Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam stronga z anteną skierowaną na hot birda, chciałem się dowiedzieć od użytkowników którzy korzystają z innych satelit czy strong posiada fabryczne ustawienia kanałów z innych satelit np.astry ,syrusa .Zamierzam wykonać zeza na astre ,syriusa i zastanawiam się czy będę musiał włączyć wyszukiwanie,przy automatycznym zapewne zarejstrują się również programy radiowe którymi nie jestem zbyt zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak to jest? zamontowałem dekoder strong i nie odbieram niektórych kanałów pisze brak sygnału. brakuje mi tv poloni, tvp info i jeszcze paru. poprzedni dekoder miałem z polsatu i nie było żadnych problemów a żeby było ciekawie podpiołem także inny dekoder cyfry zakupiony rok temu i też nie mam żadnych problemów z odbiorem wszystkich kanałów.

poziom sygnału na dekoderze strong wynosi jakieś 85 % a jakość jest 100%.

nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, proszę o jakieś informację na ten temat.

 

 

sytuacja poprawiła się po zastosowaniu wzmacniacza sygnału satelitarnego kupionego na allegro, jeden warunek że montujemy go jak najbliżej konwentera.

nie wiem czy można go stosować na zewnątrz więc przeciąłem kabel w domu i tam go zainstalowałem.

polecam, ponieważ mi pomógł

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę się dowiedzieć jakiego typu konwertery są właściwe dla stronga 6860 przy zastosowaniu jednego konwertera typu twin na hot birda i 3 typu singiel na inne satelity przy antenie 110cm.Czy strong wymaga jakiegoś konkretnego przełącznika Disqc 4/1 ?W technice satelitarnej mam mizerne rozeznanie :oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wyraziłem się mało precyzyjnie czy te konwertery powinny mieć jakieś konkretne parametry?Jak zaznaczyłem w technice satelitarnej jestem zielony.Może wystarczy że pójdę do sklepu i zamówię jeden konwerter twin i 3 single bez podawania jakichkolwiek parametrów jakie mają spełniać?Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki, czy dało by się tego Stronga lub

Philipsa 3010 - zasilać np. z akumulatora.

W garażu / szopie mam starego philipsa i antenę sat, często nie mam tam prądu i korzystam z nieefektywnego rozwiązania: akumulatora 17 ah - przetwornicy = 12 V na ~ 220 V

Myślałem aby w tunerze, gdzie wychodzą przewody od transformatora wewnętrznego w tunerze podłączyć akumulator lub aklumulator + jakiś stabilizator??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. O to co jaką dostałem informację odnośnie.. " Czemu Dekoder strong nie odbiera wszystkich stacji "

 

(...) W połowie grudnia, drogą satelitarną zostanie udostępnione nowe oprogramowanie, które umożliwi miedzy innymi prawidłowy odbiór kanałów radiowych. Odbiór audycji radiowych możliwy jest poprzez tuner z kartą abonencką, które umożliwiają rozkodowanie sygnału nadawanego z satelity. (...)

 

No i co? Połowa grudnia już minęła a oprogramowania jak nie było tak nie ma. Z radiem dalej kiepsko, EPG na 2 programy....

 

Jak by ktoś coś wiedział o tej aktualizacji , to niech natychmiast da znać.

 

 

P.S. A ja niestety na swoją reklamację w tej sprawie, choć minął już miesiąc, żadnej odpowiedzi nie otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem aby w tunerze, gdzie wychodzą przewody od transformatora wewnętrznego w tunerze podłączyć akumulator lub aklumulator + jakiś stabilizator??

 

Lepiej korzystaj z przetwornicy. Na to samo wyjdzie.

Ale np. TV działające bezpośrednio z akumulatora (12 V 17 Ah) a nie z przetwornicy - działa 2 razy dłużej.

Boję się, czy natężenie płynące z akumulatora (max. 5 A nie spali płyty głównej tunera).

Kiedyś interesowałem się elektroniką, niestety zostałem buchalterem ;)

i trochę nie za bardzo wiem jak się z tym problemem poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już wymieniłem, drugi tuner, wiesza mi się po tygodniu, nie czyta karty, itd, nic nie dają resety........

 

po prostu wymieniam

 

ale nie wiem, do kiedy to wytrzymam, psychicznie- co za [beep]o !!!!

 

 

powiedzcie mi jaką macie wersje oprogramowania:

 

bo ja mam:

 

7.16.12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ją mają, na razie ciągle nie ma innego. Ale problemy o których piszesz to raczej nie od oprogramowania. U mnie wszystko działa bez zarzutu (oprócz radia o którym wcześniej pisałem, no i to bardzo kiepskiego EPG na 2 programy - ale jedno i drugie to już wina oprogramowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. spytałem kiedy wkońcu wyjdzie upgrade.. i o to co otrzymałem..

 

dziękuję za korespondencję. Odpowiadając na Pani e-mail informuję, iż
aktualnie trwają jeszcze testy nowego oprogramowania do dekodera STRONG.
Niestety nie posiadam informacji kiedy dokładnie nowy soft będzie do pobrania
z satelity. Postaramy się jak najszybciej będzie to możliwe zakończyć
trwające prace i umieścić soft na satelicie.
Nie posiadam także informacji jakim numerem nowe oprogramowanie będzie
oznaczone. 
W przypadku pytań uprzejmie proszę o kontakt z Działem Technicznym
Centrum Telefonicznego Abonentów pod numerem telefonu 0 801 066 066 lub 022 310 45
45
numer  wew. 4.

Z poważaniem, 

Michał Pańko

Dział Relacji z Abonentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umiesz sam to nie mów, że inni też mogą. Ja np. jestem maniakiem tv-sat, ale anteny sam nie ustawię, bo zwyczajnie nie robię tego czego nie potrafię.

To co z Ciebie z maniak jak skoro podstawowych czynności związanych ze sprzętem satelitarnym nie potrafisz wykonać i nawet nie podejmujesz prób nauczenia się tego. :lol::lol::lol::lol:

 

Jeżeli ktoś jest chociaż trochę kumaty i poszpera trochę w necie to bez większych problemów ustawi antenę do odbioru z HB lub Astry. Ja gdy instalowałem swój pierwszy zestaw nie miałem dostępu do internetu i muszę przyznać że trochę trudu to wymagało, poszedłem do sąsiada przyjrzałem się jak mniej więcej wygląda ustawienie u niego, dodatkowo udzielił mi kilku wskazówek i po kilku minutach kręcenia anteną udało sie. Antena odbiera do dziś i nie wymagała żadnej dodatkowej regulacji. Podobnie było z montażem zeza trochę poszukałem informacji, ustawiłem i działa.

 

Ostatnio montowałem antenę C+ całość czyli montaż uchwytu, mocowanie talerza i kabli podłączenie i regulacja zajęła ok godziny, obyło sie również bez mierników.

 

Wezwać montera możemy zawsze a nasze samodzielne próby nic nas nie kosztują więc warto próbować zawsze to 100 w kieszeni zostanie i można ją wydać na coś innego. Gadanie żeby dać zarobić innym jest głupie. Ja dużo rzeczy staram sie wykonywać sam bo nie mam zaufania do naszych fachowców i wiem że dużo rzeczy wykonam sam o wiele dokładniej.

 

Wracając do dekodera. Mam go od dwóch tygodni. Sprzęt ten jest lipny i nie warto zawracać sobie nim głowy lepiej kupić coś lepszego. Brak radia, lipne EPG, słaby pilot, którego trzeba bardzo dokładnie nakierować na dekodera aby zadziałał, nieprawidłowo działająca przelotka na drugi tuner(u mnie testowana z Echostarem od CP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak radia, EPG mogą łatwo naprawić, poprzez zrobienie dobrego softu. Pilota już nie poprawią chyba :P he dobrze, że mój ferguś działa dobrze i mogę skierować pilot w inną stronę a i tak przełączy, no o ile będzie miał w miarę dobrze działające baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest ból chyba większy niż powolne przełączanie kanałów. Do tej pory wszystkie piloty od urządzeń w moim domu tak działały i nie jestem przyzwyczajony do takiego celowania w dekoder.....

Trzeba jak najszybciej pozbyć się tego sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...