieję, że nie są jakoś strasznie inwazyjne. Nie planujemy blokować adblocków, tak jak to czynimy w przypadku portalu. Chcielibyśmy, aby docelowo te dwa bannery pozostały na forum. Na chwilę obecną nie mamy planów dodawania większej liczby reklam.

Dla mnie nie są bardzo inwazyjne te reklamy i jeśli dzięki nim będzie żyło forum nie mam nic przeciwko. Jedynie zauważyłem że ciut wolniej dziś działa forum.

Dodam jeszcze, że w chwili obecnej na wersji mobilnej wyświetlają się bannery z wersji desktop, ale docelowo będą się one oczywiście różnić, tzn. na mobilnej damy inne - mniejsze i lżejsze. Może jeszcze dziś uda się dodać odpowiedni warunek w kodzie.

Niech będa, forum coś przynajmiej zarobi na naszej pisaninie :).

• Like 1
  • Confused 1

Godzinę temu, Anita Kaźmierska napisał:

Wprowadziliśmy dzisiaj testowo na forum dwa bannery. Mam nadzieję, że nie są jakoś strasznie inwazyjne. Nie planujemy blokować adblocków, tak jak to czynimy w przypadku portalu. Chcielibyśmy, aby docelowo te dwa bannery pozostały na forum. Na chwilę obecną nie mamy planów dodawania większej liczby reklam.

Większych się nie dało.

53 minuty temu, Anita Kaźmierska napisał:

Dodam jeszcze, że w chwili obecnej na wersji mobilnej wyświetlają się bannery z wersji desktop, ale docelowo będą się one oczywiście różnić, tzn. na mobilnej damy inne - mniejsze i lżejsze. Może jeszcze dziś uda się dodać odpowiedni warunek w kodzie.

To dobrze, bo te bannery w wersji mobilnej strasznie rozciągają forum. :]

Też nie mam nic przeciwko reklamom, ale czy nie mogłyby być one trochę mniejsze? Przez ten baner sekcja "najnowsze" odjeżdża na prawą stronę i rozciąga forum w oknie przeglądarki. No chyba, że taki był celowy zabieg. 

Przeglądając forum z poziomu smartfona słabo to wyglada, najgorzej gdy reklamy się wczytują z opóźnieniem do ogół tekstu i wtedy tekst się przesuwa do góry.

• Upvote 5