Skocz do zawartości

Ferguson FP 9600 USB


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z przekorwentowaniem plikow Dat na inny format mpeg czy avi Uzylem programow o ktorych byla mowa na tym forum ale zaden z nich nic nie zrobil Najczesciej wyskakiwalo w programach File Corrupted w jednym Cant locate MPEG stream

Czy ktos juz przerabil piki z ferdka na inny mniejszy plik ?? Jezeli tak to jak

Dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje problemy dotyczą starych nagrań... chyba na sofcie 019 dokonanych. Muszę się z nowymi nagraniami pobawić, bo niektórych z tych starych to żaden komp nie chce odtworzyć... a ferdek sobie z nimi radzi.

 

 

Dzisiaj poświęciłem 2h życia mego na rozgryzienie tematu nagrywania z timera na sofcie 028. I osiągnąłem sukces (prawie). Kluczem do tego są dwie rzeczy:

 

1. Prawidłowe ustawienie daty, bo to co ustawić możemy w menu Timer nijak się ma do rzeczywistości, gdyż w opcji podpowiadany jest format dd/mm/rrrr, a prawidłowym formatem jest mm/dd/rrrr. Niestety można go wprowadzić tylko między 1, a 12 dniem danego miesiąca bo tuner pilnuje poprawnego (i tak skopanego) formatu daty. Ale i na to jest sposób. Wystarczy wprowadzić dd/mm/rrrr (gdzie dd jest o 1 mniejsze od dnia dzisiejszego) i godz.23:59 i wyłączyć tuner na 1 minutę. O godz.0:00 włączamy tuner i mamy datę w prawidłowym dla tunera formacie - czyli mm/dd/rrrr. Uwaga! Tuner lubi sam sobie zmienić format daty w zależności od tego na jakim kanale jest włączony - np. na TVP1 zmienił format daty z mm/dd/rrr na dd/mm/rrrr, natomiast na TVN format ten został zmieniony na mm/dd/rrrr. Tego jeszcze nie obczaiłem.

 

2. Następnym krokiem jest zmuszenie tunera do nagrywania z timera. W tym celu wprowadzamy parametry programu do nagrania (pozycję, datę, godzinę, miejsce nagrania (USB/pam.wew.) i co BARDZO WAŻNE wybieramy z listy koniecznie kanał na którym timer ma rozpocząć nagrywanie. Nawet jak już mamy wybrany wcześniej kanał na którym ma być dokonane nagranie to i tak musimy to zrobić drugi raz, aby tuner nie zadawał pytania "Change channel by Event?" przed rozpoczęciem nagrania!

 

Ufff... Jako, że testowałem tylko 2 godz. pewny na 100% nie jestem, ale nagrania na TVN startowały bez problemu bez względu na to czy tuner był włączony, czy też wyłączony i ładnie na HDD się nagrywały. ZAPRASZAM TO TESTÓW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe mnie za każdym razem wywala change channel by event, a czasem nagrywa nadal na wewnętrznej. Co za [beep]izm. 2,5h z TVP1 to chyba na 1GB nie wejdzie.

Za każdym razem jak daje timer to pyta bo uruchomieniu change channel by event. Co jest zgrane?? Wybrałem ponownie kanał tak jak pisałeś.

 

Boże jeszcze dzień a wypie.... to badziewie przez okno.

Główna funkcja dla której kupiłem ten szajs nie działa od 4 miesięcy. To są lekkie kpiny :) Kumpel ma FX 7600 to się ze mnie śmieje ;)

 

Czy ktoś na sofcie 1.028 próbował zapisać coś przy użyciu pendrive??. Ja już sobie odpuściłem po próbie nagrania na CORSAIR mający 21MB/s zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz Tryb nagrywania: codzienne i wyłącz ferdka (koniecznie) - komunikatu nie ma i nagrywa (póki co nie wiem czemu raz na USB, a raz do pam.wewnętrznej). Jeszcze chwila... moment... i problem z nagrywaniem na USB rozwiążę i przy włączonym tunerze rozwiążę. Ogólnie problem wystepuje dlatego, że tuner nie wie, czy jest np. 12 marca czy 3 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małą może być jednym powodem, ale jest jeszcze możliwość, że jest źle ustawiona a do tego może być słaby konwerter no i koniec, odbioru nie ma :P Jeśli masz małą, wymień na większą; jeśli masz w miarę dużą, ustaw dokładniej i sprawdź czy konwerter jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jeśli tylko w czasie deszczu czy wiatru masz takie zachowania się tunera, to nie jest to wina tunera. Podłącz tuner u znajomych (jeśli mają instalację tv-sat) i sprawdz jak działa na innej antenie i konwerterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dodam jeszcze, że u mnie na Fergusonie HF8800HD też mam cięcia obrazu przy silnym wietrze... Jednak narazie konwertera nie wymieniam, poczekam aż całkiem umrze... Jeszcze możesz sprawdzić sam kabel od konwertera do przełącznika, lub tunera (w zależności od instalacji). Czasem takie cuda dzieją się też jak kabel jest uszkodzony... Chociaż wtedy nie tylko podczas deszczu odczuwałbyś niedogodności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z fedrkiem fp-9600 jak pada deszcz to tnie mi obraz i dzwiek a niema zadnej burzy czy wiatru niewiem własnie czy jest to problem dekodera czy konwentera a jak uwas sie zachowuje ferguson fp9600 w czasie desczu :shock:

 

nie sądzę, żeby to była wina konwertera. U mnie od dwóch dni dzieje się to samo. Tnie obraz i się zatrzymuje :/ Antena jest ustawiona ok, ustawiałem satellite finderem i poziom mam 94% a jakość 99%. Antena 80cm + konwerter Inverto monoblock. I nie mówię że pada deszcz itd ;) Jak były 2 tyg temu wichury i lało to ani jednego zwisu ani przycięcia nie uraczyłem.

 

Może to jakieś unowocześnienie w sofcie 1.028 ? :) Spróbuje wrócić do 1.025 i zoabcze jak się zachowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wykonalem dzisiaj kontrolny telefon do technikow z fergusona Oczywiscie Pan nie byl zdziwiony ze timer nie dziala a na pytanie kiedy bedzie to dzialac odpowiedzial ze cytuje "To byla krotka seria juz nie jest produkowana ale nadal poprawiamy jej funkcjonalnosc W ciagu tygodnia dwoch pojawi sie nowy firmware i juz moze byc to wersja finalna " Czyli albo wkoncu zrobia pozadnie albo poprostu przestana sie tym zajmowac :(:) Co do trzaskow powiedzial ze jest wymagany pobyt w serwisie u mnie nie sa one takie czeste a ze jestem poza Polska to wysylka nie wchodzi w gre I na koniec Pytanie prosze mi polecic jakis podobny tuner z podobnymi funkcjami ( dzialajacym timerem ) i jakis sprawdzony

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner po wizycie w serwisie trzaskać przestał przynajmniej u mnie.

Co do timera to działa. Tak jak napisał piotr-ek że trzeba event dać codziennie a nie tylko raz. Jedynie problem z wyborem miejsca do nagrywania, u mnie raz usb raz HDD pomimo ustawień USB w timerze :)

 

Co do alternatyw za niewielkie pieniądze to polecam Echolite DSB791 ale to już poszukaj na google. Ja gdybym wiedział, że ten PVR to i tak jest o d... rozbić w FP9600 wziąłbym zdecydowanie starszego ale pewniejszego DF9000PVR na alledrogo poszukaj może złapiesz okazje ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Timera to nie zamierzam kombinowac z data, wlaczaniem wylaczaniem tunera a na dodatek sprawdzac z niepewnoscia czy dany program sie nagral czy nie

Jezeli chodzi o 9000 to ma jedna wade brak wejscia usb Czasem chce przerzucic cos na laptopa i nagrac Co do Echolite to nawet juz czytalem o nim tylko ciezko go trafic na allegro czy w sklepach internetowych

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Timera to nie zamierzam kombinowac z data, wlaczaniem wylaczaniem tunera

 

Gdyby jeszcze działało prawidłowo tzn. na USB nagrywało jak Pan Bóg przykazał to można kombinować. Póki co wykombinowałem, że poczekam na następny soft.

Jeśli masz konieczność nagrywania to kup jakiś działający tuner+nagrywarkę z HDD. Koszty wprawdzie min.2x wyższe, ale 100% skuteczność.

A i z DF9000PVR można wymontować dysk celem skopiowania do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...