Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jak to jest u was z tą jakością obrazu? U mnie na aplikacji na ps3,  obraz jedynie jest dość niewyraźny jak na jakimś VHSie, wyskakują jakieś artefakty, lecz po chwili załącza się właściwa jakość, i materiał leci niemalże non stop w HD. Jedynie jakość ponownie spada, gdy film zacznie się buforować (A ładuje się raz na godzinę, może kilkadziesiąt minut). Może ja jestem jakimś szczęśliwcem, bo nie doświadczyłem aż tak "drastycznego" spadku jakości obrazu na Netflixie i HBO:GO.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Solderowy123 napisał:

To jak to jest u was z tą jakością obrazu? U mnie na aplikacji na ps3,  obraz jedynie jest dość niewyraźny jak na jakimś VHSie, wyskakują jakieś artefakty, lecz po chwili załącza się właściwa jakość, i materiał leci niemalże non stop w HD. 

U mnie jakość jest poprawna. Żadnych artefaktów. VHS? Nie doświadczyłem tego na PS4  , Smart TV, Mi Box S , smartfonie , laptopie.

Mniejszy bitrate , ale bez tragedi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, może ta jakość rodem z VHS to lekkie nadużycie z mojej strony. Powiedzmy, że przez te kilka sekund obraz przypomina jakość rodem z Tele5, czy Polonii1. Ale, tak jak wcześniej pisałem, po chwili wszystko wraca do normy. Jakość HD Netflixa z tak niskim bitrate wygląda o wiele lepiej, niż wiekszość polskich stacji o rzekomej rozdzielczości.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury opowiadasz. Myślę, że większość abonentów podchodzi do obecnej sytuacji z przepustowością obrazu w miarę wyrozumiale. Z resztą, chyba po raz kolejny się powtórzę, (a oglądam netflixa głównie na konsoli, może to od tego zależy), znajdź na satelicie polski kanał w jakości HD, powiedzmy o bitrate 2-5 Mbps, który nadawałby w zbliżonej jakości, co netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci telewizorów wymuszą jednak na Netflixie poprawę swojej usługi. Skoro za kilka lat wejdą na dobre telewizory 8K, to i Netflix będzie chciał coś pokazać w tym formacie. Przepustowość łącz internetowych na pewno się jeszcze zwiększy. Sami porównajcie jaki mieliście internet 5, 10 i 20 lat temu. Technika nie będzie stać w miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, umek napisał:

Nikt na nikim nie wymusi niczego.. Netflix i reszta podniosą jakość jak to tylko będzie możliwe. Ludzie..ogarnijcie się naprawdę...

Bardzo dobry post. 

Mam nadzieje , ze niektórzy sobie go wezmą do serca i przestaną siać zamęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to co jest tam napisane - kolejne 200 Gbps (czyli przepustowośc dla kilkudziesięciu tysięcy osób oglądających w tym samym czasie w HD) w Open Peeringu.

HBO GO, YT albo inni udostępnili jakiś styk ze sobą o tej prędkości ostatnio w IXach? ;)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat styk z Epixem nic nie mówi o wydolności serwerów NF i możliwości wypchnięcia dodatkowych 200 Gbps kontentu, ale może czegoś nie doczytałem...

Google od dawna ma styki w zasadzie z każdym liczącym się IX'em w PL, więc chyba pytanie nie na miejscu..

HBO GO, a raczej EdgeCast, z którego usług ten serwis korzysta jest w Equinix WAW, na koniec kwietnia 2018 publicznie anonsowli 120G przyłącze.

Sądząc po jakości HBO GO, zapotrzebowanie raczej nie wzrosło :D

 

Nie ma więc za co chwalić Netflixa, lepiej późno niż wcale...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będziesz twierdził, że serwery a nie łącza są problemem? :).

Jakby tym dziesiątkom polskich serwerów CDN (które są składakami z kilkoma portami 10 Gbps albo jednym 100 Gbps i macierzą dyskową) jakąś specjalną różnicę robiło czy wyplują gotowy stream w 2 czy 5 Mbps...

A kto jest na taką maszynę u siebie w sieci chętny (i spełnia warunki), to może ją mieć praktycznie "od ręki" za darmo - a dla Netflixa to koszt części odpowiadający dobremu Macbookowi w sklepie, czyli dla takiej firmy żaden.

 

A co do styków - skoro YT, HBO itd także dołączyli do grona tych co obniżają jakość z powodu obciążenia, to pytanie o styki jest jak najbardziej na miejscu.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli równoczesnych odbiorców jest kilkaset tysięcy to każdy megabit per user ma ogromne znaczenie...

Jednak bez znajomości infrastruktury dostawcy od wewnątrz nie podjąłbym się diagnozy wąskiego gardła tylko na podstawie upstreamów w IX'ach, bo to jest tylko 

jeden klocek z całej układanki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś o wydolności serwerów NFLXa, a to głównie w kwestii dostawców leży załatwienie tego tematu.

Netflix dostarcza maszyny od zawsze darmowo dla chętnych, którzy mają miejsce w szafie, warunki sieciowe i są gotowi poświęcić trochę prądu na ich zasilanie. Tylko od operatora i jego "mocy przerobowych" zależy czy ma taki jeden serwer czy np. pięć.

 

Jedna taka maszyna jest w stanie wypchnąć zależnie od konfiguracji 10-40 Gbps danych. Tym co nie chcą/nie mogą zrobić tego w swojej sieci, pozostaje wpinanie się do takich miejsc jak IXy, gdzie te serwery stoją. Jeśli EPIX zrobił dodatkowe 200G, to mają zapas maszyn, a jak będą potrzebe nowe to je dołozą, bo to nie jest żadna filozofia. Konfiguracje dla Ixów robią właśnie bliżej 40 Gbps per serwer - tak więc starczy 5, żeby to 200 Gbps obsłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcje serwisu streamingowego Netflix zyskały wczoraj na amerykańskiej giełdzie do tego stopnia, że wartość firmy przekroczyła wartość innego, starszego giganta świata rozrywki – Disneya.

http://300gospodarka.pl/news/2020/04/17/netflix-jest-dzis-wart-wiecej-niz-disney-wyglada-na-to-ze-pandemia-przynosi-firmie-same-korzysci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...