Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, escapers napisał:

u mnie jeszcze wszystko po staremu... :(

 

10 minut temu, kkzk81 napisał:

U mnie także ucięty bitrate jak na razie.

 

Jak było w artykule na Benchmark Netflix będzie wracał do normalnego Bitrate poszczególnymi regionami/krajami.

Nie ma sensu więc sprawdzać i wypisywać przez każdego czy już mu zwiększyli czy nie.

Jak zwiększą w Polsce to dla wszystkich :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nabardziej ma sens, bo farm CDNów jest wiele i każdy będzie miała inny czas kiedy zostanie zaktualizowana, tak samo jak było ze zmniejszeniem bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bugmenot napisał:

Jak nabardziej ma sens, bo farm CDNów jest wiele i każdy będzie miała inny czas kiedy zostanie zaktualizowana, tak samo jak było ze zmniejszeniem bitrate.

W dalszym ciągu to że 1 farmę odblokują i forumowicz X ma podbity bitrate nie daje gwarancji że forumowicz Y który zazwyczaj ma z innego CDN treści też będzie miał podbite.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Istotniejsze z tego newsa jest to:

 

Netflix chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które niekoniecznie zdają sobie sprawę, że płacą za usługę, z której od dawna już nie korzystają. Jak wiadomo, po podpięciu do konta karty płatniczej subskrypcja odnawia się automatycznie. N

etflix deklaruje, że poprosi wszystkich nowych użytkowników, którzy nie oglądali żadnych treści w serwisie Netflix od przynajmniej roku od momentu rejestracji, aby potwierdzili, czy chcą kontynuować subskrypcję. O to samo poproszeni zostaną subskrybenci, którzy nie korzystali z serwisu przez co najmniej dwa lata. Netflix ma zacząć wysyłać e-maile i powiadomienia w aplikacji jeszcze w tym tygodniu.

 

PRowo wygląda to bardzo fajnie na tle innych "krwiożerczych" korporacji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

Albo gap. Niestety też kiedyś zapomniałem anulować pakiet HBO w Ipli i zauważyłem po 3 miesiącach że nadal schodzi z karty ;).

 

Rozumiem, że HBO w Ipli ma lepszy bitrate niż czyste HBO GO??

Jak porównujesz bitrate i jakość HBO w Ipli vs Canal+ TPI??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie porównuje bo na HBO od pół roku nie było dla mnie nic do oglądania

A w Ipli jest po prostu 5 zł taniej niż bezpośrednio na HBO GO, jakość jest badziewna wszędzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też w serialu ROJST na 1 i 2 odcinku... macie 0,4 Mb/s bitrate przy 4K?? Trzeci odcinek już jest ok...
Showmax puszczał to chyba w FHD, trzeba będzie jeszcze raz obejrzeć na Netflixie.

Nie podam Ci bitrate, ale wygląda to na standardowe 4K od Netflix. Jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, herman78 napisał:

Czy u Was też w serialu ROJST na 1 i 2 odcinku... macie 0,4 Mb/s bitrate przy 4K?? Trzeci odcinek już jest ok...

 

6 minut temu, all999 napisał:



.....wygląda to na standardowe 4K od Netflix. Jest dobrze.

Nie jest dobrze. Jest coś skopane. Dokładnie jest 0,4 Mb/s przy rozdzielczości 2160p...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze. Jest coś skopane. Dokładnie jest 0,4 Mb/s przy rozdzielczości 2160p...

Może zmienili kodek na jakiś bardziej wydajny default_smile.png 

Ale poważnie, piszę co widzę, na oko wygląda to bardzo dobrze, standard Netfixowy sprzed pandemii. Może ciągniemy z różnych serwerów?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszy odc. Rojsta 7.62 Mbps/2160p.

W 1080p 5.5 Mbps i ogólnie jak komuś zależy na szczegółowości obrazu to lepiej tak byłoby ogladać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... jutro do nich zadzwonię. Kiedyś już dzwoniłem i poprawiali od ręki. U mnie to występuje na SmartTV. Koledzy mają rację... na statycznym obrazie przy już obniżonym bitrate nie widać ale jak już jest przybliżenie i jakiś gradient to wyskakują kwadraty wielkości paznokcia. Patrzyłem właśnie na CHROME... tam 720p też leci 0,46 Mb/s. Mają jakieś problemy...

Przy okazji zapytam o poprawę jakości... bo ja nic nie oglądam. Dobrze że mam współdzielone konto bo już bym zrezygnował...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...