Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, wislok napisał:

Gary Neville był znakomitym piłkarzem, przykład nietrafiony. 

Mnie się słucha Podolińskiego fatalnie, więc prawie wszystkie transmisje muszę oglądać gdzie indziej

Trenerem był fatalnym. Podoliński ma wiedzę, taktycznie znakomicie ustawiał swoje zespoły. Niestety nie ma mentalności choćby Kloppa, w Podbeskidziu nerwy go zjadły. Oczywiście masz prawo nie lubić go słuchać, ale według wielu ludzi jest dużo lepszym ekspertem od Wichniarka, że o Hajcie czy Dziekanowskim nie wspomnę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoliński jeszcze jest ok właśnie przez tę wiedzę. Radzi sobie w tym historycznym programie KS i czasem radzi sobie dobrze na meczach, ale dalej nie jest to specjalny wzór do naśladowania. Impulsywny, straszny egoista, czasami jakby pozjadał wszystkie rozumy i nie da sobie powiedzieć, że może się mylić. 

TVP za dużo przestrzeni do pokazywania sportu nie ma, ale korzysta z tego co ma zdecydowanie powyżej normy. Dyskusja o tym, czy Smokowski jeszcze nie powinien tam być... science-fiction. Musieliby mieć jeszcze z cztery kanały sportowe, żeby zmieścić tylu komentatorów. Chyba, że ktoś zakłada, że wszyscy tak jak Borek np. byliby kontraktowani tylko na wybrane projekty, a nie już na stale przypisani do reakcji, no ale to bardzo naiwne myślenie. To byłby już przesyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Trenerem był fatalnym. Podoliński ma wiedzę, taktycznie znakomicie ustawiał swoje zespoły. Niestety nie ma mentalności choćby Kloppa, w Podbeskidziu nerwy go zjadły. 

Przedni żart. Masz prawo go lubić ale pisanie czegokolwiek pozytywnego o Podolińskim jako trenerze to chyba mocne zagalopowanie się. Wyjątkowo marny trener, którego jak słuchasz to masz wrażenie, że największym błędem Kloppa czy Guardioli jest brak telefonu do Robcia z prośbą o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PLQba napisał:

Mam pytanie do osób zorientowanych w kwestii praw do transmisji. Czy jest szansa, że TVP Sport będzie transmitowała NHL w kolejnym sezonie?

Widząc jak traktują te rozgrywki, mecze praktycznie tylko w porach nocnych i mało kiedy jakiekolwiek powtórki dnia następnego, wątpię żeby kupili prawa na następny sezon/sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Vojthas napisał:

Jestem w stanie wyobrazić sobie scenariusz, w którym Szkolnikowski powie "chcę Smokowskiego", Laskowski powie "po moim trupie", dostanie krzyżyk na drogę i... Polsat przyjmie z otwartymi rękoma wybitnego komentatora piłki nożnej, siatkówki, zwłaszcza żeńskiej (z żoną w pakiecie, jak mniemam - większość ekspertek C+, które kadrę robiły w TVP, już jest pod solorzowym słoneczkiem), hokeja (Liga Mistrzów, jeśli dobrze pamiętam) i może paroma ukrytymi talentami... a Szkolnikowski zostanie ze Szpakowskim na emeryturze, Borkiem i Smokowskim, którzy będą mieli TVP niżej na liście priorytetów niż Kanał Sportowy. W dodatku nie widzę powodu, dla którego w takiej sytuacji Kmita nie miałby zagrać na nosie Szkolnikowskiemu i załatwić transmisje z PHL.

 

Oczywiście, rozważamy teoretycznie.

Ale dałeś xdd

Przecież wiadomo że Laskowski jest 100x lepszy niż Smokowski i Szkolnikowski dobrze o tym wie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wiadomo. Ale cała rozmowa zaczyna się od tego, że o ewentualnym angażu decydują sprawy osobiste, a ego pana dyrektora w połączeniu z dobrą komitywą z Kanałem Sportowym mogą się tu okazać game changerem. Tak jak mówię, to tylko teoretyczny scenariusz, który jestem sobie w stanie wyobrazić, co nie znaczy, że on się spełni.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucinając nieco dyskusję - wątpię, żeby Smokowski w ogóle chciał jeszcze pracować w jakiejś telewizji. Oczywiście nie wiem jakie są plany, ale mam wrażenie, że wpadł w jakąś fazę post-depresyjną i dla niego chyba nawet prowadzenie niektórych programów jak np. Misja Futbol w Kanale Sportowym staje się obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arkon napisał:

Trenerem był fatalnym. Podoliński ma wiedzę, taktycznie znakomicie ustawiał swoje zespoły. Niestety nie ma mentalności choćby Kloppa, w Podbeskidziu nerwy go zjadły. Oczywiście masz prawo nie lubić go słuchać, ale według wielu ludzi jest dużo lepszym ekspertem od Wichniarka, że o Hajcie czy Dziekanowskim nie wspomnę.

Taki sam teoretyk jak Ulatowski, Smółka, Kafarski, Przytuła i wielu innych.  Panowie naczytali się podręczników trenerskich,  pięknie ubierają to w słówka tylko jak przychodzi zamienić złotoustość w czyny, wychodzi jedna wielka lipa. Podoliński i reszta wymienionych, to trenerski odpowiednik erotomana - gawędziarza. Przytuła chyba zrozumiał i poszedł w dyrektorowanie związane ze skautingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie tutaj odlatujecie w kosmos z tymi porównaniami. Nie interesuje mnie jakim trenerem był Podoliński, liczy się fakt że bardzo dobrze radzi sobie w roli eksperta. Celna analiza, zawsze dobre przygotowanie do meczu, no i dobra polszczyzna, czego chcieć więcej? Nie muszę być znakomitym piekarzem, aby wypowiadać się na temat chleba. Tak samo Podoliński nie musi być znakomitym trenerem, aby wypowiadać się na temat meczów. Wolę jego, niż wiecznie stękającego Stejlaua. Z całym szacunkiem do trenera, ale już czas odłożyć mikrofon.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - kanał sportowy., etoto, Canal +, Eurosport, TVP Sport, Onet, Przeglad Sportowy-negatywnie ten przesyt obowiązków wpływa na formę Mateusza Borka, który ostatnio za bardzo skupia się na własnej osobie, chodząc i opowiadając o sobie. Ostatnio mam wrażenie, że ważniejsze od meczu, gali boksu istotniejsze jest to, że komentuje/prowadzi studio Borek. Dla mnie dziennikarz to zawsze dodatek do meczu, a nie najważniejszy element transmisji. Brokowi chyba solówka lekko uderza, jest studio i nie da dojść do głosu Laskowskiemu czy Szpakowskiemu. Więc jak ma się do słów, że niby zna się miejsce w szeregu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laskowski nigdzie się nie pcha, a może gdyby Borek nie wchodził każdemu w słowo oraz  w rolę prowadzącego chcącego odpytywać innych inaczej by wyglądał ten program. Bardzo źle wypadł ten program z powodu Patyry, który nie potrafił przyhamować Pana Mateusza i w ogóle nie sprawdził się jako moderator dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wislok napisał:

Taki z niego ekspert, ze nie wie że zawodnik poza boiskiem bierze udział  w grze. 

 

To w takim razie jakieś 90% osób pracujących przy piłce nożnej w Polsce powinno odejść z zawodu. Jeżeli oceniasz ludzi poprzez pojedyncze wpadki to naprawdę nie mamy już o czym dyskutować.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprzez jedną wpadkę, podałem przykład braku fachowości, trudno dyskutować z subiektywnymi odczuciami 

23 godziny temu, Vinni napisał:

Celna analiza, zawsze dobre przygotowanie do meczu

a tutaj namacalny konkret . pokazujący,że nie jest taki świetny i fachowy jak go malujecie. Człowiek , który pracował w zawodzie i robi za eksperta powinien takie rzeczy wiedzieć,że zawodnik za linią gry bierze udział w grze. Analogiczna sytuacja była podczas EURO 2008 co przypomnieli internauci , więc nie mówimy o jakimś nowym przepisie co dopiero wszedł . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wislok napisał:

Laskowski nigdzie się nie pcha, a może gdyby Borek nie wchodził każdemu w słowo oraz  w rolę prowadzącego chcącego odpytywać innych inaczej by wyglądał ten program. Bardzo źle wypadł ten program z powodu Patyry, który nie potrafił przyhamować Pana Mateusza i w ogóle nie sprawdził się jako moderator dyskusji. 

 

Borek ego ma wybujałe od zawsze,  i nic tego nie zmieni. Przytakujący Szpakowski i powtarzający popularne frazesy Laskowski to się do studia kompletnie nie nadają. Inna sprawa to prowadzący studio, Szkolnikowski mógłby poszukać świeżej krwi, bo Patyra, Iwański czy Kurowski to jest poziom poniżej średniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wislok napisał:

Nie poprzez jedną wpadkę, podałem przykład braku fachowości, trudno dyskutować z subiektywnymi odczuciami 

a tutaj namacalny konkret . pokazujący,że nie jest taki świetny i fachowy jak go malujecie. Człowiek , który pracował w zawodzie i robi za eksperta powinien takie rzeczy wiedzieć,że zawodnik za linią gry bierze udział w grze. Analogiczna sytuacja była podczas EURO 2008 co przypomnieli internauci , więc nie mówimy o jakimś nowym przepisie co dopiero wszedł . 

 

Wiesz... nie chcę Cię martwić, ale na zawiłościach w przepisach wyłożyłaby się ogromna większość trenerów, czy zawodników. I nie mówię tutaj jedynie o naszym kraju, bo nawet w czołowych ligach mieliśmy wiele przykładów w których nie rozumieli przepisów gry. Dodatkowo każdy ma prawo się pomylić, jesteśmy ludźmi, pomyłki są naturalne i nawet lepsi fachowcy je popełniali, popełniają i będą popełniać. Sam Podoliński jest po prostu bardzo dobry, czy nawet więcej jeżeli porównamy go z mizerią telewizji publicznej.

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...