Skocz do zawartości

Ferguson FP 9600 USB


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak posiada ta funkcje ale malo z niej korzystalem Teraz wlaczylem i ogolnie jest jeszcze gorzej dopracowana niz nagrywnia przycina czasem sie nie wlacza

 

Ogolnie to poczekam jeszcze miesiac i bede reklamowal ten tuner jezeli bedzie tak caly czas to go zwroce bo podstawowa funkcja dla ktorej kupilem czyli nagrywanie nie dziala jak nalezy

Jeszcze jedno w nocy puscilem nagrywanie tylko 216 min Nie wiem czy przyczyna tego nie jest fakt iz w systemie FAT 32 nie mozna zapisac jednego pliku wiekszego od 4GB (z kawalkiem) i moze panowei w fergusonie zapomnieli o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawałoby się, że jest to jeden z najciekawszych sprzętów na rynku nonHD. Pod względem technicznym napewno ciągle tak jest, jednak software rozłożył ten produk jak długi. Nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Dla mnie kluczowe jest PVR, EPG i timeshift na jeden kabel (dla c+ lub n). Wydawałoby się, że tylko tyle ...

 

Powoli się zastanawiam czy nie szukać kompromisu w postaci DVD z HDD + zwykły dekoder z promocji ... tylko czy można nagrywać z dekoderów "n" czy też "c+" (wiem, wiem ... off topic się robi) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak C+, ale w n-ce można tylko nagrać na HDD. Żadnej innej opcji póki co nie ma (no można kopiować via euro).

A co do 9600 to starają się w fergusonie jak mogą, aby ten odbiornik wyprostować. Gwoli ścisłości, to na sofcie startowym (011) odbiornik ten nie potrafił praktycznie nic i co kilka min. restart był niezbędny. Póki co na 019 jako tako działa (no poza nagrywaniem z timera na HDD, nieprawidłowym działaniem przycisku przełączania z sat na odbior naziemny/kablowy, paroma literówkami, skokiem o 10/20/30 itp. min.).

A wielkość/czas nagrania jest uzależniony jakością nadawanego kanału. Zauważyłem, że z Jetix, czy Cartoon Network można nagrać 2x więcej na tej samej wielkości co z TVN.

Czekam więc na następny soft, bo na szczęście ukazują się one co 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wielkość/czas nagrania jest uzależniony jakością nadawanego kanału. Zauważyłem, że z Jetix, czy Cartoon Network można nagrać 2x więcej na tej samej wielkości co z TVN.

Czekam więc na następny soft, bo na szczęście ukazują się one co 2-3 dni.

 

No to wlasnie by sie zgadzalo Gdyz jakosc sygnalu na Jetix jest gorsza niz na Canal+ Zobacz wielkosc plikow po maxymalnym nagraniu w Jetixie i Canal plus FAT 32 tylko ponad 4GB a pozniej zalezy jaki jest strumien nadawany a na pewno Canal+ ma lepszy i dlatego mozna nagrac mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie "trzaski"? Może trzeba lepiej ustawić antenę? Jaką moc sygnału uzyskujesz na transponderach? Podaj przykłady. Również kanałów, na których masz te "trzaski". A jak instalacja antenowa? Niedawno temu zakładana? Problem wcześniej nie występował?

 

Za mało podałeś szczegółów, więc możemy tylko gdybać co i jak :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jak się pozbyć trzasków na niektórych kanałach w tym fedrku? Czasem są na prawdę bardzo dokuczliwe:/

 

Spróbuj zainstalować najnowsze oprogramowanie...jeśli nadal będzie "trzeszczeć" to pozostaje czekać ..jakimś magicznym sposobem u mnie przestało "trzeszczeć" :D samoistnie .... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a z wami ktos z Fergusona kontaktował sie odnośnie tego modelu bo ja do nich pisalem i kicha nawet nie racza odpowiedzieć

mam do Was jeszcze jedno pytanie jaki najlepiej kupić dysk zewnetrzny do tego Fergusona czy wystarcz jesli bedzie mial odzielne zasilanie i predkość zapisu 9Kb/s może ma ktoś juz dysk jakiej wielkosci jakiej firmy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzieli ma moj email po kliku dniach trzeba zaczekac , :(

osobiscie kupilem na poczatku Lacie 500GB ale strzal byl nie trafiony :(

dobrze ze udalo mi sie go oddac bez problemow :D nastepnie wyciagnalem z kompa 120 GB Maxtora

Maxtor DiamondMax Plus 9

Prędkość obrotowa 7200 RPM Interfejs

Ultra-ATA/133

Szybkość transmisji danych z bufora do hosta 133 MB/sek

Rozmiar bufora 8 MB

dalem Fat 32 i hula nagrywa ale od czasu do czasu sie wiesza ale mysle ze to sprawa softu....dawno juz nie wypuszczali uaktualnien :D

oczywiscie musialem kupic obudowe wybralem ICY BOX za jakies 90 dych i wszystko gra :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ctrl+C używają w nadmiarze, albo jakiegoś praktykanta posadzili do odbierania e-maili. Opssss... odpisali solidniej bo jako, że byłem jednym z pierwszych użytkowników tego niedziałającego wtedy wogóle cuda napisali mi, żebym im odesłał do serwisu. Oczywiście robota serwisu polegała na zastąpieniu softu chyba 012 softem 014 który umożliwiał już normalne oglądanie (zaczęło AC3 działać i RGB i tuner nie zawisał przy każdej zmianie kanałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym odbiornikiem duzy problem. Mianowicie kupilem soie ostatnio ubudowe wellanda ME-740PS do twardziela oczywiscie z mysla o nagrywaniu. No i generalnie lipa. Odbiornik wogole nie widzi ze cos jest podlaczone do usb (natomiast z flashem nie ma problemu). Oczywiscie dysk mam sformatowany na Fat32 jako primary . Nie ma znaczenia czy zworka jest zalozona czy nie. Ten sam dysk podlaczony do komputera pracuje ok. Znalazlem jeszcze inny hdd i jest to samo. Niech mi ktos pomoze bo juz dwa dni nad tym siedze i dostaje bialej goraczki :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym odbiornikiem duzy problem. Mianowicie kupilem soie ostatnio ubudowe wellanda ME-740PS

 

Może po prostu jak masz możliwość to zamień obudowę na jakąś inną,bez trybów usypiania.Jak pisałem mam ICY BOX-a i wszystko gra.Więc mogę go polecić :D .

Nie sądzę żeby we Fredku opowiedzieli mu na to pytanie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj im to wysmarowałem:

"Witam

Mam pytanie.Kiedy zlikwidujecie następujące problemy w w/w sprzęcie.

1.Trzaski na wiekszości kanałów(nie zawsze sa ale jak juz zacznie trzeszczeć to oglądanie programów staje sie nie możliwe)

2.EPG (pokazuje co i kiedy chce)

3.Nagrywanie na HDD plików dłuższych niż 2 godziny

4.Programowanie nagrywania ( nie działa kompletnie objaw jest taki ze po upłynięciu zaprogramowanego czasu odbiornik wyłącza się nic nie nagrywając)

Ostatni soft który wydaliście nie poprawił właściwie nic .Po to kupuje sie odbiornik z takimi możliwościami żeby z niego korzystać a nie po to żeby

siedzieć przy kompie i czekać aż raczycie wydać nowe oprogramowanie.Jeśli nie jesteście w stanie go napisać to po prostu wycofajcie ten sprzęt z

produkcji i sprzedaży i oddajcie klientom pieniądze. "

a o to jaka dostałem opowiedz:

Jeżeli na dźwięku analogowym występują trzaski pomimo wgrania

najnowszej wersji oprogramowania 1.0.0.019. Proszę przesłać odbiornik do serwisu.

Przepraszamy za powstałą niedogodność. Oprogramowanie 1.0.019 rozwiązuje większość opisanych problemów.

Pozostałe problemy z oprogramowaniem są w trakcie realizacji.

Czyli totalna zlewka :(

P.S. Czy u was tez te trzaski to "latający holender" czyli raz sa raz ich nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]cia, to mnie zdolowales z tymi trzaskami. U mnie one tez wystepuja :( ale bylem przekonany ze kolejne softy to rozwiazą. Zauwazylem jeszcze jeden problem. Mianowicie podlaczam dekeder przez component (myslalem ze obraz bedzie lepszy) a glos przez chinch i niestety wystepuje brak synchronizacji. Czy u was jest podobnie ? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...