Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem ramówkę do połowy Grudnia. PŚ w Łyzwiarstwie Szybkim- pokazywany obszernie i całościowo.

Grand Prix w Łyzwiarstwie figurowym- lepiej potraktowane pierwsze zawody i ostatnie, które zostaną pokazane szerzej aniżeli pozostałe zawody, z których pokazuje się tylko końcową galę. Jutro taka Gala miała być na żywo - jednak to Grand Priix Francji. Short track- kolejne zawody pokazywane na żywo tylko ostatni dzień rywalizacji.

Bobsleje i Skeleton- widziałem dosłownie jedną relację z jednego przejazdu Bobsleistów, jeśli przypomnieć sobie jak szeroko pokazywano zawody zarówno w Skeletonie jak i w bobach rok temu to szkoda słów.

Curling- są dwie transmisje. Meczów finałowych ME. 

Nie ma wątpliwości,że TVP Sport mógłby obszerniej pokazywać posiadane przez siebie dyscypliny. Jednak zamiast tego emitowane są powtórki lub jest przerwa w nadawaniu programu.  To tzw. "marnowanie praw" w TVP jest nie od dziś. Dziwi mnie,że żaden dziennikarz rozmawiając teraz z Włodzimierzem Szaranowiczem szefem sportu w TVP nie poruszy tej kwestii. Dlaczego tak się dzieje. Czy to sprawa kosztów,,że TVP jest w tak fatalnej sytuacji finansowej,że oszczędza na fakcie braku transmisji?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pochwalić TVP za wczorajsze studio przed meczem Polska - Islandia. Było naprawdę ciekawie, chodzi mi przede wszystkim o te wywiady Kurowskiego z Lewym i Szczęsnym. Ponadto żadnej reklamy i nawet do rzeczy gadali. Widać jak się chce to można! Nawet lepiej mi się to podobało niż studio polsatowskie. Nie wiem jak sam mecz i jak studio po meczu bo wolałem oglądać starcie Belgii z Włochami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP chce współpracować z Polsatem : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-liczy-na-wspolprace-z-polsatem-przy-prawach-sportowych-pokaze-euro-2016

Nie dziwi to. Wiele kluczowych praw ostatnio z nimi przegrywa.. Jednak czy będzie wola z drugiej strony. Osobiście wątpię. TVP ostatnio prowadzi politykę kupowania sublicencji i rozmów z innymi podmiotami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi piłkę ręczna w kobiecym wydaniu, to od 5 grudnia w TVP2/ Sport/Regionalnej startuja MŚ w Danii z naszymi laskami :)

Tutaj macie info jakby co: http://spam.org/index.php/2015/11/20/5-20-12-15-transmisje-ms-w-pilce-recznej-kobiet-w-danii-polki-na-start-z-kuba-szwecja-chinami-angola-i-holandia/

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie ma praw do tych zawodów i raczej nie będzie chciała tego zmienić. Co do współpracy TVP z Polsatem, to również uważam, że Polsat nie będzie nią zainteresowany, ponieważ doskonale wie, że wiele osób z przyzwyczajenia wybrałoby oglądanie meczów w TVP, a dodatkowo znalazłaby się grupa która zrobiłaby to samo ze względu na brak Polsatu HD w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Polacy dobrze skaczą to oglądalność i będzie rano, a pewnie też w nocy (choć wiadomo trochę mniejsza). Ale w Planicy skaczą o podobnej porze co w soboty w Saporro przecież, a konkursy w Kazachstanie to też nie będą przeciez w nocy, tylko w dzień, tylko na pewno wczesniej niż 15:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Eurosport chciał zachować wyłączność na wszystkie konkursy i powiedział : ok, dogadamy się,ale całości nie dostaniecie?? Tego się nie dowiemy, dobrze,że jest chociaż tak jak jest, bo było widmo braku PŚ w otwartej TV. 

Co do współpracy Polsat- TVP, to nie ma wątpliwości,że  Polsat sam zarobi na fakcie emisji meczów Polaków na EURO2016. No chyba,że TVP podzieliła by się prawami do Rio. Jak już współpracować to niech to działa w dwie strony. Także można by odsprzedać Polsatowi Łyżwiarstwo Szybkie wraz z Short-trackiem, Łyżwiarstwo figurowe, bobsleje i skeleton, których TVP i tak nie emituje.. WTA mogłoby zawitać też do Polsatu- choć chyba TVP nie ma praw.. Rozmarzyłem się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś mądrze napisał. Osoby zarządzające TVP Sport chyba nie myślą. Kurcze posiadają pełnie praw do hokeja (PLH, Liga Mistrzów, Reprezentacje). Opakować to ładnie, zrobić fajny produkt - więcej meczy, oprawa interesująca i nawet ze słabej dyscypliny (poziomu) można by zrobić naprawde ciekawy produkt marketingowy. Polsat wypromował siatkę praktycznie z niczego (poza sukcesami za komuny, ale to i wtedy hokej był bardziej popularny. Grało się wszędzie. Tato mówił ze gdzieś kawałek stawu zamarznietego i wszyscy mieli jakieś lyzwy, kije i grali)

Tak jak ktoś gdzieś zaproponował, ze 3 mecze na kolejke, magazyn, dodatkowo transmisje LM, i naprawde można fajny pomysł wykreowac. A tak? Ciągle powtórki tenisa, jakieś mecze archiwalne i curling... :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...