Skocz do zawartości

Ferguson FP 9600 USB


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeśli chodzi o te trzaski to chyba go wyślę do serwisu, bo są u[beep]liwe :( Tylko to tak dziwnie dwa dni i serwis :)

 

Natomiast podzielę się z wami możliwościami PVR-a, w sumie dla mnie to był jeden z wyznaczników zakupu tego tunera.

 

Otóż:

 

Dziś ustawiłem sobie TIMER. z poleceniem nagraj dziś od 19:00 do 19:21 kanał TVN nagraj na pamięć wewnętrzną. i co??

 

I nic :) nawet się nie włączył :(

 

Myślałem, że to dlatego że byłem w trybie radia (w sumie nie wiem co ma piernik do wiatraka) pomyślałem że dlatego nie nagrał nic.

 

To robie podejście numer 2

 

Ustawiam TIMER nagraj dziś 20:02 do 20:04 TVN na pamięć wewnętrzną. I co?? Co ciekawe przełączyłem na TVN24 (kanał dalej)

To samo nie uraczył mnie nagraniem.

 

Jak fachowcy w Ferdku pisząc w nowym sofcie ( 0.20) poprawa timerów to mogliby się nie ośmieszać ;)

 

Powiem szczerze, że nie używałem zewnętrznego źródła tylko wewnętrzengo flasha.

 

Podzielcie się jak to u was wygląda??

No chyba że ja coś źle ustawiam ;)

 

Też macie takie numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa to taka, że tuner MUSI być wyłączony (zegar na wyświetlaczu - nie wiem jak z trybami radio/TV). Wtedy kilkanaście sekund przed godziną X sam się ładnie włącza, nagrywa i wyłącza). Ciekawie ta operacja wygląda na TV, gdyż pojawia się komunikat "Nagrywane radio nieobsługiwane" pomimo tego, że tuner jest na TV ustawiony. Oczywiście nagrywanie na HDD nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porażka to żeby coś nagrać to mam wyłączać tuner?

 

ale masakra :/

 

tak powiedziawszy to lekka głupota z tym timerem, u mnie prawie non stop jest włączony bo przez amplituner leci radio i tuner jest w pozycji radio, szczerze nie widzę związku timera z włączonym radiem :) Musze przesłać sugestię fachowcom z Fergusona.

To tak jakby samochód mógł tylko wtedy odpalić silnik jeśli siedzą w nim 4 osoby, gdy są 3 to już nie odpali ;)

 

Na razie nie odważyłem się podłączyć HDD lub pendrive, po co mam się denerwować :)

 

Teraz już zaczynam żałować że nie wziąłem używki za 450zł DF 9000 PVR z alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powiedziawszy to lekka głupota z tym timerem, u mnie prawie non stop jest włączony bo przez amplituner leci radio i tuner jest w pozycji radio, szczerze nie widzę związku timera z włączonym radiem :) Musze przesłać sugestię fachowcom z Fergusona.

 

Ślij bo ja ten problem dopiero 2 dni temu zauważyłem. Wcześniej używałem timeshift, a nagrywania tylko wtedy, gdy mnie nie było w domu.

 

Na razie nie odważyłem się podłączyć HDD lub pendrive, po co mam się denerwować :)

 

:shock: A czym się tu denerwować. Naciskając REC będziesz miał pytanie gdzie nagrywać, a timer i tak póki co potrafi tylko do wewnętrznej pamięci nagrywać.

 

Teraz już zaczynam żałować że nie wziąłem używki za 450zł DF 9000 PVR z alledrogo

 

Ja też... tym bardziej, że nówki z 80 GB HDD poleciały ostro w dół. Chociaż 9000 jest ciut graficznie na niższym poziomie rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jaka wersje hardware (sprzętu) mają wasze ferdki?

 

W menu informacje/gry/infromacje.

u mnie jest wersja sprzetu 1.0.000

soft oczywiscie 1.0.020

boot 2.0.002

 

Moze to jest związane z tymi trzaskami?

 

Pytanko do tych którzy odesłali Ferdka do serwisu bo były trzaski a po powrocie już ich nie mają.

 

Czy zmieniły wam się wersje sprzętu lub boot??

 

Jeśli odesłaliście z powodu trzasków to może przez przypadek poprawili też szybkość przełączania kanału np z 90 na 1 u mnie trwa jedynie 5-6sek :(

 

Ciekawe co oni tam robią, że trzaski znikają? Coś wylutowywują zamieniają ? :)

Na pewno nie jest to związane z softem bo u mnie przy 1.0.20 dalej trzeszczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jaka wersje hardware (sprzętu) mają wasze ferdki?

u mnie jest wersja sprzetu 1.0.000

soft oczywiscie 1.0.020

boot 2.0.002

 

Identiko, pomimo wizyty w serwisie. Ciężko też określić, czy otwierali go do wnętrza.

 

Jeśli odesłaliście z powodu trzasków to może przez przypadek poprawili też szybkość przełączania kanału np z 90 na 1 u mnie trwa jedynie 5-6sek :(

 

Niestety to się nie zmieniło. Góra/dół jest znośnie, ale skok nawet z kanału 1 na 7 trwa wieczność godną sprzęty z początku TV cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wypowiem sie tylko co do trzaskow U mnie byly przy pierwszym sofcie ale sporadycznie Teraz praktycznie nie zauwazam takowych Co do timera to jest dno Trzeba wylaczac zebysie wlaczyl noi nie nagrywa na HDD wiec praktyczniejabynie nagrywal Sprzet juz ma 3 miesiace a oninic z tym nie zrobili Sam sie zastanawiam nad zwrotem ale jakz gwarancja nie ma problemu bo mozna do nich odeslac GSLem tak ze zwrotem juz trudniej bo kupiony na allegro a tam sprzedawca bedzie sie upieral nad wysylka do serwisu a tak to mozna sie pol roku wysylac i odbierac a nie mam 2 zeby sie w to bawic

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Musze z zalem dodac ze trzaski sie pojawily na nowo I na dodatek nie ma jakiejs regoly co do kanalu czy dzwieku a takze czestotliwosci Potrafi jak juz pisalem wczesniej dzialac bez zarzutow nawet tydzien A teraz w ciagu minuty "trzasnac" kilkanascie razy Wiec sam juz nie wiem od czego to zalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Musze z zalem dodac ze trzaski sie pojawily na nowo

nie chwal dnia przed zachodem...... :)

a tak poważnie NIKT nie wie dlaczego trzeszczy a już na pewno fachmani z fredka (nie pozdrawiam jeśli czytają ) u mnie osobiście są dni że jest ok ,no może pojawią się małe trzaski a są dni kiedy trzeszczy że nie można oglądać...

P.S.

do panów z fredka...(wysłałem im linka do tego forum żeby sobie poczytali o problemach z ich sprzętem) może któryś z was wreszcie zakupi ten sprzęt i zacznie go używać ...może wtedy ruszą prace nad nowym poprawnym softem..... bo takie "macanie w serwisie to o d...... potłuc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do panów z fredka...(wysłałem im linka do tego forum żeby sobie poczytali o problemach z ich sprzętem) może któryś z was wreszcie zakupi ten sprzęt i zacznie go używać ...może wtedy ruszą prace nad nowym poprawnym softem..... bo takie "macanie w serwisie to o d...... potłuc!!!!

 

świetny pomysł :) ja im też mailem wysyłam to co zarejestrowałem, aby im pomóc w dopracowaniu softu do tunera.

 

Ciekawe czy poświęcą choć 5minut żeby sobie założyć konto na skforum :roll:

 

Co do trzasków to widzę, że koledzy pomimo iż otrzymali sprzęt "naprawiony" z Ferdka to trzeszczy dalej :/

 

To po [beep]e im mam to wysyłać. Jeśli to nie wina softu to na pewno sprzętu i za miesiąc jak znajdą przyczynę to wypuszczą HW REW 1.01 i pewnie trzeszczeć nie będzie.

 

Ten Ferdek jest chyba gorzej zabugowany jak MS Vista którego nieszczęsnym posiadaczem jestem o roku :) tyle, że MS robi znacznie mniej niż fachowcy z Ferdka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak obserwuję poczynania programistów z Ferdka to odnoszę wrażenie, że:

- na początku listopada przypłynął kontener z FP9600USB do Polski - wszystkie tunery miały badziewny soft 012

- towar został rozdysponowany między sprzedawców

- na początku grudnia dotarły do Ferdka źródła softu do tunera (wiem, bo z obiecanego tygodniowego serwisowania mego ferdka zrobiły się prawie 3 tygodnie)

- 2 tygodnie zajęło im przegryzienie się przez podstawy softu

- aktualnie programiści przegryzają się przez biblioteki/drivery do softu (np. do obsługi EPG, dekodowania MPEG2 itp) - oczywiście pod warunkiem, że mają ich źródła

Oczywiście jak widać wszelkie nowe wersje softu nie są przez programistów w żaden sposób testowane.

 

PS. Aktualny soft to 1.0.020... przy takim przyroście numeracji softu to soft 1.5.000 powinien co najmniej:

- odbierać obraz trójwymiarowy full HD

- odbierać dźwięk 10 kanałowy + zapach i smak

- do odbioru wykorzystywać 3 cm przewodu zamiast anteny sat

 

Ale najważniejsze PISZCIE DO NICH ILE WLEZIE O WSZELKICH PROBLEMACH! JA PO KAŻDYM SOFCIE WYSYŁAM IM OBSZERNEGO E-MAILA Z UWAGAMI!. Skutkuje, aczkolwiek w niewielkim stopniu, chociaż odnoszę wrażenie, że FAQ powstał w większości z moich pytań, a po moim molestowaniu uruchomili (teoretycznie) nagrywanie AC3 i ujednolicili format daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z testowania nagrywania PVR na pendrive:

 

Zapodałem PQI 4GB który ma zapis 22MB/S odczyt 25MB/S

 

Nagrywanie z TV poprzez RECORD

Tnie gdy włączę nagrywanie podczas oglądania tego programu z którego nagrywam.

 

Nagrywanie poprzez TIMER (oczywiście w stand by zostawiłem)

 

Miał nagrać na pendrive 50minut, niestety nie włączył się nawet o nagraniu nie wspomnę :)

 

Jeśli to nie wina softu to proponuje fachowcom od Ferdka się nie ośmieszać na stronie

z zapisem cytuje:

"FP 9600 USB jest nowym cyfrowym tunerem DVB, z jednym czytnikiem kart płatnej telewizji i złączem USB. Odbiornik posiada wbudowaną pamięć flash o pojemności 1GB. Model ten wyróżnia możliwość podłączenia komputerowego dysku twardego lub pamięci flash poprzez złącze USB, co umożliwia nagrywanie programów z cyfrową jakością i ich odtwarzanie w dowolnym czasie w odbiorniku lub na komputerze. Ładne i czytelne menu, szybki procesor, alfanumeryczny wyświetlacz oraz wysoka jakość wizji i fonii to dodatkowe zalety tego tunera."

koniec cytatu

1) To usb na dzień dzisiejszy można zakleić i sprzedawać jako USB FUTURE SUPPORT :P lub USB pozwoli ci łatwo zaktualizować oprogramowanie twojego tunera

2) z tym szybkim procesorem przesadzili :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie

 

Pytanie 1

Czy przy nagrywaniu na pamięć wewnętrzną można ustawić jakość nagrywania? rozmiar okna itp??

 

Średnio się mieści 22minuty :( Ledwo co mi się udaje fakty zmieścić :/

 

Pytanie 2

 

Są już jakieś nie oryginalne softy do FP 9600? Może ludzie działają szybciej i poprawili standardowe bolączki niż technicy z Ferdka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy nagrywaniu na pamięć wewnętrzną można ustawić jakość nagrywania? rozmiar okna itp??

 

Manuala przeczytał?

 

Średnio się mieści 22minuty :( Ledwo co mi się udaje fakty zmieścić :/

 

Chyba tylko TVN w DD 5.1. A z timerem i penem niepotrzebnie się męczyłeś. I tak 9600 potrafi nagrywać z timera TYLKO do pamięci wewnętrznej stąd zapewne Ci nic nie nagrał (za długi czas nagrania).

 

Softów nieoryginalnych póki co nie ma. Zresztą info o tym szukaj na innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manuala przeczytał?

 

Przeczytał no i?

 

Chyba tylko TVN w DD 5.1. A z timerem i penem niepotrzebnie się męczyłeś. I tak 9600 potrafi nagrywać z timera TYLKO do pamięci wewnętrznej stąd zapewne Ci nic nie nagrał (za długi czas nagrania).

 

?? nie w DD tylko pokazuje stereo :) a w ogóle nie zarejestrowałem opcji AC3 :)

 

 

Softów nieoryginalnych póki co nie ma. Zresztą info o tym szukaj na innym forum.

 

ja nie potrzebuje softu do kombinacji itd tylko do tego żeby tunek zaczął działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliscie na odpowiedz z serwisu ? Ja wyslalem juz do nich drugiego maila, czekam kilka dni i nadal nie mam odpowiedzi. :roll:

 

heh spokojnie. Ja napisałem z tydzień temu i też nic, potem olałem sprawę i podałem im link do skforum, może spłodzą jakoś szybko nowy soft

 

Zadałem im w następnym mailu pytanie o trzaski też zero odpowiedzi :/

 

Podejrzewam, że userzy zasypali ich lista bugów w tunkach i chłopaki zamiast [beep]ołami się zajmować może poprawiają ten soft (oby :D) :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh spokojnie. Ja napisałem z tydzień temu i też nic, potem olałem sprawę i podałem im link do skforum, może spłodzą jakoś szybko nowy soft

 

Ta, tyle ze ja mam znacznie wiekszy problem (patrz kilka postow wyzej). I naprawde, zaczyna mnie juz to wszystko niesamowicie irytowac ! :evil: Najgorsze jest to ze sprzedawca nie chce wziasc odpowiedzilanosci za ta wade. Odsyla mnie do seriwsu. A serwis nie odpowiada. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serwis nie odpowiada. :(

 

Zawsze masz telefony - w czym problem zadzwonić.

 

Pingwinek - nie tyle gubi czas, co czas ten mu faluje. Na poprzednich softach też było podobnie, chociaż oglądając PL programy z C+ efektu tego nie zauważyłem. Jak pozapowalem po dziwacznych kanałach nadawanych z HB to taki efekt się pojawił, ale zawsze po powrocie na TVN, czy TVP ustępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może falować, bo nie każdy nadawca poprawnie przekazuje godzinę - czas jest emitowany osobno na każdym transponderze - przykładowo (nie wiem jak teraz) kiedyś Viacom emitował czas o 15 minut zły (czyli po wejściu na MTV Polska, VH-1 Polska lub VIVA Polska zegar jeśli pobrał czas - pokazywał błędny). Dotyczy to wszystkich odbiorników. Powrót na kanały C+/Polsatu powinien zawsze rozwiązywać problem. W wolnej chwili w przyszłości sprawdzę jak jest teraz z transponderami na 13E - kto nadaje dobrze, a kto źle (mam program do podglądu tego typu danych :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...