Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

. Ale skoro kupił jako telewizja niekodowana, to powinien wszystko pokazać. Na reklamach by zarobił i wszystko byłoby w porządku. Chyba na Euro 2008 zarobili i nie żałują.

Ale oni wolą kombinować. A to utworzymy Polsat Futbol i potem zlikwidujemy, kolejny poroniona idea to Polsat Weekend, który nigdy nie powstał. Następny pomył to Polsat Sport 2 i 3. I oczywiście nieśmiertelne PPV. Ale to są tylko pomysły doraźne, wyłącznie nastawione na wyciąganie pieniędzy od widzów. Widać tam chyba rękę nieudolnego Kmity. Zresztą największym osiągnięciem tego pana jest przerwanie finału koszykarzy na kilka minut przed końcem, który swego czasu pokazywała TVP.

C+ właśnie specjalnie nigdy nie startuje w takich przetargach meczów reprezentacji, bo wie że tylko mogłaby na tym stracić w oczach kibiców, więc z góry jest wycofana. Wie że mecze różnych reprezentacji muszą być szeroko dostępne.

Nie przesadzając w patosie, ale mecze reprezentacji są jak hymn, jak godło i muszą być dostępne dla wszystkich. Niby są, ale co z tego, jak wszystkie pozostałe w danym turnieju będą zakodowane?

 

Polsat na Euro 2008 STRACIŁ. TVP na EURO 2012, MŚ 2014 STRACIŁA. Ty myślisz, ze stacje dostają te prawa i sobie zarabiają na reklamach? Licencje na te imprezy są tak drogie, że mimo olbrzymich przychodów wychodzą na minus.

Czy jakby 1 mecz LM był w TVN to by nie zarobili na reklamach?

Jak inni mają płacić to jest gadanie zamknij dziób, płać albo nie oglądaj a teraz jak kanały mają mieć inni to dlaczego widz666 nie możesz sobie zapłacić? Jak ty masz płacić za kanały, których ty nie masz to już się tobie nie podoba? Amerykanie, którzy maja całość TVN też mogli by zarabiać na reklamach za środowe mecze LM. Nie chcą. Wiec Polsat też nie musi chcieć.

Widz666 chcesz oglądać całość Euro2016 to płać!Ja mam CP za 19,90 miesięcznie i będę oglądać. I ja nie chcę jako klient CP abyś ty oglądał za darmo. Abonenci nc+ zawsze sie napinają, że oni oglądają a u konkurencji rosyjska, ukraińska więc podczas euro abonenci CP się będą napinać a w nc+ bedą powtórki ekstraklasy i Ligi Europejskiej. Jak MŚ 2014 było w TVP to abonenci nc+ hejtowali sportowe profile TVP na facebooku, że słabi komentatorzy, że słabi goście w studiu, że reklamy, że powinni zostawić prawa C+ bo tam nie było by reklam, byli by profesjonalni mający pojęcie komentatorzy i ciekawi goście w studiu. I wtedy by im nie przeszkadzało, że inni nie oglądają. A teraz jak ma prawa konkurencja to zaraz musi prawa mieć TVP, żeby oni też oglądali?

 

Posłuchaj sobie programu z Kmitą, który jest na stronach TOK FM po zakupie Euro jeszcze dostępny. Kmita zapowiadał, ze w otwartym pokażemy mecze Polaków, półfinały i finał a resztę pokażemy tak aby nie oburzyć społeczeństwa. Dodał, że całą zainwestowaną kwotę co do złotówki muszą odzyskać.

Tu masz linka

http://audycje.tokfm.pl/odcinek/Sport-w ... mite/10593

 

Więc nie kłam, że Polsat kupował transmisje dla tv ogólnodostępnej.

 

A C+ wcale nie kupuje tego dlatego, że nie wypada kodować tylko dlatego, ze się im nie opłaca. Przecież wówczas ich kanały sportowe stoją puste a za paczkę C+ i tak się płaci tyle samo mimo, że sportu nie ma. Więc po co wydawać miliony na miesieczną imprezę skoro można kasować tyle samo za puste kanały. Żadnego zysku by z tego nie mieli tylko koszty wydane na zakup praw a kasowali by tyle samo ile kasują za stojące w tym czasie puste kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecze Copa America nie powinny się nakładać z meczami Euro, gdyż wtedy Copa America strzeliłaby sobie gola samobójczego. Tak swoją drogą to najpierw powinno się skończyć Euro, a następnie zacząć Copa America.

Na ten turniej nie ma jeszcze ustalonych godzin rozpoczęcia meczów, ale w trakcie Euro ich na pewno nie będzie. 100 lecie Copa America wypada w roku Igrzysk, które właśnie w Ameryce Płd. więc nie ma możliwości przesunięcia tego turnieju. W dodatku w związku z korupcją w CONCACAF(jakby jej nie było w CONMEBOL :roll: ) turniej może jednak odbyć się w Kolumbii bądź Ekwadorze.

 

Ale, czy to prawda, że TVP kupiło prawa do CA 2016 to nie jestem przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po puierwsze nie jest powiedziane,że Polsat zakoduje EURO i ograniczy jedynie do tego co jest wymagane ustawą. To na razie jedynie spekulacje. Dwa- trzeba to uczciwie powiedzieć- bardzo dobrze się stało,że Polsat kupił prawa do eliminacji dla ogółu. Gdyby miało TVP oglądalibyśmy w TV ogólnodostępnej wyłącznie mecze Polaków. Teraz na PSN codziennie w czasie eliminacji jest serwowany jeden lub dwa mecze live,

Skoki narciarskie jak i biegi muszą być odkodowane i dostępne dla wszystkich, podobnie jak IO więc to czy TVP straci to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polsat na Euro 2008 STRACIŁ. TVP na EURO 2012, MŚ 2014 STRACIŁA. Ty myślisz, ze stacje dostają te prawa i sobie zarabiają na reklamach? Licencje na te imprezy są tak drogie, że mimo olbrzymich przychodów wychodzą na minus.

Czy jakby 1 mecz LM był w TVN to by nie zarobili na reklamach?

Jak inni mają płacić to jest gadanie zamknij dziób, płać albo nie oglądaj a teraz jak kanały mają mieć inni to dlaczego widz666 nie możesz sobie zapłacić? Jak ty masz płacić za kanały, których ty nie masz to już się tobie nie podoba? Amerykanie, którzy maja całość TVN też mogli by zarabiać na reklamach za środowe mecze LM. Nie chcą. Wiec Polsat też nie musi chcieć.

Widz666 chcesz oglądać całość Euro2016 to płać!Ja mam CP za 19,90 miesięcznie i będę oglądać. I ja nie chcę jako klient CP abyś ty oglądał za darmo. Abonenci nc+ zawsze sie napinają, że oni oglądają a u konkurencji rosyjska, ukraińska więc podczas euro abonenci CP się będą napinać a w nc+ bedą powtórki ekstraklasy i Ligi Europejskiej. Jak MŚ 2014 było w TVP to abonenci nc+ hejtowali sportowe profile TVP na facebooku, że słabi komentatorzy, że słabi goście w studiu, że reklamy, że powinni zostawić prawa C+ bo tam nie było by reklam, byli by profesjonalni mający pojęcie komentatorzy i ciekawi goście w studiu. I wtedy by im nie przeszkadzało, że inni nie oglądają. A teraz jak ma prawa konkurencja to zaraz musi prawa mieć TVP, żeby oni też oglądali?

 

Właśnie taka mentalność jak w tym wytłuszczonym zdaniu jest powodem obecnej sytuacji. Jakoś Niemcom się opłaca nadawać FTA,a dlaczego ?? Bo mają taką konstrukcję rynku medialnego. U nas rozwinął się rynek pay TV i ceny praw sportowych w związku z tym poszybowały ogromnie do góry. W Niemczech jest to niemożliwe, bo wiadomo,że nikt takich pieniędzy po prostu nie da, bo takowych nie ma. Nie rozumiem tej radości, że teraz taka radość,że sport staje się towarem ekskluzywnym dostępnym dla mniejszości.. Mnie choć byłem abonentem CP nie przeszkadzało,że nadają coś na otwartej antenie, mi od tego przecież nie ubędzie.

 

@Bartas20 byłbym zdziwiony gdyby odpuścili zwłaszcza przy Szaranowiczu,a wiadomo,ze skoki to jest jego konkurencja. TVP by bardzo mocno ucierpiała wizerunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COŚ dla fanów żużla, dwa mecze półfinałowe Nice Polskiej Ligi Żużlowej

 

Polonia Bydgoszcz – Lokomotiv Daugavpils

11 września w TVP Sport o godz. 18:00 na żywo

 

ROW Rybnik - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia

13 września w TVP Regionalna o godz. 13:15 na żywo

a w TVP Sport powtórka o godz. 18:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport zrezygnował z kanału Manchester United TV, Tak wnioskuję, bo nie ma żadnej takiej pozycji w programie,a przejrzałem do 11.10 . Poza tym widać kompletną pustkę programową. Są ochłapy z tenisa, kiedyś jakiś golf, jeździectwo i zapasy- pojedyncze transmisje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego jednak dobrze, że TVP nie daje tego kanału do NTC bo to by był kanał typowo śmieciowy. To co cenne i tak jest w TVP 1 lub TVP 2 a w tym kanale jest na wyłączność tak rzadko coś ciekawego, że to by było zmarnowane miejsce. Nie rozumiem też dlaczego taki marny kanał nie jest w najniższych pakietach u operatorów jak PS czy Eurosport. Pewnie każą kablówką sporo za niego płacić ale czy operatorzy nie widzą, że w tym kanale prawie nic nie ma?To jest w ogóle niewiarygodne jak od kilku lat pogorsza się systematycznie oferta sportowa TVP. Dlaczego Copa del Rey nie przedłużają skoro nikt inny nie kupił? Czy naprawdę nie mają na nic kasy czy też przyczyna jest bardzo prosta, że po prostu poprzednie i aktualne władze zwyczajnie nie stawiają na sport?

Edytowane przez pius
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko MŚ,ale także hokejowa Liga Mistrzów oraz MŚ i ME w Curlingu. Łyzwiarstwo Figurowe, Łyzwiarstwo Szybkie, Bobsleje, Skeleton, Hokej, Curling - oni tego nie pokażą dobrze na jednym kanale. Wciąż czekam na skoki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasmuciła mnie informacja o braku transmisji z Łotwy. W końcu to będzie finał. Mogliby wysłać wóz. Chyba by się tak bardzo nie wykosztowali. 

 

Mecz Legii pewnie będzie komentowany ze studia. Na fazę grupową już powinni wysyłać komentatorów, ale nigdzie w komunikatach nie jest napisane, że komentatorzy będą w Danii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą komentować ze stadionu tylko mecze rozgrywane w Polsce. Co do żużla: brak transmisji z meczu finałowego to jakaś kompromitacja. Łotwa to nie jakiś Kazachstan czy Azerbejdżan, że daleko i drogo. Mają szczęście, że decydujący mecz jest w Polsce, bo gdyby był na Łotwie to co, nie pokazaliby go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat spodziewałem się, że meczu z Łotwy nie pokażą. Mogli tam wielokrotnie jechać, bo Łotysze występują w polskiej lidze, z którą TVP ma umowę, więc kamery byłyby wpuszczone. Ale TVP zawsze pokazywała, że transmisje stamtąd nie wchodzą w grę. Szczęśliwie się w ogóle złożyło, że drugi, decydujący mecz 1 ligi będzie w Polsce. Bo rzeczywiście kompromitacją do kwadratu byłoby, gdyby rewanż by na Łotwie. Najważniejszy mecz sezonu tej ligi, którego by nikt nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poinformował w Sporcie Jacek Kurowski w związku z tym, że Lewandowski nastrzelał tyle bramek Wolfsbuirgowi to mecz Pucharu Niemiec pomiędzy tymi drużynami zostanie pokazany także w TVP 1.

 

Dla Lewego miejsce w TVP 1 zawsze się znajdzie a polskie kluby upychają po Regionalnej. Gdyby mieli dalej LM to pewnie tylko Bayern by pokazywali

Edytowane przez pius
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...