Skocz do zawartości

Ferguson FP 9600 USB


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Racja zapomniałem napisać :D

Dzięki za info z tym usuwaniem kanałów w życiu bym się nie domyślił że trzeba dać ok

 

Jak do nich maila napisałem (bo co soft, to kilka puntów z uwagami im wysyłam), że kanałów się nie da usunąć, to zaraz w FAQ na ich www się pojawił opis jak to zrobić.

 

powolniak - zrób to hardcorowo. Włącz tuner i po uruchomieniu go włóż pen-a z softem - tuner zapyta się "Surely upgrade?" i wybierz "Yes". Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. A tak wogóle to upgradujesz dokładnie wg opisu z www ferdka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent57 kurde załamujesz mnie :) poszukam coś innego aby mieć najtańszy sposób NA PVR za pomocą pendrive

 

Jeśli macie jakieś propozycje czekam czym można 9600 USB zastąpić aby miał USBi można było stworzyć z nie go PVR

 

A ciekawe czy ten 9600 z HDD 80GB też takie jaja wyprawia jak 9600USB

 

No i ciekawe czy 7600 ma te same bugi jak 9600 (po chyba są zbliżone do siebie) z funkcjonalności po za USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szukałem PVR i upatrzyłem Echosmart DSB-791. Na Alledrogo są po 330. Kiedy miałem go kupić okazało się że gościu ich nie ma. Akurat to było przed świętami i nie mogłem zostać bez tunera więc kupiłem FX-6600.

Na razie czytam opinie o tym tunerze. Są raczej pozytywne i niewykluczone że opchnę swojego Fergusona i kupię Echosmarta.

Może ktoś z forum miał styczność z tym DSB-791?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy ten 9600 z HDD 80GB też takie jaja wyprawia jak 9600USB

 

Chyba miałeś na myśli DF9000? Po 2 latach działa względnie stabilnie. Niestety i trzaski i zwiechy przy nagrywaniu AC3 wciąż się pojawiają.

 

GTV Jak czytam opis tego echosmarta to odnoszę wrażenie, że to jest tuner na tych samych bebechach co FP9600. Niestety na załączonych do aukcji ([link wycięty - regulamin]) obrazkach widać, że jego menu nawet nie jest w całości spolszczone (system information, smartcard info), a i w EPG brak PL znaków. No i ta nazwa... Echosmart... coś jak Panasonix, Sunny itp.? Bałbym się go kupić! Więcej powiem! W życiu bym go nie kupił!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szukałem PVR i upatrzyłem Echosmart DSB-791. Na Alledrogo są po 330. Kiedy miałem go kupić okazało się że gościu ich nie ma. Akurat to było przed świętami i nie mogłem zostać bez tunera więc kupiłem FX-6600.

Na razie czytam opinie o tym tunerze. Są raczej pozytywne i niewykluczone że opchnę swojego Fergusona i kupię Echosmarta.

Może ktoś z forum miał styczność z tym DSB-791?

 

Kurcze jest to rozwiązanie są na alledrogo i to nawet taniej niż ferdek poszukam gdzieś testów tego tunka, bo jak mam wydac 400zł na Ferdka i się wkurzać że coś trzaska coś nie działa to żona mi da wniosek rozwodowy do podpisu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze widze :)

 

330zł na alledrogo hmmm kuszące......... znalazłeś gdzieś jakiś fajny teścik tego tunka? NA sat4all coś jest ale nie mam tam konta.

 

 

P.S. Czy w ogóle istnieje jakaś odmiana 9600USB ale bez dysku??

 

Dziś facet ze sklepu mi wywalił cenę 1100zł za FP 9600 USB, ja mówie ze są po 439 na allegro a gość że to nie ten model?

Czy ja o czymś nie wiem??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner ma logo identyczne z Echostarem :) Echosmarty występują też pod nazwą Echolite i w dwóch wersjach obudowy. Starsza ma USB z przodu a nowsza z tyłu. Z tego co wyczytałem to w Rumunii i na Węgrzech te tunery są równie popularne jak u nas Fergusony.

Ciekawostka. Można dzielić kartę bezprzewodowo po podłączeniu odpowiedniej przystawki przez RS. Coś w rodzaju splittera.

http://www.wizardsatellite.co.uk/index. ... Path=3_149

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy w ogóle istnieje jakaś odmiana 9600USB ale bez dysku??

 

Dziś facet ze sklepu mi wywalił cenę 1100zł za FP 9600 USB, ja mówie ze są po 439 na allegro a gość że to nie ten model?

Czy ja o czymś nie wiem??? :)

 

Poczytaj na www fergusona. W skrócie - FP9600USB to tuner z USB, a gość ze sklepu zapewne myślał o jakimś HF (tuner HD). Jest też stareńki już DF9000 - tuner z HDD (cena zależna od wielkości dysku). Dla mnie najtańszą alternatywą był FP9600 bo dysk i obudowę już miałem.

O kurka... na alledrogo DF9000 już po 400 zł chodzą z dyskiem 80 GB! Egh... a jeszcze niedawno po 600-700 zł były. Nie chcesz HD? Bierz DF9000. Nie wiem czy lepszy od FP9600USB ale przynajmniej już jako tako działa i ma 2 moduły dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner ma logo identyczne z Echostarem :) Echosmarty występują też pod nazwą Echolite i w dwóch wersjach obudowy. Starsza ma USB z przodu a nowsza z tyłu. Z tego co wyczytałem to w Rumunii i na Węgrzech te tunery są równie popularne jak u nas Fergusony.

Ciekawostka. Można dzielić kartę bezprzewodowo po podłączeniu odpowiedniej przystawki przez RS. Coś w rodzaju splittera.

http://www.wizardsatellite.co.uk/index. ... Path=3_149

 

Hmm ciekawe czemu tylko jeden koleś to żeni na alledrogo?? :)

 

Jak on taki dobry to powinno być tego multum :/

 

A mam pytanko jeszcze do posiadaczy 9600 PVR jeśli się tu tacy znajdą : macie też trzaski o których wspominają posiadacze 9600USB?

 

Pytanko 2

 

Czy wszyscy co mają 9600 USB mają te trzaski czy jest jeden użyszkodnik ;D który ich nie zarejestrował? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]a to może jakaś wadliwa seria była

 

Nie wierze żeby Ferdek wypuścił takiego gniota :)

 

Ten echosmart pomimo funkcji nie budzi u mnie zaufania. Ciekawe jak będzie z softem do tego, bo to też nowość :/

Ojciec ma CP i ma inny podstawowy Echostar i nawet nieźle to działa w miarę szybki i pilot działa nawet odbijając od ściany :)

 

Mam już mętlik.

 

Chyba się zdecyduje na tego Ferdka, mogę go mieć w fajnej cenie taniej niż na alledrogo. Jeśli uważacie żebym sobie odpuścił to krzyczcie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma CP i ma inny podstawowy Echostar i nawet nieźle to działa w miarę szybki i pilot działa nawet odbijając od ściany :)

 

Podstawowe wersje dotowane przez operatorów z zasady muszą być proste w obsłudze i niezawodne. Tak było np. z philipsami WizjiTV. Zero bajerów, proste menu i zero problemów z działaniem. A co masz kupić... może wstrzymaj się jeszcze miesiąc/dwa. Poznasz opinie o nowszych softach i będziesz wiedział. W echosmarta bym się raczej nie pchał bo gdzie później jakieś wsparcie techniczne...? na sat4all?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jestem na granicy zalamania nerwowego. Dzisiaj przyszla do mnie druga obudwa hdd, zwykla, bez bajerow. I oczywiscie nic to nie dalo. Tuner kompletnie nie widzi ze cos jest po drugiej stronie. Testowalem juz trzy dyski, montowalem zworki, sciagalem je itd. - zero efektu. Nie wiem co mam robic. Jak pomysle ile za to wszystko dalem kasy to mi sie nie dobrze robi. Tunek 450 + 2 obudowy 150 + component 70. Sami policzcie. Spokojnie mialbym juz Relooka. :evil: Naprawde jezeli ktos mysli nad zakupem tego szmelcu to serdecznie O-D-R-A-D-Z-A-M !!!

 

P.S. Moze sie ktos orientuje czy po miesiacu mozna odstapic od zakupu z tytulu niezgodnosci towaru z umowa ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jestem na granicy zalamania nerwowego.....

 

P.S. Moze sie ktos orientuje czy po miesiacu mozna odstapic od zakupu z tytulu niezgodnosci towaru z umowa ? :(

 

Stary spokojnie ...może masz uwalony tuner? Był w serwisie? Jakoś nikt na forum nie zgłaszał takich problemów choć przyznam że sam miałem problem z HDD Lacie ale po podłączeniu zwykłego HDD(Maxtor 120 GB)jest wszystko ok ,pomijając wady softu ale to już inna bajka :?

Co do odstąpienia to radziłbym zapytać w Fedracji Konsumentów....

P.S.

Obudowę oczywiście mam ...wydawało mi się to tak oczywiste :) że zapomniałem o tym napisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HDD kupujesz obudowę USB z zasilaczem za kilkadziesiąt zł wpychasz w nią dysk, składasz do kupy i masz.

powolniak - proponuję Ci kontakt z serwisem. U mnie FP9600 działał idealnie i na jakiejś starej wielkiej obudowie z wbudowanym zasilaczem i wentylatorem jak i działa prawidłowo z obudową no-name za niespełna 4 dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Niestety zakupiłem to badziewie 9600 USB

 

Był w hurtowni nie dużo droższy od FX 7600 i powiem że żałuje

 

Mam nadzieje że to wina softu.

Mam ostatni 0.20

1) trzzzzzzzzzzzzzaski trzaaaaaaaaaaaaski i jeszcze raz trzaski co chwile ku...wicy idzie dostać

2) PVR nagrał 7 sek na pam wewnętrzną i się wyłączył

3) przeszedłem na PVR można obejrzeć co się nagrało i to już koniec ani radio ani TV tylko power off :/

4) EPG tylko dwa programy

 

Miejmy nadzieje że to wina softu.

 

Z zalet.

 

W miare fajny pilot, szybko przełącza kanały i śliczny VFD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) trzzzzzzzzzzzzzaski trzaaaaaaaaaaaaski i jeszcze raz trzaski co chwile ku...wicy idzie dostać

 

Chyba to wina jednak sprzętu. Mój nie trzeszczy bo w serwisie był.

 

2) PVR nagrał 7 sek na pam wewnętrzną i się wyłączył

 

A mnie 30 min i też się wyłączył bo miał się wyłączyć. Co nagrywałeś (AC3 nie nagrywa)

 

3) przeszedłem na PVR można obejrzeć co się nagrało i to już koniec ani radio ani TV tylko power off :/

 

Tak bywa.

 

4) EPG tylko dwa programy

 

Tyle programów jest w EPG (prawie) ile pooglądałeś od włączenia.

 

W miare fajny pilot,

 

Mało ergonomiczny - np.przycisk info malutki, a edit wielgachny, a używany żadko.

 

szybko przełącza kanały

 

JAK???? Przecież to żółw jest!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) trzzzzzzzzzzzzzaski trzaaaaaaaaaaaaski i jeszcze raz trzaski co chwile ku...wicy idzie dostać

 

Chyba to wina jednak sprzętu. Mój nie trzeszczy bo w serwisie był.

 

a ma na to wpływ ustawienia anteny?

ostatnio przekładałem antene bo sąsiadowi przeszkadzała

ustawiałem miernikiem

poziomy mam siła 96% a jakość 98%?

 

2) PVR nagrał 7 sek na pam wewnętrzną i się wyłączył

A mnie 30 min i też się wyłączył bo miał się wyłączyć. Co nagrywałeś (AC3 nie nagrywa)

nagrywałem na ZONE CLUB 2,5 minuty i zajęło to 6% pamięci wewnętrznej, wiec wynika z tego, że mógłbym nagrać ok 50 minut

4) EPG tylko dwa programy

Tyle programów jest w EPG (prawie) ile pooglądałeś od włączenia.

a ja myślałem, że EPG pokazuje następna pozycję programową

jak to np jest w ECHOSTARZE w CP

szybko przełącza kanały

JAK???? Przecież to żółw jest!!!

co rozumiesz pod pojęciem ŻÓŁW

to w jakim czasie u Ciebie przełącza program kodowany nie FTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma na to wpływ ustawienia anteny?

 

Tak, ale wtedy występują zwisy i obrazu i dźwięku. Ten wskaźnik poziomu sygnału jest o d*pę rozbić!!! Serwis ferdka mówi, żeby w wypadku trzasków odesłać im sprzęt.

 

nagrywałem na ZONE CLUB 2,5 minuty i zajęło to 6% pamięci wewnętrznej, wiec wynika z tego, że mógłbym nagrać ok 50 minut

 

To nie powinien. Potestuj go mocniej i więcej

 

a ja myślałem, że EPG pokazuje następna pozycję programową

 

EPG pokazuje tyle pozycji ile nadawca wklepał do systemu i wysyła do klientów. 2 pozycje to masz w info dostępne. EPG w ferdku również należy do skopanych póki co niestety :-( bo albo się nie wczytuje, albo nie ma niektórych pozycji, a jak są to próba ich podejrzenia powoduje skok na początek listy EPG. Chociaż w 020 już ciuteczke lepiej jest.

 

co rozumiesz pod pojęciem ŻÓŁW

to w jakim czasie u Ciebie przełącza program kodowany nie FTA?

 

Góra/dół szybko, ale spróbuj oglądając nr 3 wybrać nr 40. 2-3 sekundy czekasz na włączenie. Nieprawdaż? To zabytkowy philips dsb 3010 był szybszy, a dsx 6010 to rakietą był mimo, że to ubiegłowieczne konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej tez dzis dostalem informacje ze jesli mam trzaski to powiniennem odeslac dekoder do serwisu.

czy moglby sie wypowiedziec tu ktos kto juz to zrobil - czy te trzaski ustaly calkowicie ?ile czekaliscie na dekoder od momentu wyslania? bo jesli ustaly to chyba faktycznie im go wysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...