Skocz do zawartości

Ferguson FP 9600 USB


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz jaka masz predkosc zapisu na tych pendrivach - u mnie na kingstonie tez sie wieszal bo zapisy byl tylko 6mb/s a potrzebuje min.9.

co do oprogramowania to wlasnie wyszlo nowe .18 ale u mnie problemu z rozciaganiem obrazu nieprawidlowym przy programach w 16;9 nie poprawilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dzięki za odzew. Potestuję. Chyba chodziło Ci o 6MB/s (megabajtów) a nie mb (megabitów) bo to drobna różnica :). Dysk twardy ma na pewno zapis powyzej 9MB. Testowałem przed chwilą kopiowanie z dysku wewn. na wspomniany dysk zewnetrzny w laptopie i wyciąga 10MB. Co do pamięci flash to nie wiem ale tu może być faktycznie taki problem. Najważniejsze i tak aby chodził mi dysk bo tylko tam jest jakaś przyzwoita ilość miejsca. Na flashu wiele nie nagram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie masz racje z megabajtami :)

 

:-). Niestety nic mi ta racja nie pomogła. Potestowałem dodatkowo ten układ z dyskiem. Podpiąłem nawet dodatkowe zasilanie do dysku. Nic nie pomaga. Wiesza się i już. Obserwowałem diodę która miga przy aktywności dysku. Przy podłączaniu dysku nawet trochę pomiga, po czym na ekranie pojawia się komunikat że znaleziono urządzenie USB. Potem gdy wcisnę "record" tuner pyta czy nagrać na USB czy pamięci wew. Jak wybiorę USB to pojawia się na dole ekranu pasek z czasem nagrania i w tym momencie już wszystko wisi. Do dysku nawet nie próbuje się dostać (diodka nie miga) więc to nie ma szans mieć coś wspólnego z wydajnością. Po kilkunastu sekundach wiszenia tuner się rebootuje i cała zabawa od początku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie to nowe oprogramowanie soft który podobno juz jest zmieni sytuacje tego urządzenia w sprawei nagrywania czy to dalej bedzie kanał

z tym tunerem

 

Kanał to już jest :( a jeśli chodzi o ten nowy soft z ich strony "fp-9600_2007-12-17_1.0.018" to absolutnie nic nie zmienia . Dalej jest to samo . Pisali na stronie ferdka że poprawili taimer ale chyba świętowali wtedy kiedy to pisali i to pewnie dość ostro !!!!! U mnie chociaż w przeciwieństwie do tunera "chrissa" to chociaż nagrywa ale i tak podczas nagrywania sie strasznie "muli" i nagrywa góra 50 minut ( na dysku 500 GB) nie mam pojecia dlaczego najdłuższe nagranie ma 50 minut z groszem .....Mam pytanie może ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć, czym odtworzyć nagrane dane na kompie ? i jak je zobaczyć na PC-cie bo jak narazie po podłączeniu mam pusty dysk (po podlaczeniu do tunera pokazuje za są nagrania .... :?

Pozdrówka Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie to nowe oprogramowanie soft który podobno juz jest zmieni sytuacje tego urządzenia w sprawei nagrywania czy to dalej bedzie kanał z tym tunerem

 

Sprawdzę, ale póki co jest straszna kicha. Na dodatek Ferguson olewa i nie odpowiada na pytania :-((((.

 

 

Nawet na pewno kicha bo przeczytałem listę poprawek w nowym sofcie:

 

* poprawiono proporcje obrazu

* poprawiono dzia³anie timerów

* inne drobne poprawki...

 

Nie sądzę aby tak zasadniczy problem opisali "inne drobne poprawki".

 

Edycja pitter: połączone dwa posty, używaj funkcji zmień jeśli chcesz coś dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FP9600 USB to nowy sprzęt, jako pierwsi nabywcy zostaliście jednocześnie jego testerami ;) Zawsze powiadam, że nie ma co gonić za nowościami i jeśli tylko się da - dobrze stawiać na rozwiązania sprawdzone. Niestety teraz trzeba czekać na poprawki oprogramowania, ale zauważcie, że Ferguson wypuszcza je bardzo często - cały czas starają się udoskonalać swój produkt - nie każdy producent tak robi - jest więc nadzieja. Póki co komu wady wyjątkowo dokuczają i nie chce czekać - nie pozostaje nic innego, jak sprzęt sprzedać dalej/zwrócić, ale na przyszłość polecam naprawdę ostrożnie podchodzić do nowinek, bo w świecie elektroniki niestety tak z nowinkami czasami bywa...

 

Tak czy siak Ferguson podchodzi wzorowo do sprawy softu - narzucili bardzo duże tempo poprawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FP9600 USB to nowy sprzęt, jako pierwsi nabywcy zostaliście jednocześnie jego testerami ;)

 

No tu niestety masz rację...

 

Tak czy siak Ferguson podchodzi wzorowo do sprawy softu - narzucili bardzo duże tempo poprawek ;)

 

Teoretycznie tak, ale praktycznie jest znacznie gorzej. Po pierwsze olewają maile z zapytaniami do nich. Raz na kilka dni mogli by odpowiedzieć na listy. Po drugie naprawiają jakieś [beep]oły zamiast wziąć się za konkrety. Poprawki z proporcjami obrazu trudno nie nazwać [beep]ołą w stosunku do niedziałającej i nienaprawionej podstawowej funkcjonalności jaką miało być nagrywanie.... Właśnie ze względu na nagrywanie kupiłem ten sprzęt a tylko to w ogóle nie działa :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wam przeczytać FAQ na stronie ferdka zanim zadacie podstawowe pytania dot.odtwarzania i nagrywania. Bo odtwarzać można bez problemu GOMPlayerem, nagrywanie na HDD wymaga partycji FAT32 i w moim wypadku (dysk 60 GB) działa bez problemu, a timer od softu 018 działa bez problemów.

Póki co to podstawowymi problemami są:

- proporcje obrazu

- koszmarnie wolne tempo przełączania programów/załączania FP9600

- wyjście RGB uniemożliwia odbiór z kanałów naziemnych/kablowych - nie da się przełączać pomiędzy TV/Ferdek przyciskiem TV/DBS ( w trybie Video działa idealnie - prawie, bo wyjście na modulator wyłącza)

- nie działa prawidłowo nagrywanie PIP-a

- przy zmianie dźwięku z/na AC3 często się wiesza

- timeshift na HDD powoduje rozjazd dźwięku z obrazem

- nie działa skok o 10-20-30 itd % (klawiszami 1-2-3 itd) w nagranym materiale.

- info/epg działa albo i nie

- dziesiątki [beep]ół (ę w EPG/INFO, literówki, zwisy bez powodu przy przełączaniu, brak informacji o zakodowanym kanale, brak 100% spolszczeń itp.)

Męczę 9600 od softu 1.0.012 z którym nie nadawał się on praktycznie do użytku i póki co nastąpił ogromny postęp. Zresztą musiał nastąpić, bo póki co mam prawo zwrócić odbiornik jako, że nie spełnia on warunków opisanych w instrukcji obsługi.

 

DOCENT57 - na dysku są 2 pliki dla jednego nagrania:

FILE0001.DAT - z nagraniem

FILE0001.HDR - z opisem nagrania - dla kompa zbędny

I są normalnie widoczne i gotowe do odtwarzania/kopiowania/konwertowania (total video converter)

I to wszystko TYLKO w FAT32, po podłączeniu dysku z NTFS-em ferdek wypisuje ERR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wam przeczytać FAQ na stronie ferdka zanim zadacie podstawowe pytania dot.odtwarzania i nagrywania. Bo odtwarzać można bez problemu GOMPlayerem, nagrywanie na HDD wymaga partycji FAT32 i w moim wypadku (dysk 60 GB) działa bez problemu, a timer od softu 018 działa bez problemów.

 

Nie tylko wymaga partycji FAT32 ale partycji typu primary (nie może być partycja typu extended). Tego nawet w FAQ wprost nie napisali. Dokładnie tak mam i nie działa. Co więcej Ferdek potrafi ten dysk odczytać (!) bo działa update softu i można przeglądać obrazki jpg z tego dysku. Jednak po włączeniu nagrywania na USB natychmiastowy zwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zworka...? Masz zworkę? Jeśli tak to szybciutko wywal. U mnie świrował jak miał zworkę. Inna propozycja to zrób format pod XP. Dostaniesz tylko 32 GB, ale będziesz mógł sprawdzić, czy działa.

 

Nie wiem czy mam zworkę ale przy podłączeniu przez USB nie powinno to mieć kompletnie znaczenia. Potestuję. Spróbuję jeszcze ale na pamięciach flash też się wykrzacza...

 

PS. Ferdek czyta JPEGi?

 

Tak. Wrzuć parę na dysk, podepnij i wejdź do PVR i na liście pojawią się obrazki. Ciekawe że zapomnieli o tym napisać w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam zworkę ale przy podłączeniu przez USB nie powinno to mieć kompletnie znaczenia. Potestuję. Spróbuję jeszcze ale na pamięciach flash też się wykrzacza...

 

Też tak myślałem i ustawiałem ją w różnych pozycjach i ciągle ERR miałem. Wywaliłem i ferdek załapał. A pamięci flash muszą mieć min.prędkość 9Mb/s. Poniżej nie zapisują, ale odtwarzać np. już potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei.

* Jak wgrać nowy soft - www ferdka

* Jaki jest najnowszy soft - www ferdka

* Jaka jest szybkość zapisu HDD/Pendrive - zapuścić kopiowanie w TC jeden kilkuset gb/mb plik.

Słuchajcie... czytanie strony producenta NAPRAWDĘ NIE BOLI!!! Raptem 7 pkt. w FAQ i 3 pliki w PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak Ferguson podchodzi wzorowo do sprawy softu - narzucili bardzo duże tempo poprawek ;)

 

No i mamy koleją wersję firmaware'u. 1.0.019. Poprawili kolejną "istotną" rzecz: "poprawiono obsluge kalwisza TV/DBS", ale obsługi USB już nie. W sumie po co komu nagrywanie. Ta podstawowa cecha tego urządzenia może nie działać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawili! Działa tak jak działał i jak na philu 6010 naciśnięcie podobnego klawisza przełączało mój badziewny TV na odbiór z anteny naziemnej tak w ferdku powoduje, że oglądam przesuwający się obraz z sat. Dodatkowo modulator jest wyłączany czyli kicha, bo nie mogę na jednym TV oglądać kanałów z ziemi, a córka na drugim jetixa.

Co poprawili:

- jedną literówkę (było"edycja kanłów")

- przesuwanie kanałów na poz. powyżej 99 klawiszami numerycznymi

- działanie INFO (poprzednio jak kanał nie miał info to nie dało się normalnie zamknąć paska info)

A timer wciąż nagrywa tylko do pamięci wewnętrznej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam

Dolacze sie do tematu gdyz takze zakupilem ten model Fergusona Mam juz najnowszy firmware ....19 z 21 grudnia Nie zmienil on problemu z nagrywaniem Tuner sie wlacza ale nagrywa jedynie na pamiec wewnetrzna jezeli jest zapchana to nie nagrwa Dysk zewnetrzny mam baracude 80gb sformatowana prgramem z ich stronki FAT 32 Timer wlacza fergusona ale jak pisalem nie nagrywa na zewnetrzny dysk pomimo takiego ustawienia w timerze Nagrywanie z"klawisza" dziala ale dlugos nagrania jest niewiadoma Raz sprobowalem to nagral 216min innym razem kolo 230 ale chcialem obejrzec cos innego wiec zatrzymalem Dzisiaj w nocy go "puszze" to powiem Ogolnie duze braki Wolne dzialanie Czasem jeszcze lubi zgubic czas Ja kontaktuje sie telefonicznie z dzialem technicznym Obsluga mila ale jedynie co sie dowiaduje ze dopracowuja go Mial byc nowy soft przed swietami i jest ale nie rozwiazuje najwazniejszego problemu (a w niedziele chcem Grand derby nagrac) Jak cos prosze pytac na wszystko co bede umial to podowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...