Skocz do zawartości

Ferguson FP 9600 USB


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak uważam,że to sprawa sofu ale jak im to wytłumaczyć? Twierdzą że wszystko jest ok .Proponowałbym użytkownikom tego sprzętu pisanie do nich meili

z opisem usterek,które nadal występują pomimo wgrania ostatniego softu.Jakoś nie mam ochoty na odsyłanie sprzętu do serwisu i czekanie miesiąc na zwrot z tymi samymi usterkami :cry: Pomijając fakt że nie mam innego tunera i będę bez "okna na świat" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej boli,ze juz ktoregos z kolei pendrive nie moge podlaczyc ,gdyz gdy zaczynam nagrywac to co pare sekund mam przeskoki chwilowe , tak jakby pendrive byl za wolny, a juz bardzo szybkie testowalem , z predkoscia zapisu mocno przekraczajaca wymagania podane przez producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie wziąłem tego pod uwagę :o

aleś mnie pocieszył :oops:

 

Mam HDD podłączony i tez od czasu do czasu zdarzają się te przeskoki nie za często ale są.pendrive mam Intenso 1Gb i jest ok chociaż nie testowałem go za "mocno" po południu podlączę i sprawdzę.Mam za to inny objaw, przy podłączonym HDD mam zwiechy tunera :? Też tak masz? Zresztą parę razy zawiesił się bez podlączonego HDD :(

 

Testy prędkości :

1. ScanDisk Cruzer 4.04 ( poj.4GB)

ScanDiskCruzer404.jpg

2.Intenso USB 1100 (poj. 1Gb)

IntensoUSB1100.jpg

3.Hdd Maxtor 120 Gb ATA-133

Maxtor120Gb.jpg

Jak widać z testów wszystkie maja szybkość ponad 8 Mb/s

Podsumowanie :

Na obu pendraivach podczas nagrywania są sekundowe zatrzymania :( .Na Maxtorze rzadko ale się zdarzają majczęściej podczas szybkiej akcji np.na filmie ,często gęsto "haczy" się podczas rozpoczęcia nagrywania .Pamięć zamontowana na stałe w urządzeniu zachowuje się poprawnie( to dopracowali) :?

To było by na tyle z testów.Proszę o własne spostrzeżenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no zatrzymania są. Czy to na penie, czy na HDD. Co do innych uwag to:

- nagrywanie z timera działa (oczywiście tylko na pamięć wewnętrzną :-( ) ale tuner musi być w trybie standby

- trzaski mam sporadyczne i praktycznie niesłyszalne - dzisiaj np. na MTV podczas Włatców Móch wystąpił 1 trzask. Ale mój tuner serwis odwiedził, chociaż nie wiem, czy zrobili coś więcej niż wgranie nowego softu.

HDD... ogólnie działa i tyle. Bez rewelacji, ale np. programu w AC3 już nagrać się nie da. Niby się nagrywa, obraz w TV zawisa, ale nagrania odtworzyć się nie da :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tym programem robiłem tylko wersją 3.0.4.0:D

 

@piotr-ek przecież pisałem że trzaski nie występują notorycznie wczoraj testowłem go dość długo i pojawiły sie tylko na jednym programie.Parę dni temu były się na wszystkich kanałach i to takie że oglądać nie można było :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie wydaje ze trzaskow jest duzo mniej gdy damy glosnosc tunera na maxa. . ja mam dodatkowe glosniki i tylko nimi podglasniam i w sumie nie narzekam, trzaski sa ale sporadycznie.

aha - tez mam pendrive intenso (czy jakos tak) (dostalem go z tunerem jako bonus) i co ciekawe dawniej nagrywalo mi na niego bez problemu,a teraz nawet na nim mam przeskoki,, tak sie zastanawiam czy ten soft .19 czegos nie popsul w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec świąt!

Pojawił się soft .020

- poprawki działania timerów

- ujednolicono format daty

- inne drobne poprawki...

- uwaga w tej wersji dodano testowo nagrywanie dźwięku AC3 - ta funkcja jest rozwijana i może działać niestbilnie !!! zaleca się nagrywanie kanałów przy włączonym dźwięku stereo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie:

- na plus to pendrive intenso zaczal dzialac i mozna na nim nagrywac

 

 

a nic nie zrobiono z epg , obsluga innych szybszych pendrive`ow, trzaski cialge sa jak byly, obraz mam ciagle na programach w 16/9 rozciagniety poki w menu nie przejade na ntsc i znowu na pal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawili nawet tego co obiecali w opisie. Timer na USB nie działa, nagrywanie AC3 działa, ale odtwarzanie już nie. Format daty wreszcie jest wszędzie taki sam.

powolniak - przed wgraniem softu PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE w opcji Edycja kanału (oczywiście wcześniej sobie zapisz ustawienia w opcji Ustawienia aby do nich potem wrócić. Powinno pomóc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie "nowego" softu Fergusona:

1.Trzeszczy jak przedtem

2.Nagrywanie pendrive plus HDD

a.Intenso-przycina obraz i dźwięk ( dźwięk bardziej niż obraz)

b.ScanDisk j.w

c.HDD- j.w.

3.Dźwięk podczas oglądania "faluje" znaczy robi się ciszej-głośniej

4.Timer nagrywa tylko na pamięć wewnętrzną,przy próbie nagrania na usb pokazuje sie dziwny komunikat że radia nie można nagrywać :shock:

5.Nie można usunać kanału z listy !!!!

Generalnie s[beep]yli nawet to co było ok ....... :censored: .Niech się chłopaki za kopanie kartofli wezmą :evil: a nie za poprawki softu

Wracam do poprzedniego softu tam chociaż był ok z nagrywaniem.

Zapomniałem o EPG. :? ..ale tu jest wszystko jasne nie działał i nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie "nowego" softu Fergusona:

4.Timer nagrywa tylko na pamięć wewnętrzną,przy próbie nagrania na usb pokazuje sie dziwny komunikat że radia nie można nagrywać :shock:

 

I nagrywa na pamięć wewnętrzną

 

5.Nie można usunać kanału z listy !!!!

 

A można było... Nie mam dostępu do ferdka. Klawiszem OK trzeba zatwierdzić usuwanie zaznaczonych kanałów, a nie klawiszem menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja zapomniałem napisać :D

Dzięki za info z tym usuwaniem kanałów w życiu bym się nie domyślił że trzeba dać ok :oops: teraz zadziałało :)

Zauważyłem jeszcze jeden mankament..... przy przełączaniu kanałów nie zawsze "wczytuje" się następny kanał trzeba przeskoczyć na następny i ew.wrócić do poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie żartujcie ten tuner nie kosztuje 100zł, rozumiem że ludzie narzekali na pstrągi za 1PLN ale ten Ferdek myślałem że jest odjechany.

Widzę, że soft 0.20 nie poprawił za wiele.

 

Czy wszyscy mają te trzaski?

 

Jutro zamierzam kupić ten tuner i jak to czytam to powoli mi się go odechciewa :((

 

Czy jest może jakiś inny wynalazek który umiałby zapisywać na penie itd??

 

Myślicie, że te trzaski to wina HW? czy SW? Może rzeczywiście seria tych tunków jest [beep]nięta :(

 

JAk coś dajcie znać jak się u was sprawuje FERDEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie żartujcie ten tuner nie kosztuje 100zł,

Czy wszyscy mają te trzaski?

Jutro zamierzam kupić ten tuner i jak to czytam to powoli mi się go odechciewa :((

Ta fakt nie kosztuje 100 a trochę więcej ale tak to jest jak się zapragnie nowości .......

Z tego co piszą to wszyscy

Daj sobie spokój na razie z kupnem .....nie pchaj się w bagno wiedząc że inni w nim siedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie obawiam ze w pewnym momencie oleja kolejne poprawki i ten tuner zostanie juz taki niedorobiony. Mialem wczesniej Ferdka 6018 i np. takiego EPG to do dziasiaj nie naprawili, chociaz podobno to nic trudnego bo na alternatywnych softach chodzi. :? W kazdym razie ja powoli trace cierpliwosc, szczegolnie ze nadal nie moge wgrac tego [beep]nego oprogramowania. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...