Skocz do zawartości

Ferguson FP 9600 USB


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

To trochę "zmienię" temat .Jako żem kompletny laik mam pytanie :

Jak podłączyć to wszystko żeby "śmigało" i nagrywało?

Po kolei:

-Antena 90 z konwerterem Twin INVERTO

-nbox

-ferdek FP 9600 USB (z karteczką cyfry+)

-nagrywarka Sony RDR-HX750

-amplituner Sony STR-DE695

-telewizor Grundig (tylko 2scart i antena)

 

Jak pusciłem przelotką przez nboxa to nie miałem na n kanałów HD ... :x a odwrotnie się nie da bo nbox ma tylko wejścieLNB :evil:

Chciałbym móc nagrywać programy z jednego i drugiego tunerka bez przekładania kabli !

Może jakiś "przełącznik" albo coś ...jak pisałem na wstępie laik jestem więc odpowiedź powinna być jak dla kompletnego tumana ! Najlepiej jakiś schemacik co gdzie jak ...wzrokowiec jestem :wink: więc tak mi lepiej wchodzi.

Podłaczenie jakie mam teraz :

konwerter -> ferdek FP 9600 USB ->przelotką do nbox

z nboxa scart -> nagrywarka i scartem -> telewizor AV1

...I z Fergusona za przeproszeniem g :censored: widzę (podłączyłem go więc do AV2 w telewizorze) ale "rozsypałem" się przy ustawieniu nagrywarki

Jeżeli nie jest coś jasne to proszę o pytania (może zrozumiem i coś poprawię lub dopowiem :mrgreen: )

 

Proszę o radę najmniej skomplikowaną

ps: jeszcze pytanko o Polsat .Czy jest możliwość odbioru z któregoś z ww tunerów??? Czy zmuszony jestem na zbiorczą antenkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę najmniej skomplikowaną

ps: jeszcze pytanko o Polsat .Czy jest możliwość odbioru z któregoś z ww tunerów??? Czy zmuszony jestem na zbiorczą antenkę?

 

W zasadzie tak, ale aby mieć 100% proponowałbym Ci z ferdkiem udać się do jakiegoś sprzedawcy p-satu niech włożą swoją kartę i zobaczysz. A tak na marginesie to po co Ci tyle kanałów? Przecież do kupy będzie ich ponad setka chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh ale chodzi mi tylko o " główny program POLSATU" (wiem wiem można było to tak zrozumieć) a poza tym to Ferguson FP 9600 USB ma tylko jeden slocik więc nawet nie myślałem o karcie Polsatu.

 

MÓJ GŁÓWNY PROBLEM TO POŁĄCZENIE CAŁEJ TEJ "PLĄTANINY KABLI" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trzaskow nie poprawiono,bo mozliwe bardzo ze to problem hardwarowy i trzeba wyslac na gwarancje

najwieksza zaleta tych ostatnich paru softow to epg- u mnie dziala coraz lepiej zeby nie powiedziec dobrze (choc np.na hbo comedy czy comedy central jeszcze go nie mam)

co do softu to polecam poczekac - u mnie tak dopiero po 40 sekundach znika napis o ladowaniu i zaczyna wgrywac soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie

 

 

 

Witam dziś mi opadła szczęka. Zgodnie z opisem softu 1.025 nagrywanie z timera działa.

 

Hmm słyszałem już wcześniej, że tuner sam wybiera pamięć po analizie gdzie ma nagrać. Hmm dziś chciałem sobie nagrac skoki narciarskie ustawiłem timer na USB na 2h TVP1 i co?

 

Świetnie tuner się włączył o określonej godzinie, ale nagrał nie jak było w timerze na usb tylko na pam wewnętrznej i to całe 28minut :(((

 

Też macie takie motywy??

 

Czekam na podzielenie się waszymi doświadczeniami na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam GOM player i nieda sie odtworzyc

 

Da się da... ale nie wszystkie nagrania i nie wiem od czego to zależy. Ferdek odtwarza wszystkie, a GOMPlayer nie. Podobnie ma się sprawa z Total Video Converter. Niektóre nagrania konwertuje, a te których GOMPlayer nie odtwarza też nie chce konwertować. Pomysłów póki co brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, bowiem nagrane miałem 6 teledysków po 2-3 min. każdy + 30 min.świątecznego Shreka. Z teledysków trzy są odtwarzane na kompie i Shrek również. Dwa teledyski zaczynają się i kończą pierwszą sceną - stopklatka i tyle. Nie wiem od czego to zależy, tym bardziej, że na ferdku powyższe bez problemu jest odtwarzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie nagrałem 1godzne serialu cobra 11 super jakosc obrazu bez zarzutu odbi€r chiałbym wysłąc jescze go do serisu z trzesczeniem obrazu ile to bedzie trwało naprawa i czy ktos ma liste ułozona na cyfre + i czy mozna wgrac liste zmodelu fx poprzez pen drive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chiałbym wysłąc jescze go do serisu z trzesczeniem obrazu ile to bedzie trwało naprawa i czy ktos ma liste ułozona na cyfre +

 

Serwis ze 2 tygodnie potrwa. A lista przecież jest - w menu Instalacja do wyboru lista C+ i Polsatu. Zresztą ichnie listy są beznadziejnie poukładana i odkąd tylko była taka możliwość to miałem swoją listę (jeszcze na philu 3010). W ferdku wybierasz listę C+, instalujesz resztę kanałów z nieba i ustawiasz po swojemu w kilkanaście min. A wgrywanie listy będzie i soft będzie do list wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie ogólnie działa (na HDD z własnym zasilaniem), ale:

- niekiedy występuje rozjazd dźwięku z obrazem - szczególnie na początku nagrania

- niekiedy nie ma możliwości skoku o 10-20-30 itd % klawiszami 1, 2, 3 itd.

- przewinięcie nagrania w AC3 kończy się całkowitą utratą dźwięku

- wciąż nagrywanie z timera działa w bliżej nieokreślony sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam pytanie z innej beczki Czy ktos ma podlaconego fergusonka do lcd przez kabel component Jezeli tak to jak obraz wyglada Zamierzam kupic LCD z tym wejsciem ale boje sie ze przy takich wadach tego modelu i przesyl obrazu przez to wyjscie moze byc .....pi....

Co do innych rzeczy

Mi nagrywa na dysk zewnetrzny tylko po wlaczeniu z pilota

Timer tylko na wewnetrzna

Strasznie dlugo trwa przelaczanie z kanalu na kanal Czasem wogole na wyswietlaczu jest inny program a w TV caly czas poprzedni

Trzaski wystepuja sporadycznie ale sa

Po ngraniu dzwiek sie czasem rozjedzie

Noi info jest do Bani i EPG zadko po przelaczeniu na dany kanal pokazuje aktualny program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy komus chodzi trace tv ,cenrtal comedy i wszystkie axe na jakiej czestotliwosci programy sa nadawane

 

witam kolego ja mam podlączonego ferdka FP 9600 pod telewizor kineskopowy panasonica wyszej klasy pod component video i jakosc odbioru jest lepsza niz przez euro obraz napewno bedzie lepszy umnie to widac na telewizorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nagrywa na dysk zewnetrzny tylko po wlaczeniu z pilota

 

A jak chciałeś? Żeby nagrywany program z kosmosu bezpośrednio pobierał

 

Timer tylko na wewnetrzna

 

Ustaw 2 godz. nagrania i zobacz gdzie nagrał.

 

Noi info jest do Bani i EPG zadko po przelaczeniu na dany kanal pokazuje aktualny program

 

Do bani to było... teraz prawie pięknie działa ;-)

 

beny1-23 http://www.lyngsat.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chciałeś? Żeby nagrywany program z kosmosu bezpośrednio pobierał

Nie badz madro-[beep]zacy bo nagrywanie mozna ustawic nie tylko z pilota A jak nie wiesz o co mi chodzilo to mnie nie cytuj

 

Ustaw 2 godz. nagrania i zobacz gdzie nagrał.

Ustawilem i nie dziala po bo zapelnieniu pamieci wewnetrznej przestaje nagrywac

 

Do bani to było... teraz prawie pięknie działa ;-)

I EPG i INFO nie dziala pieknie bo podaje jakies programy z kilku godzin wczesniej a w nocy z dnia nastepnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badz madro-[beep] bo nagrywanie mozna ustawic nie tylko z pilota

 

Nie mów, że 30 razy pstrykasz na panelu, aby nagrywanie ustawić :crazy:

 

Ustawilem i nie dziala po bo zapelnieniu pamieci wewnetrznej przestaje nagrywac

 

Mnie 30 min. z TVP2 nagrał na pamięć wewnętrzną, a 30 min. w AC3 z TVN nagrał na HDD

 

I EPG i INFO nie dziala pieknie bo podaje jakies programy z kilku godzin wczesniej a w nocy z dnia nastepnego

Chodziło mi o to co było przy poprzednich softach. Wyobraź sobie, że ten ferdek nadawał się zaraz po zakupie do serwisu. Nie działało praktycznie NIC!

 

beny1-23 Wpisz w ostateczności ręcznie korzystając z lyngsat.com lub kingonsat.net. Np. BBCCeebies również nie znajdywał, a po ręcznym wpisaniu załapał. Za mądry sprzęt. Stary dobry phil nie miał takich problemów, bo albo coś było, albo trzeba było z kompa dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badz madro-[beep] bo nagrywanie mozna ustawic nie tylko z pilota

 

Nie mów, że 30 razy pstrykasz na panelu, aby nagrywanie ustawić :crazy:

 

Nie pstrykam ale po ustawieniu timera nie nagrywa na zewn A to ze u ciebie dziala jakos to jedyny przypadek Nikt na form nie odnotowal takiego dzialania

Ja nastawilem 2 godziny i po 45 nagrania na wewn wylaczylo nagrywanie

 

Mnie 30 min. z TVP2 nagrał na pamięć wewnętrzną, a 30 min. w AC3 z TVN nagrał na HDD

 

 

Chodziło mi o to co było przy poprzednich softach. Wyobraź sobie, że ten ferdek nadawał się zaraz po zakupie do serwisu. Nie działało praktycznie NIC!

 

to ze cos dziala lepiej nie znaczy ze dobrze dziala Slabe mi pocieszenie ze wczesniej byl gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...