Skocz do zawartości

Ferguson FP 9600 USB


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam Ja w przyszlym tygodniu wysylam do sprzedajacego nie do serwisu Kupilem w firmie AW Handel z Poznania JEzeli ktos moze mi tylko wypisac wszystkie wady gdyz juz od kilku miesiecy z niego nie korzystam a nie mam mozliwosci podlaczenia go gdyz jestem zza granica i korzystam z Echolite

Wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW Handel zgodził się przyjąć 9600 i oddać kasę? Też u nich kupowałem to może bym zwrócił.

 

Moje uwagi z innego forum wyglądają tak:

Problemy z:

nagrywaniem z EPG - nie działa nagrywanie na USB, bez względu na to czy tuner jest w trybie standby czy też jest włączony. Po wystartowaniu nagrywania wyświetlane są komunikaty "Nagrywanie radio nieobsługiwane" i nagranie jest dokonywane do pamięci wewnętrznej

- nagrywaniem z timera w trybie standby. Po wystartowaniu nagrywania wyświetlane są komunikaty "Nagrywanie radio nieobsługiwane" i nagranie jest dokonywane do pamięci wewnętrznej

- działaniem timeshift - niekiedy w odtwarzanym materiale zatrzymanym timeshift potrafi zrywać się dźwięk. Lekarstwem na to jest ponowne zatrzymanie i uruchomienie po sekundzie

- działaniem zegara - zegar się zatrzymuje podczas pobytu w menu i EPG

- data wciąż jest zmieniana - na niektórych kanałach zamieniany jest miesiąc z dniem, dlatego przed zaprogramowaniem nagrania z timera zalecam sprawdzić format daty jaką aktualnie wyświetla tuner, aby się nie okazało, że cyfra 4 to nie jest miesiąc kwiecień, a dzień 4.

- działaniem daty - po uruchomieniu nagrania z timera i EPG w trybie standby data się zeruje i wskazuje datę 00/00/0000

- przeglądaniem EPG na TVN - schodząc niżej następuje często samoczynny skok na pierwszą pozycję EPG

- wciąż zdarzają się dziury w EPG. Na TVN brakuje często 2-3 pozycji

- włączenie "z palca" nagrywania programów z dźwiękiem AC3 powoduje denerwujące zacięcia oglądanego i jednocześnie nagrywanego programu chociaż nagranie wychodzi prawidłowo

- aktualnością INFO - wciąż nie wszystkie pozycje są widoczne lub ładują się kiedy chcą

- Pasek INFO nie jest wogóle odświeżany - pomaga tylko wyłączenie (do trybu standby) i włączenie tunera

- działaniem przycisku TV/DBS w trybie RGB - nie działa. Dodatkowo tuner w trybie standby wysyła "coś" po RGB blokując w niektórych TV odbior z anteny naziemnej/kablówki

- włączaniem tunera i przełaczaniem kanałów - wciąż trwa wieczność

- odbiorem w trybie standby uprawnień C+ (nie wiem jak Polsat). W takim wypadku należy przełączyć na TVP1 i poczekać do godziny lub przełączyć na TVP1 i uaktywnić wysyłanie uprawnień przez Internet lub infolinię C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość PawelU1981
A co zrobiles ze sie go pozbyles Ja odesalem swojego jakies 2 tyg temu do sprzedawcy Na razie cisza i nie wiem czy dzwonic czy poczekac az minie ustawowe 14 dni na rozpatrzenie mojej reklamacji Ja juz jakis czas mam echo... i potwierdzam bardzo fajny sprzecik :)

 

Jeśli minie 14 dni a sprzedawca nadal się nie odezwie, to polecam kontakt z Federacją Konsumenta. Moje pisma niewiele dały, a mimo wszystko jak sprawę przejmuje odpowiedni urząd, to szanse na jej załatwienie stają się większe. W ostateczności jest jeszcze sąd... Zależy na jakiego sprzedawcę trafiłeś. Mam tylko nadzieję, że zostawiłeś sobie oryginały karty gw. i paragonu. Jesli to też odesłałeś to może się okazać iż nigdy nie odzyskasz ani sprzętu ani kasy. Nie będziesz miał dowodu na dokonanie zakupu... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksero zrobilem Dzisiaj dzwonilem do AWHANDEL i dowiedzialem sie ze odeslali tuner do Fergusona Tylko nie wiem po co gdyz dobrze wiedza jakie sa problemy z tym tunerem i ze nie zostanie on naprawiony Teraz bede dzwonil do Fergusona bo tak to mozna w nieskonczonosc odbijac pileczke i slac moj tuner Teraz moze ktos mi podpowie od ktorego momentu liczy sie te 14 dni roboczych i czy jest ten termin wstrzymany jezeli sprzedawca odsyla sprzet do producenta i co "zatrzymuje" ten termin ?? Data nadania tunera przes serwis do mnie ??

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonilem do AWHANDEL i dowiedzialem sie ze odeslali tuner do Fergusona.

 

Wiedziałem, że tak łatwo nie będzie. Ciekaw jestem co stwierdzi Ferguson, bo telefonicznie i e-mailowo upierali się, że wszystko działa w najlepszym porządku. Co do terminów to 14 leci od momentu dostarczenia do serwisu niestety, a w szczególnych przypadkach czas naprawy może ulec wydłużeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie ma już bezpośredniego związku z 9600, samego tunera nie ma na rynku i nie będzie. Zamykam, bo od conajmniej dwóch stron nie padły żadne informacje o sprzęcie tylko o zwracaniu i wylewanie żali. Jeśli ktoś chce kontynuować temat zwrotów - odsyłam do Hyde Parku, ale z zastrzeżeniem - jeżeli mają padać nazwy firm - proszę podpisywać się pod wypowiedziami własnym imieniem i nazwiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...