Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

Faktycznie , nadchodzą zmiany emoji3.png

Serial Zagubieni w kosmosie 15,25 Mb/s / 2160

 

20200604-182256.jpg

 

 


Dobre i to... bo przypomniałem sobie ostatnio ostatnie dwa odcinki z S01... i miałem oglądać S02 w 4K w tej jakości co obniżyli... :) 
Z tej całej jakości na Netflix nieakceptowalnej wykupiłem sobie Xbox Game Pass Ultimate... za 12zł na miesiąc i zamiast Netflixa cisnę konsolę hehe... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądaliśmy z narzeczoną polski film "Jak zostałem Gangsterem" który tylko na Netflixie jest w 4K i bitrate był już 15,25.

Jak był we wszystkich VOD od Ipli przez Player po Canal+ VOD to był jedynie w HD. Na szczęście co pokazało też nieszczęsne 365 dni które także było w 4K na Netflixie kręci się już u nas odpowiednimi kamerami z taką rozdzielczością, że spokojnie 4K da się wyciągnąć.

Nie opłacałoby im się jednak wydawać na krążku a w streamingu żadna różnica.

Edytowane przez Bushiken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysiek11:) napisał:

Warto obejrzeć "Jak zostałem Gangsterem"?

Naprawdę warto. Nie jestem fanem filmów Vegi oraz  innych w tym "Jarmarcznym" stylu jak 365 dni. Ponadto osoba reżysera Kawulskiego szefa KSW źle dla mnie wróżyła.

Jednakże słyszałem same dobre opinie i w internecie i od znajomych.

Jako kinomaniacy posiadamy z narzeczoną karty Cinema City Unlimited i chodzimy na większość premier. "Niepewne" tytuły sprawdzam sam.
Byłem na filmie tuż przed zamknięciem kin i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem.

Wczoraj już z narzeczoną z przyjemnością obejrzałem 2 raz choćby dla sprawdzenia 4K.

Bawił tak samo jak za 1 razem.

Bardzo dobre kino naprawdę w stylu  Hollywood tj. praktycznie cały czas jakaś piosenka polska lub zagraniczna w tle, bohater łamie cały czas 4 ścianę waląc monologi do widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem ostatnio dwa nowe odcinki The 100 i 7 Mb/s w 1080p, gdzie wcześniejsze odcinki miały 1-3 Mb/s. Wiec może faktycznie idzie ku lepszemu.

 

Chociaż Space Force dalej 7,62 Mb/s przy 4K :( .

 

PS. Tak, podpiąłem ponownie kartę żeby sprawdzić czy coś sie zmieniło :) .

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, escapers napisał:

w sumie z tym bitrate'm to obecnie loteria... np. zagubieni w kosmosie sezon drugi do 7 odcinka bitrate 16Mbps.. od 8 odcinka już 8Mbps... podobnie z innymi filmami :)


Właśnie miałem pisać o Zagubionych w kosmosie wczoraj skończyłem... jest różnica. Odcinki 1-7 lecą 15 Mb/s a już od 8 odcinka tylko 7 Mb/s. Różnica jest taka że przy tak niskim bitrate 4K robi się mleczne niestety. Aleeee już obejrzałem jak jest bo ciekaw byłem zakończenia ale się wkurzyłem bo mogłem wcześniej sprawdzić i poczekać. Szkoda że to tak trwa... i że robi się to tak chaotycznie. 

Najlepszy jest Harry Potter... haha... :) Miał tak denny bitrate (koło 2 Mb/s) że nie da się tego oglądać a teraz jest 2,6 Mb/s... no wypas w wuj...  :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, herman78 napisał:

Najlepszy jest Harry Potter... haha... :) Miał tak denny bitrate (koło 2 Mb/s) że nie da się tego oglądać a teraz jest 2,6 Mb/s... no wypas w wuj...  :lol2:

I to w dobie tego, że cała seria dostępna w 4K na krążkach UHD więc mogliby się pofatygować o czyste 4K nawet bez Dolby Vision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bushiken napisał:

I to w dobie tego, że cała seria dostępna w 4K na krążkach UHD więc mogliby się pofatygować o czyste 4K nawet bez Dolby Vision.


Myślę że wyszarpnęli od HBO bo zanim weszło na Netflix to znikało z HBO (możliwe że ta sama jakość). Już nawet nie 4K... bitrate jak by był na poziomie 6-7 Mb/s to już by było fajnie. Nie pięknie ale fajnie hehe... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, herman78 napisał:


Myślę że wyszarpnęli od HBO bo zanim weszło na Netflix to znikało z HBO (możliwe że ta sama jakość). Już nawet nie 4K... bitrate jak by był na poziomie 6-7 Mb/s to już by było fajnie. Nie pięknie ale fajnie hehe... :) 

Być może normalnie te 6-7 będzie a jest zniżka na czas pandemii dalej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...