Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dębowski komentował siatkówkę już na na IO1996, kiedy ludziom typu Swędrowski nie śniło się w ogóle komentowanie sportu, bo był jeszcze zwykłym prezenterem PR Wrocław i siedział wyłącznie w studiu. Gdyby nie Polsat to by Dębowski do dziś przez 20 lat komentował siatkówkę. Więc miarkujcie oceny.

 

No oczywiście, jednak nie ma co ukrywać,że poważna siatkówka zniknęła z TVP w 2007 r. kiedy to ostatni raz pokazano imprezę mistrzowską- ME na antenach TVP.Od tego momentu siatkówka w TVP to właściwie jedynie IO ( i to się może zmienić, bo póki co Igrzyska w 2020 i 2024 r. ma wyłącznie Eurosport), bo całą resztę ma Polsat zaklepaną do 2020 r.  Babiarz uczciwie przyznał w programie Patryka Mirosławskiego, że trudno się komentuje dyscyplinę, którą robi się raz na cztery lata. Oczywiście śledzi się ją, jednak jak ją robisz na co dzień to dużo bardziej się w niej orientujesz, bo przygotowujesz się do transmisji, jest to bardziej dogłębne. Tak to przez te cztery lata robisz coś innego i już  siłą rzeczy nie poświęcasz tyle czasu i energii temu sportowi. Dębowskiego lubię, natomiast nie mogę mu zapomnieć jak podczas finału IO w 2008 r. uparcie nazywał Bruna Rezende Bernardem. 

Co do ekspertów- Myślę,że Polsat ma jednak absolutną czołówkę i tu raczej nie spodziewałem się fajerwerków. Turniej szybko się skończy i będzie po staremu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębowskiego przy panczenach słuchać lubię (może dlatego że się na nich nie znam :D), przy ręcznej też nie jest zły, ale podczas transmisji siatkarskich mnie irytuje. Po pierwsze - przegaduje wymiany. Dobrze, że przygotował sobie ciekawostki, ale na to jest pora podczas przerw. Po drugie - cierpi ma typową dla TVP przypadłość, czyli zapeszanie. "Czekamy na serię Bieńka", po czym serwuje Bieniek i psuje zagrywkę. Wiadomo, że nie z winy Dębowskiego, ale to irytujące.

 

Laskowski natomiast - klasa sama w sobie. O ile nie do końca jest dla mnie wiarygodny przy szczypiorniaku, o tyle siatkówkę ogarnia bardzo dobrze. Pamiętam jego komentarz podczas turnieju kwalifikacyjnego kobiet do igrzysk w Pekinie, który komentował na Eurosporcie i przechodził samego siebie :) dla mnie Swędrowski, on i Lepa to top 3 komentatorów volley'a.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ta realizacja podobała. Z powodu oddalenia kamery i granatowej nawierzchni poza polem gry było widać dużo więcej. W transmisjach Polsatu z Polski lub w innych imprezach kamera jest zbyt blisko ustawiona, a auty jasnozielone, mało kontrastowe. Potem większość akcji widzimy dopiero w powtórkach, bo piłka jest za szybka dla oka z takiego bliskiego kadrowania. Przy tym ustawieniu co dziś i ciemnemu tłu było widać więcej akcji i zdobywanych punktów.

 

 
 

Rozumiem ze to tvp mialo wplyw na kolor nawierzchni i ustawienie kamery w Berlinie ? widz czasami jak cos napiszesz to ja nie wiem czy Ty tak na powaznie czy sie zgrywasz

Edytowane przez bober1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lub w innych imprezach" oczywiście to odnosiło się to do transmisji zagranicznych, których Polsat nie realizuje. Ale piszę, bo Polsat się chełpi jak to on świetnie, najlepiej na świecie realizuje siatkówkę. A tu niedoświadczeni w tej dyscyplinie Niemcy i akurat lepiej mi się to oglądało. Nie mówię że rewelacja, ale widziałem więcej zdobywanych punktów, autów, bloków niż w Polsacie, gdzie piłka blisko śmiga i nic nie widzimy. O ile w piłce płasko ustawiona kamera jest fatalna, paskudna, to w siatkówce jest widać bardziej przydatna. Oczywiście, jak oglądamy transmisje z Brazylii, Kuby czy nawet Włoch, to Polsat ich ewidentnie przewyższa, ale na pewno nie jest to jakaś niebotyczna realizacja. Np. żużel w NC+ teraz widzimy jak można pokazywać a jak pokazywał Polsat, który też się zgłosił do przetargu i też twierdził ze najlepiej pokaże, bo ma doświadczenie. Całe szczęście że przegrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  usłyszałem tego. Natomiast chciałem pochwalić Radosława Rybaka- nie unika mikrofonu, włącza się w komentarz, stara się analizować. Natomiast mam wrażenie,że odzywa się rzadko, nie mówi nic ciekawego, raczej nie chce się włączać, nie każdy kto ma wiedzę merytoryczną się po prostu sprawdza.. Nie wiem jak radzi sobie Piotr Makowski, nie miałem okazji go słuchać. Warto zauważyć,że to co podała redakcja taksięgra.pl co zazwyczaj się zgadza jeśli chodzi o turniej siatkarski to jest wiele roszad.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy nowy prezes zmieni politykę w sprawie pokazywania imprez sportowych na antenie otwartej, takiej jak np. to, że reprezentacja mężczyzn w siatkówce jest pokazywana na antenie TVP1, a kobiet tylko TVP Sport.

To już za nami, ale pytanie, czy tak samo będzie w podobnych sprawach w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę na kompletny brak reklam Plusa przy okazji transmisji siatkarskich w TVP. Widać Solorz nie będzie finansował konkurencji. 

Ten tydzień jest bogaty w transmisje w TVP Sport. Oprócz ogromu siatkówki pokazywany jest turniej WTA w Brisbane. Jutro mecz finałowy Azarenka- Kerber. Jutro także wielobojowe ME w Łyżwiarstwie szybkim, które w zastępstwie Piotra Dębowskiego skomentuje Bogusław Solecki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie mogę zdzierżyć Dębowskiego. Fajnie, że się emocjonuje, ale czym innym jest wspieranie Polaków, a czym innym coś, co nazywam "biało-czerwonym bielmem na oczach". Nie dość, że ciągle zaklina rzeczywistość - "a może teraz seria", "a teraz mógłby być as", "a przydałby się punkt", to jeszcze często źle (a może życzeniowo) ocenia sytuację, nazywa przyjęcie/rozegranie rywali złym, gdy ewidentnie tak nie jest (i na odwrót w odniesieniu do Polaków). Od początku meczu uczepił się Heynena - owszem, nadpobudliwego jak zwykle, ale każdy jego challenge oceniał jako bezsensowny i każdą reakcję za przesadzoną. Panas jako ekspert daje radę, ale komentarz Dębowskiego to dużo słów, dużo krzyku, mało treści, ale cóż - to typowe dla TVP.

Edytowane przez Maarten
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/k_berenda/status/685457128836960257

Czyzby za nowym szefem TVP, nowy szef TVP Sport? Jak sam stwierdzil u Miroslawskiego w redakcji sportowej TVP reprezentuje razem Sobczynskim prawicowe skrzydlo. Komentowanie pielgrzymek Jana Pawła II to nie przypadek.

 

Pod specjalnym nadzorem będą też redakcje sportowe i TVP Sport, bo Kurski to zagorzały kibic. Oczywiście jego ukochany klub to Lecha Gdańsk, czego dowody dawał wielokrotnie w sieci i w wywiadach (tutaj, tutaj i tutaj). Może TVP będzie próbowała odkupić prawa do transmisji rozgrywek Ekstraklasy? I ligi hiszpańskiej, bo Kurski jest także wielkim kibicem Barcelony. Jak stwierdził kiedyś: "Barcaaaaaaaaaaaaa! Wybaczcie, ale żadne Lewandowskie, maseczki, [beep]umuju, dzikie węże. Tylko Barca!". Resztę czasu antenowego będą zajmowały powtórki starych meczów.

http://natemat.pl/167683,jaka-bedzie-tvp-pod-rzadami-jacka-kurskiego-jego-stare-wypowiedzi-pokazuja-wiecej-niz-sie-spodziewacie

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury portaliku parówkowego i tyle Na pewno Babiarz nie kopie pod Szaranowiczem, wątpliwe by był zainteresowany stołkiem zamiast pracą dziennikarską, komentowaniem. Nikt nie wpał na pomysł,że Kyurski mógł kazać pracownikom po prostu za nim stanąć- przykaz służbowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nikt nie wpał na pomysł,że Kyurski mógł kazać pracownikom po prostu za nim stanąć- przykaz służbowy. 

To nie przypadek ze za Kurskim stali Ci a nie inni dziennikarze. Dlaczego nie bylo np Krasko czy Tadli?

 

Kurski chce, "żeby to, co dobre w TVP, było kontynuowane, a to, co złe i wymagające zmiany, zostało skorygowane i zmienione". Wśród dziennikarzy obecnych podczas konferencji, a których wskazał jako przedstawicieli pracujących w TVP "wspaniałych profesjonalistów", znaleźli się: Przemysław Babiarz, Danuta Holecka i Anna Popek.

 

http://wyborcza.pl/1,75478,19445091,kurski-podczas-specjalnej-konferencji-tvp-byla-dla-mnie-zawsze.html#ixzz3whKBSKEt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aboutreka powiem Ci tak- Wyciąganie wniosków,że nowym szefem TVP Sport będzie Przemysław Babiarz tylko dlatego,że stał za Jackiem Kurskim, w jego otoczeniu jest po prostu słabe. O czym to świadczy?? Ja zwrócę uwagę,że Przemysław Babiarz zapewne zna Jacka Kurskiego z okresu pracy w TVP, gdyż wtedy także był w TVP, być może są to nie najgorsze wspomnienia. Ja pamiętam w jaki sposób Przemysław Babiarz mówił o Włodzimierzu Szaranowiczu, wskazując go jako właśnie taki wzór do naśladowania, autorytet. Należy on zresztą do ulubieńców Włodzimierza Szaranowicza- komentuje LA, biegi narciarskie, pływanie, Łyżwiarstwo figurowe, to czołowa postać redakcji sportowej. Naprawdę szukanie na siłę sensacji i robienie takich spekulacji raczej nadaje się do SE czy Faktu,a nie do "Wyborczej" czy portalu Tomasza Lisa- chyba,że aspirują do miana tabloidów. Jednak wcale bym się nie zdziwił gdyby zaczęło się zwalczanie, hejt osób, które stały za Jackiem Kurskim. Wszak lepiej się tym zajmować niż poważnym dziennikarstwem, z którego ludzie mogli czerpać coś pozytywnego- jakąś wiedzę.

 

Ten artykuł z NaTemat- naprawdę żal mi ludzi co takie teksty czytają i biorą je na poważnie, choć sam autor zastrzegł,że jest on pisany z przymrużeniem oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, że Babiarz wkrótce zostanie szefem TVP Sport.

A dlaczego biegi dzisiaj komentuje Idzi?

Idzie nowe? Zmiany, zmiany, zmiany... ;)

No i to jest właśnie to wyciąganie pochopnych wniosków. Kolega już Ci wytłumaczył- dlaczego Babiarz nie komentuje biegów- swoją to dziwne, tu ma zostac szefem,a tu odbiera mu się biegi- logiki się to w ogóle nie trzyma, ale nie szkodzi prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie widzę powodów, dla których Kurski miałby dokonywać zmiany szefa TVP Sport. Szaranowicz jest w środowisku powszechnie szanowany, nie był nigdy powiązany z żadną opcją polityczną, zresztą stanął na czele TVP Sport w listopadzie 2009, czyli jeszcze za czasów wpływu PiS na media publiczne. Inna sprawa, że w marcu stuknie mu już 67 lat i może sam chcieć odpocząć. I tu naturalnym następcą wydaje się Babiarz - też lubiany, przyjaciel Szaranowicza, o "właściwych" poglądach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...