Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam dekodera 4K,ale myślę że i to się zmieni, czytam te wasze komentarze i czasami biadolenia też

Potwierdzam to co mówią koledzy. Telewizor Sony KD-55XE7005. Część meczy jest z dobrym obrazem a część ciemna i wyblakła. Prztkład z dzisiaj: mecz Kostaryka-Serbia obraz własnie taki więc musiałem oglądać na TVP Sport. Teraz mecz Niemcy-Meksyk i obraz jest dużo lepszy choć znowu dźwięk zły i komentarza prawie nie słychać.Ale tak jak inni piszą,finał ligi mistrzów obraz był bajka. Więc jak na razie mundial w 4k to lipa.

 

 

Nie mam podglądu na 4k ale wydaje mi się że jak na tvp4k nie ma meczu TP na TVP Sport jest lepsze bitrate teraz Brazylia o niebo lepiej wygląda niż np mecz niemiecki

i dochodzę do wniosku że jakość w dużej mierze zależy od otrzymanego sygnału a że mecze są na różnych stadionach stąd co mecz to niby macie 4K ale co mecz to inne  a nawet zupełnie inne a wina leży na wysłanym sygnale z konkretnego stadionu i wychodzi że nie trzymają spójnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dochodzę do wniosku że jakość w dużej mierze zależy od otrzymanego sygnału a że mecze są na różnych stadionach stąd co mecz to niby macie 4K ale co mecz to inne  a nawet zupełnie inne a wina leży na wysłanym sygnale z konkretnego stadionu i wychodzi że nie trzymają spójnego poziomu.

 

I tak dokładnie jest ;) Nie ma co siać teorii spiskowych, idealna puenta ostatnich dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dekodera 4K,ale myślę że i to się zmieni, czytam te wasze komentarze i czasami biadolenia też

 

 

i dochodzę do wniosku że jakość w dużej mierze zależy od otrzymanego sygnału a że mecze są na różnych stadionach stąd co mecz to niby macie 4K ale co mecz to inne  a nawet zupełnie inne a wina leży na wysłanym sygnale z konkretnego stadionu i wychodzi że nie trzymają spójnego poziomu.

 

Wina winą ale za samą jakość odbioru w naszych domach odpowiada sam telewizor, gdzie nie którzy maja jak za mgłą albo za ciemny obraz a to za jasny i tu kłaniają się ustawienia telewizora, bo wczorajszych przykładach wina była po stronie samych ustawień telewizora i ponownych ustawień tv i zresetowanie dekodera i  urządzeń TV a obraz wrócił taki jak powinien być czyli idealny :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgła/mleko była niezależna od ustawień TV. TV ustawiasz raz, dwa mecze były idealne, dwa skaszanione i zamglone. Jaki z tego morał ? ;) No chyba wiadomo. Ci co od początku mieli problemy w każdym meczu to ewidentnie wina ustawień, a inni tak jak ja niestety trafiali na kiepski ruski sygnał w co drugim meczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą zgodzę. Nie wiem dlaczego kolega XMAREKK30 cały czas upiera się przy ustawieniach tv. W sobotę 4 mecze, 2 dobry obraz a 2 kiepski. W niedzielę 2 mecze, 1 dobry obraz a 1 kiepski. Wszystkie mecze na tym samym kanale bez zmiany ustawień. Mam co drugi mecz zmieniać ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akceptowana odległość bo wiecej niz 2m ton juz brak różnicy. Według kalkulatora odległości to przy 40 calach to 1.65 m ale 2 m może być :)

 

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odlegl

Niech kolega się tak nie ekscytuje tymi "zalecanymi" odległościami. To są odległości zalecane do porównywania, a nie do oglądania. Ja oglądam z 3 metrów i bo tak mi wygodnie i dobrze, a i tak dużo zależy od jakości wzroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kalkulator należy traktować z bardzo dużym przymróżeniem oka, wg. niego 100 cali 4K powinno się oglądać z 2 metrów (sic!). Ja mam TV 58' 4K i musicie mi uwierzyć na słowo, ale z 3m widać bardzo dużą różnicę pomiędzy TVP 4K, a TVP FHD, a według kalkulatora nie powinienem widzieć żadnej i oglądać telewizję z odległości 1m. Kalkulator nie bierze poprawki, że nasze telewizyjne FHD jest bardzo słabej jakości (4mb/s), w szczególności w porównaniu z bitratem 4K na poziomie 25 mb/s.

Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi mecz w dniu dzisiejszym na TVP 4K i obraz bardzo dobry.

Do kolegi XMAREKK30- teoria, że to wina TV, upada.

 

Zobaczymy jak będzie mecz na drugim kanale 4K z HDR HLG  czy też tak będzie dobrze, bo na TVP 4K  zawsze masz dobry obraz :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie mecz na drugim kanale 4K z HDR HLG  czy też tak będzie dobrze, bo na TVP 4K  zawsze masz dobry obraz :)

To na TVP 4K miałem mgłę na co drugim meczu. Mam nadzieję, że tak już pozostanie.

 

Widzę, że u kolegi haobao też się poprawiło.

Edytowane przez pepe40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...