Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Jestem delikatnie mówiąc zdziwiony.

Co to za model telewizora?

Bo to ma ogromne znaczenie. Szczerze ja tego delikatnie pisząc nie kupuje.

Wiem jaki był obraz u mnie. :)

Tańszy LG tzn ?

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie Panas DX780. Też jestem zdziwiony a jeszcze bardziej dziwi mnie jak na innym forum ktoś piszę coś odwrotnego:

 

"Jeszcze jedna rzecz: obraz na TVP4K jest dużo ciemniejszy niż na TVP Sport w HD"

 

Dodam że mecz nr 1 i nr 3 były ok. 

 

 

Masz TV od Panasonica a ten model dx780 jest bardzo udany, także jestem zdziwiony że według Ciebie aż tak jest na korzyść TVP SPORT HD :) Może pobaw się ustawieniami i jest zapisz żebyś nie musiał je ustawiać ponownie, bo chyba masz możliwość zapisać je na stałe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglądało mniej wiecej tak jak na fotach od @pepe40 - taki był problem z obrazem na 4k. Nie sądzę, że mam kiepski tv z niskiej półki. Do tego jest skalibrowany i filmy BR/UHD wyglądają bdb z Egreata A5. Zresztą wszystko wygląda bdb, filmy, gry, przyroda, dokumenty. Cyrki są z TVP 4K, zarówno z obrazem jak i dźwiękiem. Wczoraj na C+UHD było rewelacyjnie. Chyba tylko Rutkowski tu pomoże :D

 

@zibi45 jak zerknąłem ma OLED'a więc to też nie problem sprzętu. Może to brak tych kabli za 150zł albo mamy gorszy sort dekoderów … :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie.

Pudło na strychu, a do tabliczki znamionowej dostać się nie mogę. Moim zdaniem to nie ma znaczenia skoro część meczy wygląda dobrze.

 

 Według mnie to tylko kwestia telewizora jak odbiera sygnał 4K i jego ustawień. Według mnie każdy TV powinien przejść kalibracje żeby wyciągnąć z niego co najlepsze o ile ma takową możliwość. Mam starą  plazmę  i ona przeszła kalibracje i bez porównania z tym co wyciąłem z pudełka ale to tylko moje skromne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglądało mniej wiecej tak jak na fotach od @pepe40 - taki był problem z obrazem na 4k. Nie sądzę, że mam kiepski tv z niskiej półki. Do tego jest skalibrowany i filmy BR/UHD wyglądają bdb z Egreata A5. Zresztą wszystko wygląda bdb, filmy, gry, przyroda, dokumenty. Cyrki są z TVP 4K, zarówno z obrazem jak i dźwiękiem. Wczoraj na C+UHD było rewelacyjnie. Chyba tylko Rutkowski tu pomoże :D

 

@zibi45 jak zerknąłem ma OLED'a więc to też nie problem sprzętu. Może to brak tych kabli za 150zł albo mamy gorszy sort dekoderów … :P

 

Ale po takich zdjęciach jakie pokazał nam kolega to aż wierzyć się nie chce że aż tak może źle wyglądać  obraz z 4K :) Dobrze było by żeby jeszcze ktoś wstawił dla porówna inne fotki, to by było wiadomo jak to jest z tym 4K od TVP4K :)

 

Fajnie że skalibrowałeś swój TV a jeśli nie jest tajemnicą to  gdzie oddałeś tv do kalibracji ??

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozchodzi się o tryb hdr, który niestety włączyli też na tvp 4k. Na starszych telewizorach jasność jest słaba i obraz wygląda jak przez mgłę. Co gorsza nie można tego hdr wyłączyć np w sony i wszystko wygląda fajnie oprócz meczy. Póki nie było hdr obraz był idealny teraz juź tylko gorzej. Bardzo dużo ludzi ma ten problem. Rano hdr nie było a teraz jest. Właśnie wyłączyli hdr na tvp 4k. Ikonka zniknęła i obraz się nie ściemnia.

Edytowane przez maniekwej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeliby to była wina tv to wszystkie mecze na tvp 4k powinny wyglądać tak samo, a tak nie jest.

 

Może nie samego TV jest wina ale ustawień na danym wyjściu HDMI. Bo baw się ustawieniami w TV a na pewno będzie dobrze :) Według zdjęcia jakie dałeś moje zdanie jest takie że trzeba ponownie ustawić obraz pod dane wyjście HDMI, ponieważ większość nie narzeka na jakość odbioru a tylko grupka ta sama bez urazy ale taka jest prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne, u mnie nie wyglądał dokładnie tak tylko też było widać że jest coś z gamma - było "mleczko" ;) Na upartego byłbym i to oglądał ale jestem z tych "wyczulonych bardziej niż inni" że tak to nazwę ;) Po przełączeniu na zwykły przekaz HD na tvp1 dostałem z powrotem swój telewizor :D

 

Firma na C z Wrocka, nie jakieś spidery 4pro czy inne skopiowane ustawienia z neta. Zresztą widzę @XMAREKK30 że Ty też wiesz co może i co daje kalibracja także jesteś świadomy że mało jest tej świadomości w ludziach na ten temat a mecze oglądają najczęściej w trybach sport, dynamiczny lub normalny. To ich prawo, nic do tego nie mam. Ja wolę naturalny i doceniam różne niuanse (zboczenie zawodowe)

 

No nic, dobrej nocy i do jutra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozchodzi się o tryb hdr, który niestety włączyli też na tvp 4k. Na starszych telewizorach jasność jest słaba i obraz wygląda jak przez mgłę. Co gorsza nie można tego hdr wyłączyć np w sony i wszystko wygląda fajnie oprócz meczy. Póki nie było hdr obraz był idealny teraz juź tylko gorzej. Bardzo dużo ludzi ma ten problem. Rano hdr nie było a teraz jest.

 

Bo na SONY nie można wyłączyć go i przez to jest problem ale ktoś tu pisał że HDR HLG jest skopsane w SONY i tylko aktualizacja może to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozchodzi się o tryb hdr, który niestety włączyli też na tvp 4k. Na starszych telewizorach jasność jest słaba i obraz wygląda jak przez mgłę. Co gorsza nie można tego hdr wyłączyć np w sony i wszystko wygląda fajnie oprócz meczy. Póki nie było hdr obraz był idealny teraz juź tylko gorzej. Bardzo dużo ludzi ma ten problem. Rano hdr nie było a teraz jest. Właśnie wyłączyli hdr na tvp 4k. Ikonka zniknęła i obraz się nie ściemnia.

 

Ja z tym HDR-em to w nawiązaniu do powyższego posta. U mnie raczej go też nie było dzisiaj bo bym widział jak wskakuje inny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampatcicho ja kalibrowałem u chłopaków z HDTV POLSKA i oni mi doradzili na tamte czasy tą Plazmę i zaraz po kupnie przyjechali na miejsce i zrobili coś czego bym się nie spodziewał a TV ma tylko 1280 na 720p i tylko sztucznie podnosi do 1080p. Żałuje że nie robią ich do tej pory ale zastąpiła ich inna technologia OLED i to będzie następca Plazmy. Na TVP SPORT  HD wygląda to dobrze, nawet lepiej niż na TVP1 HD a co do 4K sie nie wypowiadam bo nie mam na czym się oprzeć :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xMarekk30 Też miałem plazmę tyle że Panasa a Ty może piszesz o Pionku Kuro ;)

 

A o chłopakach złego słowa nie powiem, czytam ich testy i ślędze na YT, przy kolejnej okazji z pewnością zaproszę Pana Maćka do siebie.

 

Co do jakości tvp4k to porównując z powtórkami LM na C+4K to mam wrażenie że jest często jakiś upscal robiony na transmisjach MŚ. Mnie z fotela to nie wyrywa i liczę, że będzie lepiej.

Edytowane przez lamparcicho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dodali HDRa to sprawa się wyjaśniła. Ja akurat nie zerknąłem czy on był na tych "zamglonych" meczach ale jak jest HDR a tv go nie wykryje to też będzie mleko bo leci wtedy na tradycyjnej gammie. Takie też mam przypuszczenia co do problemów które parę osób ma a inni nie.

Głupoty gadasz ja nie mam HDR i obraz jest piękny, ostrość super bez mgły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że masz super ale ja nie mam i dwie osoby oprócz mnie też nie. Najpierw może zrozum kontekst wypowiedzi a potem oceniaj jej poziom merytoryczny. 

 

ps: poczytaj też po kolei posty a nie wyrywaj ze wspomnianego kontekstu ;)

Edytowane przez lamparcicho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Skoro dodali HDRa to sprawa się wyjaśniła. Ja akurat nie zerknąłem czy on był na tych "zamglonych" meczach ale jak jest HDR a tv go nie wykryje to też będzie mleko bo leci wtedy na tradycyjnej gammie. Takie też mam przypuszczenia co do problemów które parę osób ma a inni nie.

Żadnego HDR na tym meczu nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...