Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , to moj pierwszy post wiec pozdrawiam wszystkich serdecznie . Jestem posiadaczem dekodera Strong 6860 i mam wukupiony Multipakiet canal+ , odbieram wszystkie programy z tego pakietu oprocz canal+sport 2 , na tv wyskakuje mi napis ZŁY SYGNAŁ , poziom sygnalu mam 93/100 a jakosc 10/10 , moze mi ktos powiedzie dlaczego nie odbieram tego programu , z gory dziekuje za odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ Sport 2 nie nadaje przez całą dobę, zaledwie kilka godzin dziennie. Sprawdzałeś teraz czy działa u Ciebie ten kanał? W tej chwili nadają, a pytam się, bo czasami przyczyna może być bardzo banalna. A 4Fun TV odbierasz? Ten kanał nadaje również na 10.719V, tak samo jak Canal+ Sport 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat "Zły sygnał" na C+ Sport 2 też mnie dziwi. W przypadku Cyfry+, jak C+ Sport 2 nie nadaje, to nadaje Info+ - do tego mają dostęp wszyscy abonenci platformy. Jak jest w Multipakiecie C+ - nie wiem. Prędzej bym stawiał na brak uprawnień (na Fergusonach pisze wtedy "serwis niedostępny"), niż na brak sygnału. Może Strongi takie są? - nie rozróżniają braku uprawnień od braku sygnału? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to moj pierwszy post wiec pozdrawiam wszystkich serdecznie . Jestem posiadaczem dekodera Strong 6860 i mam wukupiony Multipakiet canal+ , odbieram wszystkie programy z tego pakietu oprocz canal+sport 2 , na tv wyskakuje mi napis ZŁY SYGNAŁ , poziom sygnalu mam 93/100 a jakosc 10/10 , moze mi ktos powiedzie dlaczego nie odbieram tego programu , z gory dziekuje za odpowiedzi !

A nie masz przypadkiem podpiętego NBoxa do przelotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To macie jeszcze jakieś nadzieję, że nowy soft będzie w tym terminie? Ja jakoś nie bardzo i sądzę, że znowu przesuną termin wygrania nowego oprogramowania do Strongów. Teraz powinni dowalić taki soft, że głowa mała, bo już tak długo przekładają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wypuszczą nowy soft. Mam nadzieję, że będzie to coś lepszego niż oczekujemy. Czuję, ze jednak wgrają MHW i zrównają możliwościami aplikacyjnymi z Mediasatami.

Zaraz wyślę do nich zapytanie o nowy soft.

 

EDIT:

Mamy już grube przegięcie. Oto odpowiedź prosto z Cyfry+:

dziękuję za korespondencję. Odpowiadając na e-mail uprzejmie informuję, że obecnie trwają prace z producentem dekodera Strong SRT 6860, mające na celu

poprawę odbioru programów radiowych. Poprawna wersja oprogramowania do używanego przez Pana dekodera dostęna będzie w marcu br. Wraz z pojawieniem się

poprawki do oprogramowania ten stan rzeczy powinien zostać wyeliminowany.

 

Ufamy, iż przedstawione wyjaśnienia przyjmie Pan ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać bezproblemowo, ciekawe jak to będzie wyglądało po zmianie softu. Jeżeli będziesz "zezował" na Astrę 28.2E/28.5E przyjmując kierunek główny jako HotBird, to część kanałów z 28.5E nie będzie Tobie odbierać. Już to jakiś czas temu przerabialiśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać bezproblemowo, ciekawe jak to będzie wyglądało po zmianie softu. Jeżeli będziesz "zezował" na Astrę 28.2E/28.5E przyjmując kierunek główny jako HotBird, to część kanałów z 28.5E nie będzie Tobie odbierać. Już to jakiś czas temu przerabialiśmy ;)

 

Problemu raczej nie będzie główny kierunek to Astra 19,2 a zezy to HotBird oraz Astra (28,2 28,5) po za tym antena 90. :) Więc wydaje mi się że powinno wszystko śmigać bez problemu. :D Oczywiście Astra 2D nie pójdzie już to przerabiałem większa antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatny problem nie wiem jak skonfigurować dekoder chodzi mi o konwertery (podłączenie LNB) może ktoś mógłby mi pomóc. Na LNB 1 jest Cyfra+ LNB 2 Astra 19,2 LNB 3 Astra 28,2/28,5 dekoder widzi tylko albo LNB1 i na zmainę LNB 2 lub LNB 3 Przy wyborze kanału np z Astry 2 przy powrocie na Hobirda wyświetla się infomacja brak sygnału. Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem już dosyć olewania przez C+ klientów którym wcisnęli te dekodery i ciągłego przenoszenia daty wprowadzenia nowej wersji oprogramowania do dekoderów, korzystając z okazji wycofania BBC Prime z oferty wypowiedziałem umowę C+. Udało się, dzisiaj wieczorem wszystkie kanały zostały zakodowane. Całkiem szybko poszło bo pismo wysłałem jakieś 7 dni temu :D

 

Życzę wszystkim dużo cierpliwości do tego dekodera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatny problem nie wiem jak skonfigurować dekoder chodzi mi o konwertery (podłączenie LNB) może ktoś mógłby mi pomóc. Na LNB 1 jest Cyfra+ LNB 2 Astra 19,2 LNB 3 Astra 28,2/28,5 dekoder widzi tylko albo LNB1 i na zmainę LNB 2 lub LNB 3 Przy wyborze kanału np z Astry 2 przy powrocie na Hobirda wyświetla się infomacja brak sygnału. Proszę o jakieś wskazówki.
Trochę zaczerpnąłem informacji w internecie na ten temat. Najwyżej jak źle wtrafiłem, to się tutaj skompromituję, nie znam dokładnie tego tunera. Ewentualnie właściciele tego sprzętu mnie poprawią :)

 

Według google.pl konfiguracja powinna wyglądać następująco:

 

LNB 1 - Cyfra+

LNB 2 - HotBird (DiSEqC 1.1.3)

LNB 3 - Astra (DiSEqC 2.2.3)

LNB 4 - Astra 2 (DiSEqC 3.3.3)

 

Jeszcze jedno pytanie. Jakiego używasz przełącznika zewnętrznego? (jeżeli powyższa konfiguracja nie zadziała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...