Jump to content
Patjyk

TVP 4K

Recommended Posts

Zobaczymy jak będzie mecz na drugim kanale 4K z HDR HLG  czy też tak będzie dobrze, bo na TVP 4K  zawsze masz dobry obraz :)

To na TVP 4K miałem mgłę na co drugim meczu. Mam nadzieję, że tak już pozostanie.

Widzę, że u kolegi haobao też się poprawiło.

Edited by pepe40

Zajmuje miejsce na tp, przez co dekoder nie ciągnie VOD 4K, więc raczej zniknie po mistrzostwach, chyba że rozwiążą to inaczej.

Po 24h kolejna transmisja na duży plus pod kątem jakości przekazu.

Wczoraj Brazylia-Szwajcaria na C+ 4K, a dzisiaj mega jakość na TVP 4K.

Ustawienia obrazu z wczoraj wczytałem i dzisiaj, oglądając inne kanały (HD, SD) wracam do poprzednich ustawień obrazu.

Nie wiem czy Ci sami są komentatorzy na TVP 4K i na TVP SPORT HD ale według mnie tragedia :)

Tam tragedia jest w co drugim meczu. Wczoraj Iwański 90% meczu Brazylii ze Szwajcarią poświecił Neymarowi. Szpak i Laskowski trzymają pozom.  

Zauważył ktoś ze w meczu wczorajszym, który leci teraz na Canal+ 4K trawa jest bardziej zielona, niż w meczu na TVP 4K?

A czy u kogoś też co parę minut w prawej dolnej części obrazu dochodziło do minimalnego, miejscowego i krótkiego zacięcia obrazu? Mam na myśli oczywiście mecz Szwecja-Korea.

Teraz, na meczu TUN-ANG kilka razy zauważyłem coś takiego w prawym dolnym rogu ekranu.

Potwierdzam, średnio raz na 5-7 minut na około 0,5 sekundy pojawia się czarny pasek. Poza tym jakość transmisji ekstra. Jeśli chodzi o zoom to widziałem gorsze mecze, ten operator chociaż minimalnie przybliża akcje. Tak czy inaczej szkoda, że zoom nie jest przy każdym meczu  na tym samym poziomie, do którego przyzwyczailiśmy się oglądając piłkę w dobie HD. Ja cały czas mam nadzieję, że jest to spowodowane "chorobą wieku dziecięcego" tej technologii i brakiem doświadczenia z 4K nadawcy i operatora :)

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Zauważył ktoś ze w meczu wczorajszym, który leci teraz na Canal+ 4K trawa jest bardziej zielona, niż w meczu na TVP 4K?

Na C+ jest z HDR, a na TVP bez. To jest efekt HDR.

U mnie dzisiaj 3 mecz bez mgły. Kolory trochę mniej żywe, ale jest OK.

Mam Sony, musiałem wyłączyć HDR. Chyba, że mimo wszystko zmienia wygląd na plus.

Potwierdzam, średnio raz na 5-7 minut na około 0,5 sekundy pojawia się czarny pasek. Poza tym jakość transmisji ekstra. Jeśli chodzi o zoom to widziałem gorsze mecze, ten operator chociaż minimalnie przybliża akcje. Tak czy inaczej szkoda, że zoom nie jest przy każdym meczu na tym samym poziomie, do którego przyzwyczailiśmy się oglądając piłkę w dobie HD. Ja cały czas mam nadzieję, że jest to spowodowane "chorobą wieku dziecięcego" tej technologii i brakiem doświadczenia z 4K nadawcy i operatora :)

U mnie co kilka minut jest taki przeskok dosłownie może 2 sekundowy że kolory robią się takie jak powinny być.

A ten mecz jest w HDR że musiałeś wyłączyć, żeby obraz się poprawił ????

Edited by XMAREKK30

Guest kingofsouth

Mam Sony, musiałem wyłączyć HDR. Chyba, że mimo wszystko zmienia wygląd na plus.

Na TVP 4K nie było i nie ma meczy w HDR.

No przecież wiem. Nie pisałem o tvp tyklo canal 4k. Bo kolega twierdził że to przez hdr.

Edited by lukaszP39

Trochę zgłupiałem bo mówimy o tym meczu, a ty napisałeś że wyłączyłeś HDR i stąd mnie zmyliło. :)

Porównywałem kolory na tym meczu i powtórce na Canal 4K. Kolega twierdził, że to przez HDR.

Edited by Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.

Po raz kolejny przypominam, że niniejszy wątek jest wyłącznie o stacji TVP 4K, a nie o telewizorach, trybie HDR itp.

Wszelkie kolejne posty niezwiązane z tematem wątku będą trafiały do Kosza, a ich autorzy będą bezwzględnie otrzymywać Ostrzeżenia :!:

Guest kingofsouth

Ciekawe czy to coś zmieni?

Edited by kingofsouth

Jak cały świat zacznie zgłaszać niedorzeczność takiej transmisji w 4K to będa musieli to zmienić. 

Skoro w 4k transmisja wygląda tak jak wygląda to pewnie wynika to z jakichś ograniczeń realizatora. Nie sądzę, że żale kibiców coś zmienią. Przynajmniej nie przy tej imprezie.