Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Ale można oczekiwać zachowania się z klasą, bo nic takiego tragicznego skokom się nie dzieje że są konkurencji. Przedkładanie dyscypliny sportowej (jednej z wielu) do rangi jakiejś patriotycznej jakoś mi nie leży.

 

Mimo wszystko warto było jednak zauważyć że TVP nie otrzymała szansy wystartować na równych prawach do przetargu na prawa do skoków, właśnie dlatego że były one sprzedawane od razu na całą Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, michael112 napisał:

 

Mimo wszystko warto było jednak zauważyć że TVP nie otrzymała szansy wystartować na równych prawach do przetargu na prawa do skoków, właśnie dlatego że były one sprzedawane od razu na całą Europę.

A co to ma wspólnego ze stylem komentowania braku transmisji? Stacja nie dysponowała tymi prawami osobiście, jedynie za zgodą TVN na zasadzie sublicencji. 
TVN poszedł va banque, na pewno nie zw względu na przyjaźń.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo ma. Proszę zauważyć że nie pochwaliłem "stylu komentowania braku transmisji", natomiast jest pewna różnica między: rywalizowaliśmy o prawa, ale przegraliśmy przetarg, a: de facto nie mieliśmy możliwości wygrać przetargu* i wisieliśmy na łasce Discovery.

Chociaż owszem, nie zachowano się ładnie wobec Discovery (przy czym tutaj zawinił głównie PiS, a TVP co najwyżej dogryzała TVNowi w "Wiadomościach").

 

* nie wiem czy FIS dopuszczał hipotetyczną możliwość żeby TVP wygrało przetarg na całą Europę, a potem odsprzedawało prawa lokalnym nadawcom w innych krajach niż Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać TVN przez lata nie był zainteresowany pokazywaniem sportu w otwartej telewizji i jakaś symbioza w tej sprawie była. Domyślamy się z jakich powodów kierownictwo Discovery w tym roku podjęło decyzję taką jaką podjęło. Tak to w życiu bywa. Jeśli się chce prowadzić biznes z partnerem, to się partnerzy powinni wzajemnie szanować.

Dla końcowego widza jednak nie ma żadnej różnicy gdzie skoki są pokazywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak, że jak Discovery wygrało poprzedni przetarg, to było właścicielem Eurosportu, ale jeszcze nie TVN-u, a teraz jest pierwszy sezon po nowym przetargu i wygaśnięciu poprzednich umów? Oczywiście mają teraz wygodną wymówkę, bo mogą zgonić na lex TVN i, że obrazili się na polskie władze, ale równie dobrze to mogło być od dawna zaplanowane, po prostu nowy właściciel wprowadza swoje porządki nie od razu, tylko w perspektywie kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jakoś nie wydaje żeby Eurosport bardzo mocno walczył o tę lekkoatletykę. Ja tam zauważam tę dyscyplinę tylko raz na 4 lata podczas IO. Mam wrażenie że do skoków w ogóle nie ma porównania jeżeli chodzi o popularność i potencjalną widownię.

Poza tym, jaki zysk w tym żeby nadawca płatnego kanału pozyskiwał sublicencję od kogoś kto będzie to pokazywał bez opłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kunkore napisał:

@MisterRondelNikt inny by nie chciał? Lekkoatletyczne MŚ to jedna z chętniej oglądanych imprez, Eurosport zawsze też prawa wykupywał, ale od 2024 TVP ma wyłaczność.

 

 

Lekkoatletyka to chyba ostatnia dyscyplina, co do której najważniejsza wydarzenia właściwie w Europie są sprzedawane tylko EBU. Nie wiem czy w którymkolwiek kraju ktoś ma prawa poza lokalną tv publiczną lub/i Eurosportem, co jeśli się nie zmieniło też jest członkiem EBU. A że TVP ma zadrę to przepłaciła tylko żeby Eurosport nie dostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport sobie poradzi bez problemu, akurat latem ramówkę mają raczej porządnie zapełnioną, w przeciwieństwie do zimy kiedy po prostu muszą inwestować we wszelkie prawa FISu za wszelką cenę. Domyślam się, że TVP srogo przepłaciła za prawa do lekkiej, chcą się konkretnie odegrać za stratę skoków. Tylko równocześnie niewiele osób bierze pod uwagę fakt, iż do 2024 roku może zmienić się dosłownie wszystko, włącznie z osobami decyzyjnymi na Woronicza. Dlatego w temacie wyłączności praw dla publicznej zachowywałbym jeszcze ogromny dystans.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozumcie jedno, Pan Marek przepłacił z publicznych pieniędzy po to żeby mógł powiedzieć że ma coś na wyłączność😁. To wydawałoby się śmieszne no ale nie jest. Nawet nie chce komentować tego tekstu typu: gdyby były uczciwe przetargi mielibyśmy wszystko, bo jesteśmy najlepsi 😁 Najwięcej płacą i to jest jedyna prawda, i oni są w stanie zapłacić najwięcej, ale wlaśnie o to chodzi, że nie wszędzie liczy się aż tak bardzo pieniądz. Ten człowiek odlatuje jak całe TVP.

A LA to umowa Eurowizji, która ostatnio przedłużyła prawa do World Athletics.  Ale pewnie z dopuszczeniem Eurosportu na niektórych rynkach. A oni zapłacili ,żeby Eurosport nie miał. To jest po prostu marnotrawienie pieniędzy , nie wiem jak inaczej to określić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...