Jump to content
Patjyk

TVP 4K

Recommended Posts

Jakiś tam przetarg ostatnio ogłosili na chyba 12 kamer w 4K. Więc może coś ruszy w tym temacie.

Dziś jakoś nikt nie narzeka na jakość, to ja trochę ponarzekam. Opóźnienie dźwięku. Tylko to. Reszta super.

Zgadza się. 4 - 5 sekund między obrazem a komentarzem.

U mnie jest ok 0,5 sek opóżnienia - 5 sek to bez przesady

U mnie też ~1 sekundy. Poza tym co ma niby dać wyłączenie dekodera z prądu jak kanał jest tak nadawany?

Edited by Mr. Orbita
Nie obrażamy - regulamin.

Wyłączenie dekodera nie pomaga opóźnienie jest nadal.

Edited by Kummer

Jak u Was wygląda porównanie obrazu w TVP 4K i C+4K przy dwóch równoległych meczach ? W mojej opinii - organoleptycznie - lepiej wygląda obraz na TVP 4K przy niewielkim spadku jakości na obu. Jak to wygląda u Was ? 

W każdym meczu jest opóźnienia ok 1 sek. ponieważ sygnał 4k jest 3, 4 sek wcześniej niż sygnał HD.

A komentarz jest symultaniczny do dwóch sygnałów.

Edited by wilos

Guest kingofsouth

Nie ma na żywo.

Będzie o 22:00 na TVP 4K.

Edited by kingofsouth

Dzięki za info King:) Szkoda mi bardzo Iran ale widać było za angażowanie w 100% i jedna bramka dla Iranu i mogła być sensacja w grupie:)

Jaka jest oglądalność TVP 4K?

Mam nadzieję, że spora. Kilkadziesiąt tysięcy :)

Jeżeli oglądalność TVP 4K jest mierzona, to zapewne jest bardzo słaba. 4K to obecnie taka atrakcja dla koneserów, która raczej szybko nie stanie się powszechna.

A ile osób z telemetrami ma odbiorniki i dekodery 4K? 10? :P

"[...]W podziale na poszczególne stacje Jedynka zarobiła łącznie 19,73 mln zł, a TVP Sport - 2,25 mln zł (kanał TVP4K nie jest objęty monitoringiem oglądalności).[...]"

Źródło cytatu: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mecz-polska-kolumbia-cennikowe-wplywy-reklamowe-tvp-22-mln-zl

Z informacji podanych w artykule, z pod linku: "Źródło cytatu", domyślam się, że chodzi o pomiar Nielsena. Tak ?

Edited by DVB-T(2) INQUIRING

Była już o tym mowa. Jak mnie nawet pamięć nie myli to na konferencji TVP przez Prezesa Kurskiego... liczby zostały podane na podstawie gniazdek - wypożyczonych dekoderów nc+ i Orange.

"[...]W podziale na poszczególne stacje Jedynka zarobiła łącznie 19,73 mln zł, a TVP Sport - 2,25 mln zł (kanał TVP4K nie jest objęty monitoringiem oglądalności).[...]"

Źródło cytatu: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mecz-polska-kolumbia-cennikowe-wplywy-reklamowe-tvp-22-mln-zl

Z informacji podanych w artykule, z pod linku: "Źródło cytatu", domyślam się, że chodzi o pomiar Nielsena. Tak ?

Oczywiście, że chodzi o Nielsena. Pomiary MOR są z Netii, a w Netii nie ma kanałów TVP4K i Canal+ 4K.

Guest kingofsouth

Jest u was problem z obrazem?

Dokładnie, sygnał 4k KAPUT, ale i tak 2 razy lepiej to wygląda niż na TVP SPORT HD

Edited by wilos

Guest kingofsouth

Dzisiaj delikatnie pisząc coś się popsuło  :/  Mam nadzieje, że sie z tym uporają do jutra. ;)

Guest kingofsouth

Już naprawione. Transmisja w 4K. :cool:

Dokładnie, sygnał 4k KAPUT, ale i tak 2 razy lepiej to wygląda niż na TVP SPORT HD

Tak wyglądałyby mecze w HD, gdyby były puszczane 20Mb/s. Tak czy inaczej, różnica między 4K, a  tym dobrym HD jest w dalszym ciągu znaczna i zauważalna.