Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dzisiaj chaotyczny był Laskowski. Najpierw zaczął od protestu Węgrów w sprawie Hamalainena, ale nie mógł się wygęgać o co chodzi. Potem pomylił się, myśląc że minuta ciszy jest dla jakiegoś działacza Videotonu.

A TVP oczywiście swoją przedpotopową grafiką w safe area nas znowu uraczyła, bo pewnie nie dysponuje szablonami grafiki Ligi Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Polska nabyła prawa do cyklu długodystansowych biegów narciarskich Ski Classics na trzy najbliższe sezony. Transmisje z zawodów w TVP Sport oraz na stronie SPORT.TVP.PL.

 

W skład cyklu Ski Classic wchodzi 10 biegów, rozgrywanych od 5 grudnia 2015 roku do 2 kwietnia 2016 roku w sześciu europejskich krajach: Włochy, Czechy, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria, Niemcy. Wszystkie te imprezy mają długą historię i tradycję oraz cieszą się wielkim zainteresowaniem. Na dodatek w obecnym sezonie w części z nich planuje wziąć udział Justyna Kowalczyk, godząc te starty z zawodami Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, short-track, bobsleje, skeleton. Ludzi interesują jednak skoki narciarskie i w mniejszym stopniu,ale także biegi narciarskie,a tych brak. No i ewidentnie widać cierpi oferta sportowa otwartych kanałów TVP, bo nowo nabyte prawa są przeznaczone do kanału kodowanego. Natomiast TVP Sport mocno odczuje utratę Pucharu Hiszpanii. Oferta piłkarska TVP- też marniutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdy komentatorskie z TVP odstawiają ten sam numer co zawsze kiedy komentują ze stadionu. Są biegi a panowie podają wyniki z rzutu młotem bo startują Polacy. Kończą się bieg, realizator pokazuje z odtworzenia rzut młotem i panowie komentują to co wcześniej już powiedzieli. I jeszcze panowie się gubią bo informują o 3 rzucie a realizator pokazuje 2. I tak jest co Mistrzostwa.

 

He he, o tym sam napisaliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bieżnia ma pierwszeństwo i to rozumiem,ale była np. sytuacja,że rzucał Fajdek,a realizator pokazywał pustą bieżnię czy kibiców. Była nawet sytuacja ,że pokazali rzut z odtworzenia Fajdka, a następnie jakąś rozgrzewkę kiedy Polak wykonywał kolejny rzut. Widziałem dużo lepsze realizacje przekazu światowego.Akurat mi się nie podobało kiedy TVP wysyłała własny wóz, bo pokazywali tylko tą rzutnię i nic się dla nich innego nie liczyło.

Natomiast nie rozumiem pretensji do komentatorów,że mówią o tym co Polaków interesuje. Czasami jednak nie ogarniają sytuacji jak z tą Cichocką chociażby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mówią że Fajdek rzucił daleko jak wiedzą że pójdzie to z odtworzenia. Widz ogląda taki rzut już bez emocji bo wie jaki będzie wynik. Na ZIO Babiarz zamiast patrzeć w monitor to wychyla się przez okno i mówi że już widzi Justynę na stadionie. Widzowie też to widzą na telewizorach. Ciekawe czy kiedyś zmieni się ekipa komentatorów czy mają tam dożywocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają udawać,że Polak nie rzuca i że to co widzimy to jest przekaz live?? Już widzę te komentarze szydzące z komentatorów TVP,że emocjonują się rzutami z odtworzenia,a my to już dawno wiemy bo widzieliśmy to na jakimś livescorze.. Zresztą nie kto inny tylko Ty krytykowałeś TVP,że emocjonuje się tym co widzi na ekranie,a w serwisie na szosie.pl są świeższe informacje.. Po to komentuje się z miejsca wydarzeń by mówić widzom także o tym czego oni nie widzą. Zresztą jak Ci nie odpowiada komentarz TVP to możesz przełączyć się na Eurosport. Zresztą sądzę,że panowie z Eurosportu też mogą podawać informację o wyniku Polaka. Tak z ciekawości- kogo byś dał zamiast jak rozumiem fatalnego Szaranowicza, Rudzińskiego, Babiarza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak wyglądała realizacja TVP MP w kolarstwie. Ani międzyczasów, materiały z odtworzenia pokazywane jakby były na żywo. Tak samo było na TdP. Komentatorzy z Eurosportu przyznali się że korzystali z Na szosie bo na ekranie ani na stronach TdP nie było żadnej informacji. Ciekawe jak wyglądał komentarz dla innych krajów. Z TdF raz że wszystko było na ekranie, dwa była strona która na żywo pokazywała kto ucieka, jaką ma przewagę i jeszcze był do tego komentarz. A jakby tego było mało każdy kolarz miał GPS i można go było śledzić na mapce. Jeśli coś jest solidnie zorganizowane a tak są MŚ lub IO to komentator nie musi być na miejscu. Równie dobrą relację może przeprowadzić z Polski. Wszystko jest na Live Timingach.

 

Kogo bym dał? Już to gdzieś pisałem że wg. mnie idealną parą komentatorską jest połączenie komentatora z jakimś byłym zawodnikiem, jeśli jest wygadany i w miarę rozgarnięty. W kolarstwie idealnie sprawdzają się Darek Baranowski i Cezary Zamana. Podczas ZIO w Soczki Kowalczyk miała wolne i przyszła komentować bieg. Nie było klepania w kółko międzyczasów, przypominania sukcesu Łuszczka czy innych sportowców sprzed pół wieku. Później na FB Kowlaczyk i TVP Sport pojawiła się masa wpisów, próśb by częściej komentowała. Oprócz tego komentator powinien być pasjonatem danego sportu a nie wyrobnikiem. Na Eurosporcie tacy komentują darta, snookera czy curling. Pewnie Szczęsny spokojnie też by dał radę. Zarwał by nockę na poznanie zasad, podczas transmisji otworzył strony ze statystykami i przez godzinę katował widzów miejscami jakie dany zawodnik zajmował rok, dwa, trzy lata temu. Ze 3 razy podawał wymiary tarczy, stołu, liczbę lotek, kamieni. Komentatorzy powinni być też dobrymi kumplami by móc komentować na luzie a nie z podziałem na role. Latając po kanałach trafiłem na golfa na C+. Komentował Person z jakimś gościem związanym z golfem. Sport nudny a patrzyłem z kilkanaście minut bo ciekawie gadali. Nie tylko o golfie ale i o życiu, sytuacji bieżącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy oglądałem to komentował Person senior, jakiś drugi człowiek, chyba właściciel pola golfowego a z synem łączyli się telefonicznie bo był w miejscu gdzie rozgrywano turniej.

 

A propos rozumienia się komentatorów to wyścig z USA komentują Probosz i Błachut. Dosyć zabawnie komentują :) No ale to wyścig z Ameryki to i zachowują się jak Amerykanie :) Przy okazji dowiedziałem się że pierwszą siedzibą polskiego Eurosportu była jakaś willa pod Warszawą w której to willi obecnie działa agencja towarzyska :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo bym dał? Już to gdzieś pisałem że wg. mnie idealną parą komentatorską jest połączenie komentatora z jakimś byłym zawodnikiem, jeśli jest wygadany i w miarę rozgarnięty. W kolarstwie idealnie sprawdzają się Darek Baranowski i Cezary Zamana. Podczas ZIO w Soczki Kowalczyk miała wolne i przyszła komentować bieg. Nie było klepania w kółko międzyczasów, przypominania sukcesu Łuszczka czy innych sportowców sprzed pół wieku. Później na FB Kowlaczyk i TVP Sport pojawiła się masa wpisów, próśb by częściej komentowała. Oprócz tego komentator powinien być pasjonatem danego sportu a nie wyrobnikiem. Na Eurosporcie tacy komentują darta, snookera czy curling. Pewnie Szczęsny spokojnie też by dał radę. Zarwał by nockę na poznanie zasad, podczas transmisji otworzył strony ze statystykami i przez godzinę katował widzów miejscami jakie dany zawodnik zajmował rok, dwa, trzy lata temu. Ze 3 razy podawał wymiary tarczy, stołu, liczbę lotek, kamieni. Komentatorzy powinni być też dobrymi kumplami by móc komentować na luzie a nie z podziałem na role. Latając po kanałach trafiłem na golfa na C+. Komentował Person z jakimś gościem związanym z golfem. Sport nudny a patrzyłem z kilkanaście minut bo ciekawie gadali. Nie tylko o golfie ale i o życiu, sytuacji bieżącej.

Pytałem konkretnie,a dostałem bardzo ogólną odpowiedź nieodnoszącą się do LA. Dla twojej informacji, bo pewnie nawet nie wiesz,ale twój warunek od dawna TVP spełnia. Marek Jóźwik jest byłym lekkoatletą. Szkopuł,że z rozgarnięciem gorzej. Babiarz z kolei jest pasjonatem, Rudziński zawsze merytoryczny,a Szaranowicz czuje LA i potrafi oddać emocje, także bardzo sumiennie się przygotowuje o czym osobiście mówił mi Przemysław Babiarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...