Jump to content

Recommended Posts

Oczywiście, że wiadomo. Ale cała rozmowa zaczyna się od tego, że o ewentualnym angażu decydują sprawy osobiste, a ego pana dyrektora w połączeniu z dobrą komitywą z Kanałem Sportowym mogą się tu okazać game changerem. Tak jak mówię, to tylko teoretyczny scenariusz, który jestem sobie w stanie wyobrazić, co nie znaczy, że on się spełni.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Ucinając nieco dyskusję - wątpię, żeby Smokowski w ogóle chciał jeszcze pracować w jakiejś telewizji. Oczywiście nie wiem jakie są plany, ale mam wrażenie, że wpadł w jakąś fazę post-depresyjną i dla niego chyba nawet prowadzenie niektórych programów jak np. Misja Futbol w Kanale Sportowym staje się obciążeniem.

11 godzin temu, Arkon napisał:

Trenerem był fatalnym. Podoliński ma wiedzę, taktycznie znakomicie ustawiał swoje zespoły. Niestety nie ma mentalności choćby Kloppa, w Podbeskidziu nerwy go zjadły. Oczywiście masz prawo nie lubić go słuchać, ale według wielu ludzi jest dużo lepszym ekspertem od Wichniarka, że o Hajcie czy Dziekanowskim nie wspomnę.

Taki sam teoretyk jak Ulatowski, Smółka, Kafarski, Przytuła i wielu innych.  Panowie naczytali się podręczników trenerskich,  pięknie ubierają to w słówka tylko jak przychodzi zamienić złotoustość w czyny, wychodzi jedna wielka lipa. Podoliński i reszta wymienionych, to trenerski odpowiednik erotomana - gawędziarza. Przytuła chyba zrozumiał i poszedł w dyrektorowanie związane ze skautingiem.

Ładnie tutaj odlatujecie w kosmos z tymi porównaniami. Nie interesuje mnie jakim trenerem był Podoliński, liczy się fakt że bardzo dobrze radzi sobie w roli eksperta. Celna analiza, zawsze dobre przygotowanie do meczu, no i dobra polszczyzna, czego chcieć więcej? Nie muszę być znakomitym piekarzem, aby wypowiadać się na temat chleba. Tak samo Podoliński nie musi być znakomitym trenerem, aby wypowiadać się na temat meczów. Wolę jego, niż wiecznie stękającego Stejlaua. Z całym szacunkiem do trenera, ale już czas odłożyć mikrofon.

• Upvote 5

No to mamy zupełnie inne poglądy na komentowanie, zwłaszcza jeśli mówimy o najpopularniejszej dyscyplinie w kraju, najbardziej medialnym jej komentatorze i najszerzej dostępnej telewizji w kraju (bez względu na to, co osobiście myślę o wszystkich tych trzech aspektach).

Moim zdaniem - kanał sportowy., etoto, Canal +, Eurosport, TVP Sport, Onet, Przeglad Sportowy-negatywnie ten przesyt obowiązków wpływa na formę Mateusza Borka, który ostatnio za bardzo skupia się na własnej osobie, chodząc i opowiadając o sobie. Ostatnio mam wrażenie, że ważniejsze od meczu, gali boksu istotniejsze jest to, że komentuje/prowadzi studio Borek. Dla mnie dziennikarz to zawsze dodatek do meczu, a nie najważniejszy element transmisji. Brokowi chyba solówka lekko uderza, jest studio i nie da dojść do głosu Laskowskiemu czy Szpakowskiemu. Więc jak ma się do słów, że niby zna się miejsce w szeregu. 

• Upvote 1

Laskowski to niech się nie pcha do studia, bo siedzi tam jak za karę, obrażony na cały świat. Szkolnikowski sobie wymyślił trzech tenorów, ale niech każdy z nich  zajmuje się tym co robi najlepiej.

Edited by fillion

Laskowski nigdzie się nie pcha, a może gdyby Borek nie wchodził każdemu w słowo oraz  w rolę prowadzącego chcącego odpytywać innych inaczej by wyglądał ten program. Bardzo źle wypadł ten program z powodu Patyry, który nie potrafił przyhamować Pana Mateusza i w ogóle nie sprawdził się jako moderator dyskusji. 

• Upvote 3
20 godzin temu, wislok napisał:

Taki z niego ekspert, ze nie wie że zawodnik poza boiskiem bierze udział  w grze. 

To w takim razie jakieś 90% osób pracujących przy piłce nożnej w Polsce powinno odejść z zawodu. Jeżeli oceniasz ludzi poprzez pojedyncze wpadki to naprawdę nie mamy już o czym dyskutować.

• Upvote 2

Nie poprzez jedną wpadkę, podałem przykład braku fachowości, trudno dyskutować z subiektywnymi odczuciami 

23 godziny temu, Vinni napisał:

Celna analiza, zawsze dobre przygotowanie do meczu

a tutaj namacalny konkret . pokazujący,że nie jest taki świetny i fachowy jak go malujecie. Człowiek , który pracował w zawodzie i robi za eksperta powinien takie rzeczy wiedzieć,że zawodnik za linią gry bierze udział w grze. Analogiczna sytuacja była podczas EURO 2008 co przypomnieli internauci , więc nie mówimy o jakimś nowym przepisie co dopiero wszedł . 

3 godziny temu, wislok napisał:

Laskowski nigdzie się nie pcha, a może gdyby Borek nie wchodził każdemu w słowo oraz  w rolę prowadzącego chcącego odpytywać innych inaczej by wyglądał ten program. Bardzo źle wypadł ten program z powodu Patyry, który nie potrafił przyhamować Pana Mateusza i w ogóle nie sprawdził się jako moderator dyskusji. 

Borek ego ma wybujałe od zawsze,  i nic tego nie zmieni. Przytakujący Szpakowski i powtarzający popularne frazesy Laskowski to się do studia kompletnie nie nadają. Inna sprawa to prowadzący studio, Szkolnikowski mógłby poszukać świeżej krwi, bo Patyra, Iwański czy Kurowski to jest poziom poniżej średniej. 

21 godzin temu, wislok napisał:

Nie poprzez jedną wpadkę, podałem przykład braku fachowości, trudno dyskutować z subiektywnymi odczuciami 

a tutaj namacalny konkret . pokazujący,że nie jest taki świetny i fachowy jak go malujecie. Człowiek , który pracował w zawodzie i robi za eksperta powinien takie rzeczy wiedzieć,że zawodnik za linią gry bierze udział w grze. Analogiczna sytuacja była podczas EURO 2008 co przypomnieli internauci , więc nie mówimy o jakimś nowym przepisie co dopiero wszedł . 

Wiesz... nie chcę Cię martwić, ale na zawiłościach w przepisach wyłożyłaby się ogromna większość trenerów, czy zawodników. I nie mówię tutaj jedynie o naszym kraju, bo nawet w czołowych ligach mieliśmy wiele przykładów w których nie rozumieli przepisów gry. Dodatkowo każdy ma prawo się pomylić, jesteśmy ludźmi, pomyłki są naturalne i nawet lepsi fachowcy je popełniali, popełniają i będą popełniać. Sam Podoliński jest po prostu bardzo dobry, czy nawet więcej jeżeli porównamy go z mizerią telewizji publicznej.

• Like 2
  • Upvote 2
1 godzinę temu, Vinni napisał:

Wiesz... nie chcę Cię martwić, ale na zawiłościach w przepisach wyłożyłaby się ogromna większość trenerów, czy zawodników. I nie mówię tutaj jedynie o naszym kraju, bo nawet w czołowych ligach mieliśmy wiele przykładów w których nie rozumieli przepisów gry. Dodatkowo każdy ma prawo się pomylić, jesteśmy ludźmi, pomyłki są naturalne i nawet lepsi fachowcy je popełniali, popełniają i będą popełniać. Sam Podoliński jest po prostu bardzo dobry, czy nawet więcej jeżeli porównamy go z mizerią telewizji publicznej.

Twoja opinia, ja jej nie podzielam. 

• Sad 1
W dniu 18.09.2020 o 12:26, Vinni napisał:

Wiesz... nie chcę Cię martwić, ale na zawiłościach w przepisach wyłożyłaby się ogromna większość trenerów, czy zawodników.

Dodam, że w ogromnej większości dyscyplin. Wiadomo, że inne rzeczy będzie tłumaczył Janusz Rozum w Eurosporcie, a inne Sebastian Chmara w TVP. Stara prawda - im szerszą masz wiedzę ekspercką, tym węższą dziedzinę ona obejmuje :) Dlatego to na dziennikarzu-komentatorze leży odpowiedzialność za nadrobienie strat - teoretyczna wiedza Podolińskiego jest niepodważalna i to do komentowania "wystarczy" (wręcz jest świetne), ale laik powie "co z tego, że wie, skoro nie potrafił tego wcielić w życie jako trener" (zgodnie z tą teorią w Polsce nikt nie powinien komentować ME, MŚ czy IO w curlingu, a grono zawodników, które to robiło, jest jak na tak nieliczne środowisko bardzo szerokie, wręcz coraz szersze, im więcej stacji kupuje prawa).

• Sad 1
  • Upvote 3

Myślałem, że w sporcie chodzi o to by być praktykiem, a nie teoretykiem . Dziękuję "ekspercie" za oświecenie, to pewnie stąd wynika ta potęga polskiego Sportu.   

Wczoraj był p1 mecz finałowy NHL, ale zgodnie z doktryną Szkolnikowskiego żadnej powtórki nie uswiadczymy. 

Edited by wislok