Skocz do zawartości

Ferguson FP 9600 USB


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Testy softu 1.029 trwają. Niestety nadal się nie da nic nagrać na pendrive. Nagrywa ale tnie jak [beep]a :(

Przełączanie kanałów np z 90 na 1 trwa nadal wieki :(

 

Time[beep]ing to o czym wyżej pisałem bez zmian :( To chyba tylko u mnie występuje :(

 

EPG w końcu jakoś wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnych zmian nie zauważyłem. No może - zamiast "UsuŃ nagranie?" pojawia się pytanie "Usunąć nagranie?". Ciągle z EPG na pamięć internal nagrywa, ciągle po nagraniu potrafi datę wyzerować, ciągle po wejściu do menu staje zegar i wciąż zamieniane w dacie jest dzień z miesiącem.

Zapomniałem dodać, że oprócz oryginalnego softu pojawił się również soft "ulepszony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że specjaliści z Fergusona robią sobie z nas jaja. To już chyba 4 soft z poprawą timerów a dalej to nie działa jak powinno.

 

1) U mnie nadal następuje zamiana daty i miesiąca miałem 10.04.2008 po czym mam 04.10.2008

1a) data 00.00.00 zdarza się jak wyłącze do stand by tuner

2) EPG cofam co powiedziałem paręnascie postów wyżej DRAMAT

3) dalej trwa rok przełączanie z kanału np 80 na 2 :(

4) na pendrive nadal wszystko tnie.

 

Panowie widać przyspieszyli z aktualizacją softu bo widmo hurtowego zwrotu FP9600 ich chyba przeraża :) Jeśli będą publikować nowy soft co tydzień i w końcu pousuwają wady to myślę że pod koniec grudnia powinniśmy mieć sprzęt w pełni funkcjonalny ;)

 

Mam prośbę sprawdźcie dla mnie jedną rzecz:

a) nagrajcie coś na pamięć wewnętrzną najlepiej jakis teledysk coś co znacie

B) dajcie PVR i play tego nagrania

c) zróbcie pauze zapamiętajcie kiedy daliście pauze czas nagrania np 00:15

d) odczekajcie około 5 sek

e) z powrotem dajcie PLAY i ???

 

czy macie ?

A) czas leci od 00:15 i dokładnie w tym samym miejscu co zatrzymał leci dalej?

B) czas leci od 00:20 i tyle też wam mineło nagrania. (tj 5 sek pauzy normalnie leci nagranie pomimo że obraz stoi i nic nie słychać a po play ewidentnie macie dalej o 5sek)

 

analogicznie możecie zrobić dla czasu 00:40 poczekać 20sek i zoabczyć

 

Macie A) czy B)

 

Dokładnie to samo sie dzieje jak dam TIMESHIFTING. Piotrek pisał że u niego na TS jest ok więc być może tu będzie tak samo.

 

Jeśli macie A) to ja na bank mam uwalony ten tuner :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co gorsza przy wlaczonym tez raz nagral na internal a raz wogole sie nie wlaczyl

 

Powodem tego jest samoczynne przestawianie się daty. W info i opcji ustawiania daty masz 04/10/2008, a jak wejdziesz w programowanie timera jest 10/04/2008.

Forest - sprawdzę za godzinę nagrywanie. Reszta błędów które wypisałeś występuje i u mnie. Podejrzewam, że w sofcie 030 poprawili tylko resety na Astrze. Bez tej poprawki du*a ze sprzedaży 9600USB w Niemczech by była, bo oni wszystko na Astrze mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dlatego sie to kaszani (timery) bo myli mu się miesiąc z dniem :/

 

P.S.

teraz wszyscy posiadacze DSB791 się z nas śmieją :( Nie dość że 4 miesiące się kulamy z bolączką obsługi FP9600 to pomimo "aktywnego" działania fachmenów z Ferdka dalej ten tuner nie ma zastosowania do którego został stworzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam do 29 Mam nadzieje ze sie da Przy nagrywanieu jeszcze tnie strasznie czego juz dawno nie obserwowalem Nie wiem co poprawili w tym sofcie dla mnie jest on gorszy niz poprzedni Tam jakos byl spokoj z nagrwyaniem Mialem pewnosc prawie 100% ze nagra na usb jak zostawie a i daty tak nie gubil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie ?

A) czas leci od 00:15 i dokładnie w tym samym miejscu co zatrzymał leci dalej?

B) czas leci od 00:20 i tyle też wam mineło nagrania. (tj 5 sek pauzy normalnie leci nagranie pomimo że obraz stoi i nic nie słychać a po play ewidentnie macie dalej o 5sek)

 

analogicznie możecie zrobić dla czasu 00:40 poczekać 20sek i zoabczyć

 

Macie A) czy B)

Mam A. Zdecydowanie! Sprawdziłem na reklamach - różnicy może jest 0,5 do max. 1 sekundy. Początkowo miałem cięcia na odtwarzanym materiale, ale przypomniałem sobie, że pomaga na to twardy reset tunera. Spróbuj.

 

Przy nagrywanieu jeszcze tnie strasznie czego juz dawno nie obserwowalem

Zrób mu twardy reset. Miałem to samo. Pomaga!

 

Tam jakos byl spokoj z nagrwyaniem Mialem pewnosc prawie 100% ze nagra na usb jak zostawie a i daty tak nie gubil

Było to samo co na 030. Wyłączony do standby nagrywał z EPG i timera TYLKO do pam.wewnętrznej, a na 030 czasami nagra na USB (jeszcze nie wiem od czego to zależy). Na 029 tak samo przestawiał datę (miesiąc z dniem - niepotrzebnie pobiera info o dacie z nadawanego kanału - i na tvn jest dd/mm, a na tvp mm/dd) i resetował ją do 00/00/0000 po nagraniu wykonanym z trybu standby. Nic tutaj większego nie uległo zmianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A. Zdecydowanie! Sprawdziłem na reklamach - różnicy może jest 0,5 do max. 1 sekundy. Początkowo miałem cięcia na odtwarzanym materiale, ale przypomniałem sobie, że pomaga na to twardy reset tunera. Spróbuj.

Piotrek przetestuj jeszcze mając dwa lub 3 pliki na flashu wewnętrznym. Jeśli dalej masz A no to jednak coś z tym moim złomem jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info Piotrek. To już wiesz czemu u mnie timeshifting się pie... skoro ten złom nawet zatrzymać odtwarzanego nagrania nie umie.

 

Ja mam już tego sprzętu dość. Czy ktoś z szanownych forumowiczów zwrócił ten "cud techniki" domagając się zwrotu pieniędzy, powołując się na niezgodność towaru z umową??

Udało się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dzwoniłem do nich. Miałem nadzieje że nowy soft to poprawi wszystkie niedogodności. Obawiam sie ze jednak problem z TS to wina usterki sprzętu.

 

W poniedziałek zadzwonię i powiem że nie chce tego złomu. Już był u nich raz usuwali te trzaski. Jeszcze się załapałem na wysyłkę GLSem.

 

Teraz to jest niezłe jajo. Przyznają się sami, że trzaski to wina sprzętu i co mamy płacić za wysyłki? Współczuje użytkownikom takiego serwisu. :)

 

Wyślę, fax z pismem, że chce to oddać, zobaczymy co odpiszą ;) Na maile rozumiem, że zlewają ale może na fax się szarpną i odpiszą.

 

Mam już dość, że gó...... warty toTwar za 400zł jest tak badziewny. JAkbym chciał problemy to bym sobie kupił STRONGA za 1PLN :) wtedy nie było by na co narzekać. hihih tylko kosz jak coś. W pstrągu to chyba do dziś softu nikt nie widział. Ferdek puszcza co chwile ale albo oni są nieudolni albo nie umieją tego zrobić :)

 

 

Pozdro.

 

P.S. jak pamiętam takie katorgi ze sprzętem przechodziłem tylko z magnetofonem od wieży DIORA. Serwisowałem do skutku, nie usunęli tego co było wadą w końcu pismo wymienili na nowy i przepraszali :) Ale to były inne czasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyślij do nich pismo poleconym i priorytetem. Zobaczysz, że mi jeszcze kiedyś za to, podziękujesz. :wink:

 

Masz jakieś doświadczenia w tym temacie? NIech strace zainwestuje 3,55 PLN w polecony :) Tylko co to da?

Miałeś może już jakieś doświadczenia ze wspaniałą firmą Ferguson? :D

 

P.S. Panowie a może list hurtowy? Od wszystkich "szczęśliwych" posiadaczy "super szybkiego tunera z pełnym PVR" :) Wszyscy dorzucimy tam swoje 5groszy może to zadziała? :) Nie wiem ja powoli mam już dość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co to daje? :)

 

mają listę baboli od nas beta testerów a nic z nią nie robią.

 

Ja chciałem napisać list, wysłać fax aby się pozbyć tego urządzenia i odzyskać utopione pieniądze..........

 

P.S. mam pytanie z innej beczki. Kiedy w Cyfrze są słane uprawnienia?? Denerwuje mnie wysyłanie ręczne uprawnień. Czytałem, że w stand by ma problemy więc zostawię na TVP1. Tylko proszę technicznie powiedzcie kiedy następuje wysyłanie uprawnień? w nocy ostatniego miesiąca czy wcześniej??

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do narzekań. Faktycznie chyba trzeba wspólnie zaatakować i zwrócić sprzęt , który jak sądze nawet przy 100 wersji softu i tak nie będzie spełniał pobożnych życzeń przedstawionych w specyfikacji sprzętu =złomu. Pomijam fakt, że zainwestowałem kolejne 160 zł na pendriva, który zapisuje z szybkością 15 MB/s, a i tak to nic nie zmienia- totalna sieczka. Jesli ktoś wpadnie na pomysł, jak prawnie przeprowadzić zwrot złomu i otrzymać pieniądze, to proszę o info. Pozdrawiam, łącząc sie w bólu z pozostałymi posiadaczami dekodera 9600usb /"Złomiarzami"/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wysyłane są w noc i dopołudnie przedostatniego dnia miesiąca. I ostatnio 30 marca w niedzielę rano była ciemność, ale po kilkudziesięciu min. odzyskał jasność. W innych miesiącach po robocie (godz.16 czy 17) i godzinnym oczekiwaniu wyklikałem co trzeba na www c+ i w ciągu 20 min. miałem uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...