Jump to content
PawelU1981

Strong 6860

Recommended Posts

6226.obrazki.jpg6235.obrazki.jpg

6228.obrazki.jpg6229.obrazki.jpg

6230.obrazki.jpg6232.obrazki.jpg

6234.obrazki.jpg6233.obrazki.jpg

6222.obrazki.jpg

6223.obrazki.jpg

Tuner satelitarny z wbudowanym licencjonowanym modułem systemu SECA.

 

Opis zewnętrzny

 

Tuner mimo dość małych rozmiarów prezentuje się dość ciekawie. Widać na pierwszy rzut oka, że oprawa została starannie przygotowana i to nie przez byle jaką firmę. Tunery Firmy strong mimo, że znane u nas ostatnio raczej tylko z tunerów analogowych to wtedy jak i teraz ce[beep]e je kilka rzeczy, a mianowicie dobrej jakośći obraz oraz dźwięk, stabilność działania. Niestety tunery te w porównaniu z innymi markami zawsze były wolniejsze, ale być może dlatego właśnie zawsze Strong kojarzy się z stabilnością działania.

 

Z przodu po prawej stronie za klapką został umieszczony czytnik kart. Wyświetlacz mimo małych rozmiarów czytelny i jasny. Po lewej stronie w dość nietypowy sposób na górze umieszczono trzy przyciski : zmiany kanałów + / - oraz przycisk standby. Dodatkowo po lewej stronie są trzy diody informujące nas o tym czy tuner jest włączony lub wyłączony oraz o tym czy sygnał do tunera jest dostarczany.

 

Na panelu tylnym 2x scart, wyjście cyfrowe audio (coaxial), 3x rca (1xvideo, 2 x audio), 2 x gniazdo typu F (wejście i wyjście sygnału, złącze RS232. Jedyna rzecz jaka może brakować to modulator. Choć w dobie telewizorów LCD czy plazmowych złącze już jest coraz mniej popularne i bardzo rzadko wykorzystywane.

 

Pilot o dość futurystycznym kształcie lecz dobrze leżący w dłoni. Wszystkie główne przyciski starannie rozmieszczone, jedynie klawiatura numeryczna została zepchnięta przez umieszczenie jej na dole jakby na drugi plan.

 

Menu odbiornika nie przypomina w niczym menu z tunerów typu mediasat, jednak wcale to nie umniejsza obsłudze tego sprzętu. Pamiętać należy, że te tunery zostały wprowadzone dla użytkowników Cyfry+ którzy nad prostotą obsługi, cenią sobie takie funkcje jak możliwośc ustawienia list ulubionych, możliwość zmiany kolejności kanałów, obsługa DiSEqC 1.0 lub 1.2.

 

Funkcje odbiornika zostały podzielone na 6 głównych kategorii.

 

funkcji lista kanałów mamy możliwość sortowania kanałów wg. typu, nazwy oraz częstotliwośći. Mozna pomijać kanały oraz sprawdzić parametry nadawanego programu jak i sygnał z danego transpondera.

 

W podmenu wybierz swoje programy mamy możliwość zarządzania kanałami. Można sortować, zmieniać kolejność jak i usuwać kanały. Można także zmienić nazwę listy kanałów jednak zmienić nazwy kanału już nie można. Do dyspozycji mamy również cztery listy ulubionych programów. Na jednej z list ulubionych fabrycznie jest już ustawiona lista kanałów Cyfry+.

 

W trybie zaprogramuj swoje nagrania otrzymujemy możliwość zaprogramowania 1 z 16 dostępnych zdarzeń timera, gdzie mona ustawić tryb nagrania (raz, codziennie, co tydzień), jak i funkcję czy tuner ma się tylko włączyć czy tylko wyłączyć czy właczyć o określonej godzinie i innej wyłączyć.

 

W zakładce instalacja zostało umieszczczonych wiele funkcji ( kasowanie kanałów, blokada rodzicielska jak i wiele innych), które użytkownik może ustawić wg.własnych preferencji.

 

W ustawieniach terminala mamy możliwość zmiany języka menu, napisów, ścieżki dźwiękowej. Odpowiednio możena skonfigurować wyjścia oraz ich sygnał. W tej zakładce na uwagę zasługują dwie funkcje : pierwsza to sygnał component podawany na złączu scart TV, a druga to sygnał S-VHS na złączu scart VCR. W ustawieniach menu mamy możliwość zmiany formatu wyświetlanego obrazu (16:9 lub 4:3), czas wyświetlania banera informacyjnego, przeźroczystość menu. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru jednego z czterech gotowych schematów kolorów menu. Eksplorując dalej menu użytkownik może ustawić zegar, kanał na kótrym ma się włączać tuner, bądź przywrócić odbiornik do ustawień fabrycznych, sprawdzić informację o wersji oprogramowania oraz dokonać zmiany na nowsze przez satelitę.

 

W zakładce ustawienia LNB możemy skonfigurowac instalację. Tuner oferuje zarządzanie przełącznikami DiSEqCw trybie 1.0 / 1.1/ oraz sterowanie obrotnicą w trybie DiSEqC 1.2. wyszukiwanie kanałów możemy przeprowadzić na kilka możliwych sposobów : sieć (operator), FTA, FTA+kodowane, transponder, transponder+PID. Warto nadmienić iż w wyszukiwaniu transponderów możemy skorzystać wyłącznie z transponderów, które są w pamięci czyli jeśli operator nie zadba o aktualizację transponderów może się okazać że kilku nas interesujacych kanałów nie będziemy mogli odbierać. Wyszukiwanie kanałow niekodowanych z satelity Hotbird zajęło aż 8 minut co jest wynikiem raczej słabym.

 

Pozostałe dwie zakładki to karta abonencka, w której możemy sprawdzić czy karta posiada uprawnienia do oglądania kanałów, druga to gry gdzie tuner oferuje użytkownikowi aż 6 różnych gier co pewnie ucieszy wszystkich amatorów rozrywki.

 

Warto też wspomnieć, że tuner bez problemu wyświetla napisy w formacie DVB oraz posiada telegazetę w dość nietypowej formie.

 

Podsumowanie:

 

Gdyby dekoder pojawił się na rynku 3 lub 4 lata temu wywołałby nie lada sensację. W tej chwili na naszym lokalnym rynku jest około kilkunastu różnych modeli tunerów, które posiadają czytniki uniwersalne min. też dla systemu SECA. Warto jednak przypomnieć, że tuner posiada licencjonowany czytnik, czyli nie ma praktycznie możliwości aby uprawnienia do karty nie doszły, jak może mieć to miejsce w przypadku tunerów z czytnikami uniwersalnymi. Na dzień dzisiejszy jedynie co może przyciągnąć klienta to cena zaoferowana przez operatora ( w tej cenie można jedynie zakupić tuner FTA na programy niekodowane ). Na koniec można powiedzieć tyko, że należy się i tak ukłon Cyfrze+ za to, że nie zapomina, że są użytkownicy bardziej wymagający.

 

 

 

Dane charakterystyczne :

 

4000 kanałów

4 listy programów ulubionych

wyjście sygnału YUV na scart TV

OTA - aktualizacja oprogramowania z satelity

wyjście sygnału S-VHS na scart VCR

blokada rodzicielska

teletegazeta z poziomu odbiornika

obsługa napisów dla Cyfry+

coaxialne wyjście dzwięku audio DD

wyjście sygnału video YUV

licencjonowany czytnik systemu SECA

 

Źródło: ELTECH.NET.PL

Share this post


Link to post
Share on other sites

O! Dzięki :)

Myślałem, że ten Strong to jakiś zupełny kicz, ale się myliłem- jest całkiem, całkiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opsi wypada bardzo pozytywnie, aż chętnie bym go potestował. Co ciekawe można go kupić na Allegro za niecałe 300zł. Ważne, że ma licencjonowany czytnik, bo w Fergusonach ten uniwersalny, czasem sprawiał problemy, jednak nie można mieć wszystkiego. Strong może się sprzedawać, chociaż minusem jest brak HD, na tym tunerku, ale to można podciągnąć pod płętę z poprzedniego zdania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nareszcie Cyfra pomyślała i dała porządniejszy dekoder niż te przestażałe Mediasaty i Philips'y które powinny już dawno nie być sprzedawane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzy lata temu kupiłem od Cyfry+ Philipsa 3010, który jest szybszy od Stronga 6860, poza tym za pomocą kabla null-modem, mogłem wgrywać swoje listy kanałów i usuwać te kanały, których nie oglądałem, poza tym były różne ciekawe "softy" na ten sprzęt.

Nie zgodziłbym się z twierdzeniem o wygodności pilota w Strongu,

mi wygodniej trzymało by się pilota odwrotnie, grubszym końcem, wtedy pilot lepiej leży w dłoni.

Zalety Stronga, to niska cena 79 zł.!, wygląd (mały i zgrabny) i fakt, że ten tuner działa bez żadnej karty jako FTA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i duża zaletą jest też to, że sam układasz w nim listę kanałów, możesz sobie dodawać nowe kanały, gdy tylko takowe się pojawią. Jest wiele plusów. :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 2 dni posiadam Stronga 6860 i odkryłem bardzo poważną wadę, NIE MOŻNA NA NIM ODBIERAĆ WEKSZOśCI KANAłóW RADIOWYCH o jakich informuje C+ w swojej ofercie. Chodzi m.in. o kilkanaście kanałów Music Choice C+, PR Dwójka, Trójka, Bis, RMF maxx i clasic, Radio Pin, Rediostację, Jazz Radio, Tok Fm. Kiedy zadzwoniłem na ich infolinie pan poinformował mnie że doskonale o tym wiedzą ale nic nie poradzi bo to błąd oprogramowania, który MOŻE zostanie kiedyś usunięty.

Co mam zrobić? Kupiłem C+ m.in. ze względu na te programy radiowe.

Czy ktoś wie coś na ten temat, może można ustawić to ręcznie, a może jest już w necie nowe oprogramowanie.

 

Wydaje mi się też, że na podstawie Prawa Konsumenckiego mogę rozwiązać umowę z C+ na podstawie niezgodności towaru z ofertą. Nikt nie informuje o tym że większości kanałów radiowych nie można odbierać na tym tunerze.

 

Proszę was o jakąś odpowiedź, być może jest więcej osób w podobnej sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro błąd softu to zapewne zmienią to, mówił, że wiedzą o tym, gdyby to była wina dekodera to zaprzestaliby jego sprzedarzy na jakiś czas a jak widać nadal jest. Oprogramowanie można zaaktuzalizować przez satelite więc wystarczy, ze Cyfra wyśle je, Ty ściągniesz i już, ale kiedy naprawią błąd? Tego nie wiadomo...

 

 

To jest stary dekoder i nie możesz w nim układać listy kanałów itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale chodzi o to, że żaden Strong nie odbiera tych programów radiowych

Share this post


Link to post
Share on other sites

żaden nie obiera, bo każdy ma błąd w oprogramowaniu, trzeba czekać aż naprawią, nic innego nie da się zrobić. Powinni to zrobić szybko, bo przez takie "głupoty" tracą jakąśtam popularność

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgłosiłem przed chwilą reklamację w BOK C+. Na razie nic nie wiedzą o nowym oprogramowaniu i nie są w stanie podać żadnej daty. Poprosiłem o rozwiązanie umowy lub wymianę odbiornika. Za miesiąc mają się odezwać. Gdyby zaproponowali mi inny tuner, to co byście doradzili wziąć, a czego na pewno nie brać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli nie Stronga to Philips'a HD, jeśli chcesz oglądać kanał w HDTV, bo te stare strucle to już, no nie opłaca się ich brać, bo pewnie nie długo zaprzestaną ich sprzedarzy. O gdyby taki prezent na święta zrobili, chodzi mi o wycofanie ich ze sprzedarzy, o jakbym się cieszył :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, tylko pewnie karzą sobie dopłacić za HD z 700zł. Szkoda, że nikt wcześniej na forum nie zasygnalizował tego problemu , bo bym kupił sobie Fergusona FX 7600.

I chyba go jednak kupię, a tego Stronga sprzedam. Może ktoś chce kupić? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale nie musisz go kupowac na własność tylko na wynajem. No rzeczywiście bardziej opłaca się FX 7600, a którego weźmiesz :?: Tego 1xCR czy 2xCR :?:

 

edit james_b: YYY zeszliśmy lekko z tematu, ja przepraszam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no tylko, że jak narazie nie ma go w Hollex'ie, bo zabrakło a Ferguson nie dostarczył nowych :P

 

gdyby Fergusony dawali w Cyfrze to byłoby coś :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPC w Czechach czy na Węgrzech daje jakiegoś Fergusona, ale nie pamiętam modelu. Skoro UPC jest udziałowcem C+, to może kiedyś... :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kolejny problem z tym odbiornikiem. W liście programów wgranej przez C+ ZAPOMNIELI O KANALE NATIONAL GEOGRPHIC! Dali tylko wersje HD, której ten tuner i tak nie czyta.

Podobno jedynym rozwiązaniem jest skasowanie tej listy programów, i wyszukanie wszystkich na nowo.

Może ktoś zna inne rozwiązanie tego problemu.

 

Uważam, że C+ przegięła wypuszczając na rynek tuner z tak niedopracowanym oprogramowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A przypadkiem nie wystarczy wyszukać kanał przeszukując częstotliwość -11278V, 27500, 3/4. Albo zrobić szukanie całego Hot Birda, przy włączonej opcji kanały FTA i kodowane?? Jakoś nie wierzę, że trzeba kasować całą listę, żeby dodać jeden kanał :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj sobie kupiłem Cyfrę plus z tym właśnie dekoderem i też nie miałem NG. Jest jednak na to sposób. Wchodzimy w menu > instalacja > usuń wszystkie programy. Następnie znów wchodzimy w instalacja > wyszukiwanie nowych kanałów i naciskamy czerwony guzik na pilocie oznaczający automatyczne wyszukiwanie. Mi to pomogło. Teraz zamiast NG HD mam zwykłe NG. Opinia co do tunera po niecałym dniu użytkowania jest niezła. Zauważyłem tylko jedną większą wadę. Bardzo wolno przełączają się kanały, ale pewnie będzie szło się przyzwyczaić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 2 dni posiadam Stronga 6860 i odkryłem bardzo poważną wadę, NIE MOŻNA NA NIM ODBIERAĆ WEKSZOśCI KANAłóW RADIOWYCH o jakich informuje C+ w swojej ofercie. Chodzi m.in. o kilkanaście kanałów Music Choice C+, PR Dwójka, Trójka, Bis, RMF maxx i clasic, Radio Pin, Rediostację, Jazz Radio, Tok Fm. Kiedy zadzwoniłem na ich infolinie pan poinformował mnie że doskonale o tym wiedzą ale nic nie poradzi bo to błąd oprogramowania, który MOŻE zostanie kiedyś usunięty.

Co mam zrobić? Kupiłem C+ m.in. ze względu na te programy radiowe.

Czy ktoś wie coś na ten temat, może można ustawić to ręcznie, a może jest już w necie nowe oprogramowanie.

 

Wydaje mi się też, że na podstawie Prawa Konsumenckiego mogę rozwiązać umowę z C+ na podstawie niezgodności towaru z ofertą. Nikt nie informuje o tym że większości kanałów radiowych nie można odbierać na tym tunerze.

 

 

 

 

Proszę was o jakąś odpowiedź, być może jest więcej osób w podobnej sytuacji.

 

 

Zeby odbierac kanały radiowe!! trzeba wcisnac na pilocie przycik TV/rad i wtedy pokazuja wszystkie kanały radiowe!! u mnie wszystko chodzi bez zarzutu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)Teraz zamiast NG HD mam zwykłe NG. Opinia co do tunera po niecałym dniu użytkowania jest niezła. Zauważyłem tylko jedną większą wadę. Bardzo wolno przełączają się kanały, ale pewnie będzie szło się przyzwyczaić.

NG HD i tak byś na tym dekoderze nie odebrał. Co do wolnego przełączania się programów to mam nadzieję, że poprawią to, bo to jest też po części wina softu, on też ma dużo "do mówienia". Ten sprzęcik dopiero nie dawno wyszedł, więc chyba można wybaczyć to, że coś jest niedopracowane, ile razy zmieniano już oprogramowanie w nBox'ach...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W opisie tunera jest jeden błąd - tuner nie ma aktualnie w żadnym SCARCIE wyjścia SVHS czyli pisząc poprawnie S-VIDEO.

 

Jest to prawdopodobnie błąd oprogramowania które w opcjach ma również inne nie obsługiwane formaty sygnału video na wyjściach poza tym w załączonej instrukcji o S-VIDEO nie ma mowy.

Testowałem to na sprawnym kablu SCART z S-VIDEO (sprawdzona konfiguracja od DVD na s-video) z efektem takim nie było koloru

- czy mam walnięty egzemplarz tego nie wiem?

 

Co do szybkości przełączania kanałów to trwa to

- ułamek sekundy pomiędzy FTA

- 3-4s pomiędzy TVP1 a TVP2. Czy powinno być lepiej?

 

Wydawało mi się że na innym egzemplarzu trwało to około 1-2s ale tamten padł po kilku godzinach pracy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...