Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich rozczarowanych Strongiem 6860.

Ja mam inny problem, [beep]stwo nie chce mi przeszukać transponderów Astry powyżej 11720 !

W ogóle nie pokazuje jakości sygnału aż do 12515 a i transpondery powyżej wybiórczo nie zgłaszają się.

Mam antenę 90 -tkę twina Philipsa i na moim starym Skysacie wszystko grało.

Hot Birda wcale nie potrzebuję .

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i coś poradzi np. wymianę konwertera na konkretny model ?

 

Pozdrawiam i też czekam na aktualizację softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz z C+ w sprawie wymiany dekodera na inny z powodu wad, które posiada.

Oto odpowiedz:

(...)

Nazwiązując do Pana pisma informuję, iż w chwili obecnej, na dekoderach Strong, istnieje możliwość odbioru jedynie pierwszych ścieżek audycji radiowych. Trwaja prace nad poprawieniem oprogramowania aby była możliwość odbioru wszystkich programów radiowych. Planowany termin wprowadzenia poprawki tom przełom lutego i marca.

 

Jednocześnie przepraszam z powstałe z tego powodu niedogodności.

 

Informuję, iż może Pan wynająć dekoder od najbliższego Autoryzowanego Dystrybutora Cyfry+. Comiesięczny czynsz najmu sprzętu wynosi 10zł.

(...)

 

Trzeba mieś tupet żeby coś takiego wysłać abonentowi. Kupiłeś dekoder na którym możesz słuchać tylko pierwszych stacji radiowych, chcesz słuchać reszty to wynajmij od nas dekoder :evil:

 

Chyba trzeba będzie wysłać pismo z rezygnacją w związku ze zniknięciem BBC Prime z oferty.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowany termin wprowadzenia poprawki tom przełom lutego i marca.

 

Słucham ?

Kiedy ?

Słyszycie to ?

Jak zgłosić tą sprawę do rzecznika praw i konsumentów ?

Ja więcej bawił się nie będe.

Czym więcej osób to zrobi tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany czego przepraszam ?

Zakupiłem zestaw w grudniu

I z tego co mnie informowali to poprawka miala wyjśc w połowie grudnia.. potem na końcu grudnia.. niestety tak sie nie stało do dziś to mam prawo zerwać z nimi umowę.

Czyli co umowę moge zerwać ale nie oddając im dekodera ? ( mam na własność )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowany termin wprowadzenia poprawki tom przełom lutego i marca.

 

Słucham ?

Kiedy ?

Słyszycie to ?

Jak zgłosić tą sprawę do rzecznika praw i konsumentów ?

Ja więcej bawił się nie będe.

Czym więcej osób to zrobi tym lepiej

Spokojnie. Pewnie dorzucą MHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten dekoder to wytrzyma? Przecież on i tak chodzi niezbyt dobrze przy przełączaniu kanałów no to co ten biedny sprzęt ma zrobić przy aplikacji MHP?

A złom o nazwie Mediasat jest lepszy? Przełączanie kanałów zależy od oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od grudnia 2007 roku jestem abonentem Cyfry+i posiadaczem Stronga. Ogólnie mówiąc jestem zadowolony z tego dekodera. Wady, oczywiście są, nie będę ich powtarzać, bo już to zostało tu napisane.

Ktoś narzekał, że dźwięk na tym dekoderze nie jest dobrej jakości. Ja żadnej różnicy nie zauważyłem, t6ylko muszę na maxa włączyć głośność w terminalu. A po za tym, jakość jest zadowalająca.

Także nie mogę słuchać większości stacji radiowych. Zadzwoniłem do CTA (Centrum Telefoniczne Abonentów) w grudniu jeszcze i mi powiedzieli, że nowy soft ma sie pojawić w styczniu. Nie ma go do tej pory i teraz śledzę ten temat, w oczekiwaniu na jakieś "wieści".

Cyfra musi sie pośpieszyć. Mogła przynajmniej zaktualizować listę kanałów przy okazji pojawienia się Comedy Central. A na poprawianie softu mieliby jeszcze czas. Z tych obserwacji wynika, że aktualizację listy kanałów chcą przeprowadzić przy okazji usprawnienia softu. Czas nagli, ponieważ niedługo pojawi się kolejny kanał, na który zresztą czekam, czyli TV Silesia (czytałem, że ma być dostępny na wszystkich platformach). Posiadacze Stronga nawet nie mają zmienionej numeracji kanałów. Na mediasacie, powiedzmy Planete jest pod pozycją 90, a ja i wszyscy Strong'owicze, jak to nazwę, nają pod numerem 70. Dobrze, że jeszcze idzie "prawie" wszystkie kanały odebrać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Trace.tv to w ogóle jaja są, na jednej wersji dźwiękowej (francuskiej) nie ma sopranów (są ale słabe), za to bassów jest full, na angielskiej wersji jest więcej sopranów, ale jest też dużo bassów. Dźwiękiem na Trace.tv nie można się sugerować, bo tutaj jest to zrąbane lekko... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt o tym nie wspomniałem.

Na Strongu jak leci tak leci.. nie zmieniałem ścieżek ale na 3010 zauważyłem to :P poprzez przełączenie ścieżki

Ok weźmy Vive PL.

I inne.

Na kinie domowym śmiesznie to wychodzi. Wstydzę się czasem odpalić muzyke z TV przy znajomych..

Kino domowe to Denon 1306/1740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, proszę o pomoc w sprawie odbioru Tv trwam. Potrzebuje pomocy w sprawie co mam zrobić aby odbierać Tv trwam. Moja babcia prosiła mnie o to. Więc proszę was o rade co mam kupić i zrobić aby odbiór tego programu był możliwy. Posiadam zestaw cyfry + wraz z dekoderem strong 6860. przeszukując forum znalazłem że tv trwam jest na satelicie Astra a normalnie programy cyfry korzystają z hotbird. Proszę o pomoc w tym co mam kupić aby móc odbierać ten program i aby babcia była zadowolona. Z góry dziekuję i pozdrawiam. A i jeszcze jedno nie wiem czy tak jest u każdego ale nie mogę ustawić godziny na tym dekoderze a dokładnie chodzi o ustawienie minut... może ktoś już wie jak to zrobić?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odbierać Astrę potrzebny jest dodatkowy konwerter, uchwyt na konwerter oraz przełącznik DiSEqC. Ważne także jak dużą masz antenę (jej średnica), jeśli jest zbyt mała to i nowa antena się przyda.

 

Polecam lekturę tematów w działach "FAQ" (aby się dowiedzieć co to zez, jakie są potrzebne elementy) oraz działy "Dobór sprzętu" i "Problemy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest zez, można dokładniej ustawić konwertery. Tylko najlepiej mieć czaszę minimum 80 cm, bo będzie pewność, że wszystko będzie działało bez zarzutów, a przy mniejszych mogą być problemy.

Monoblocka nie ustawisz, to jest urządzenie, którego nie da się "dostroić".

Zdecydowanie polecam zeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...