Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł może być tylko jako urządzenie główne. Do multiroomu muszą być dekodery CP, bo tylko one mają oprogramowanie, które obsługuje ten ich multiroom. Działa to na takiej zasadzie, że co kilka dni dekodery dodatkowe się blokują i wymagają włożenia karty z dekodera głównego na chwilę. Pewnie w celu odczytania numeru seryjnego, bo karta główna i tak nie działa w dodatkowym, bo nie jest z nim sparowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł może być tylko jako urządzenie główne. Do multiroomu muszą być dekodery CP, bo tylko one mają oprogramowanie, które obsługuje ten ich multiroom. Działa to na takiej zasadzie, że co kilka dni dekodery dodatkowe się blokują i wymagają włożenia karty z dekodera głównego na chwilę. Pewnie w celu odczytania numeru seryjnego, bo karta główna i tak nie działa w dodatkowym, bo nie jest z nim sparowana.

 

Prawie dobrze prawisz, ale jednak trochę błądzisz, ponieważ pisanie że co kilka dni dekodery się blokują to po prostu wiedza z przed miesięcy , lat? Masz taki układ w domu , bo ja mam i wiem jak to działa w rzeczywistości , a nie jak to kiedyś wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskują dostęp w oprogramowaniu telewizora do gotowca listy kanałów CP (na liście kanałów telewizora "Preferowany satelita").

 

Nie jest to rozwiązanie idealne, bo ZAWSZE lepiej wyszukać kanały samemu, przeszukując według założonego planu, wszystkie transpondery używane przez operatora, u którego mamy wykupione usługi, ale dla szczypiorków to może być dosyć wygodne.

 

W905a działa z modułem CP bardzo dobrze, po wyłączeniu w module "Kontroli rodzicielskiej".

 

ps. Jedna istotna uwaga, w telewizorach serii W905A, najlepiej korzystać z listy kanałów >>Ogólny Satelita<<, gdzie działa podgląd podczas korzystania z EPG.

Mam moduł od 4 dni wszystko działa ok tylko lipa z tym podglądem EPG na preferowanym satelicie, tylko raz skonfigurowałem tv na satelitę ogólny no ale teraz sortuj kanały pół dnia :crazy: . W ustawieniach cyfrowych jest opcja przesyłanie listy programów z USB, czyli wygląda na to że chyba można zapisać listę na usb i może potem wgrać ją ponownie na satelitę ogólnego i było by ok??? :twisted: Drugi problem to jeżeli czasem wykupujesz ppv i usługa jest na jakimś kanale np 144 jak podaje ci polsat a korzystasz z satelity ogólnego to np. kanał może być na ??? no właśnie!!! Czyli szukanie igły w stogu siana. w905a działa spoko z modułem cam wczoraj podłączyłem hdd i jest ok. Ogólnie polecam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i wiem jak to działa w rzeczywistości , a nie jak to kiedyś wyglądało.

 

A jak to teraz działa? Kartę trzeba przekładać raz na kilka tygodni, miesięcy, czy godzin? Z chęcią się dowiem, bo multiroomu nie mam już od prawie roku i ogólnie z usług CP nie korzystam. Teraz tylko wyciągnąłem dekoder z szafy z okazji otwartego okna kanałów tematycznych, które działają na nieopłaconym dekoderze pre-paid, by się tylko przekonać, że ta oferta nie jest warta nawet 5 zł miesięcznie, co włączę to jakieś reklamy, a na kanałach dokumentalnych jakieś grzebanie w koszach na śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskują dostęp w oprogramowaniu telewizora do gotowca listy kanałów CP (na liście kanałów telewizora "Preferowany satelita").

 

Nie jest to rozwiązanie idealne, bo ZAWSZE lepiej wyszukać kanały samemu, przeszukując według założonego planu, wszystkie transpondery używane przez operatora, u którego mamy wykupione usługi, ale dla szczypiorków to może być dosyć wygodne.

 

W905a działa z modułem CP bardzo dobrze, po wyłączeniu w module "Kontroli rodzicielskiej".

 

ps. Jedna istotna uwaga, w telewizorach serii W905A, najlepiej korzystać z listy kanałów >>Ogólny Satelita<<, gdzie działa podgląd podczas korzystania z EPG.

Mam moduł od 4 dni wszystko działa ok tylko lipa z tym podglądem EPG na preferowanym satelicie, tylko raz skonfigurowałem tv na satelitę ogólny no ale teraz sortuj kanały pół dnia :crazy: . W ustawieniach cyfrowych jest opcja przesyłanie listy programów z USB, czyli wygląda na to że chyba można zapisać listę na usb i może potem wgrać ją ponownie na satelitę ogólnego i było by ok??? :twisted: Drugi problem to jeżeli czasem wykupujesz ppv i usługa jest na jakimś kanale np 144 jak podaje ci polsat a korzystasz z satelity ogólnego to np. kanał może być na ??? no właśnie!!! Czyli szukanie igły w stogu siana. w905a działa spoko z modułem cam wczoraj podłączyłem hdd i jest ok. Ogólnie polecam 8)

Problem rozwiązany. Skopiowałem gotową listę kanałów CP z preferowanego satelity na USB, wyszukałem kanały na satelicie ogólnym skopiowałem listę z USB. Teraz mogę korzystać z preferowanego satelity z gotową listą CP dla szczypiorków i w końcu cieszyć się podglądem w EPG. :brawo::brawo::brawo: .Peace 9620748700_1420222253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na telewizorze LG 42LB670V kanały polsatu cyfrowego bez włożonego modułu. Po jego włożeniu, pojawia się komunikat - wykryto moduł i znikają kanały niekodowane, następny komunikat - pytanie czy chce ponownie zainstalować kanały?! Z włożonym modułem nic nie wyszukuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na module CI uruchomiłem pakiet Mini HD (odbiór na Ferguson HF 8900). Już 2 razy zdarzył mi się przypadek przy przełączaniu programów, że tuner nie dekoduje kanałów. Wchodzę do meny odbiornika i pojawia się POLSAT ale nie mogę wejść do MENU tego modułu. Pomaga wyjęcie modułu ze slotu i ponowne włożenie. Moduł uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na telewizorze LG 42LB670V kanały polsatu cyfrowego bez włożonego modułu. Po jego włożeniu, pojawia się komunikat - wykryto moduł i znikają kanały niekodowane, następny komunikat - pytanie czy chce ponownie zainstalować kanały?! Z włożonym modułem nic nie wyszukuje !

 

Mam ten sam tv i też zamówiłem w CP moduł. U Ciebie działa wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak ale dla pewności spróbuj na innym module, podobno masz ich więcej ;)

No ale są FTA a jeden właśnie jest w drodze do mnie po udanej transakcji :)... Jak pamięcią sięgnę na modułach CI nie było czegoś takiego, na CI+ tym bardziej. Myślę, że to kwestia modułu ale nie będę jeszcze wymieniał na CI+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na module CI uruchomiłem pakiet Mini HD (odbiór na Ferguson HF 8900). Już 2 razy zdarzył mi się przypadek przy przełączaniu programów, że tuner nie dekoduje kanałów. Wchodzę do meny odbiornika i pojawia się POLSAT ale nie mogę wejść do MENU tego modułu. Pomaga wyjęcie modułu ze slotu i ponowne włożenie. Moduł uszkodzony?

Pomaga nawet wyjęcie tylko karty z modułu na kilka sekund. Ale na dłuższą metę nie da się tak oglądać.

@swojadroga:Czy jest możliwa wymiana TYLKO karty w APS? Czy są dostępne w APS-ach moduły SCM02 (bez +) - bo jeśli wymiana to tylko na moduł CI mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na module CI uruchomiłem pakiet Mini HD (odbiór na Ferguson HF 8900). Już 2 razy zdarzył mi się przypadek przy przełączaniu programów, że tuner nie dekoduje kanałów. Wchodzę do meny odbiornika i pojawia się POLSAT ale nie mogę wejść do MENU tego modułu. Pomaga wyjęcie modułu ze slotu i ponowne włożenie. Moduł uszkodzony?

Pomaga nawet wyjęcie tylko karty z modułu na kilka sekund. Ale na dłuższą metę nie da się tak oglądać.

@swojadroga:Czy jest możliwa wymiana TYLKO karty w APS? Czy są dostępne w APS-ach moduły SCM02 (bez +) - bo jeśli wymiana to tylko na moduł CI mnie interesuje.

 

Po pierwsze ja akurat stawiam na problem z Fergusonem (oprogramowaniem). Nie pierwsze byłyby to problemy z tą serią. ;) Najłatwiej zweryfikować to wkładając moduł do innego odbiornika, z którym na pewno nie ma problemu.

Samych kart w APS-ach nie wymieniają. Karta razem z modułem. Jeśli ewidentnie jest uszkodzona karta to poprzez APS lub osobiście wysyłając na Łubinową można wymienić samą kartę, ale to trwa. Karta musi dotrzeć do CP, zostać zweryfikowana i do klienta odesłana nowa. Dlatego w APS-ach wymienia się komplet, bo problem rozwiązywany jest od ręki. Nie mam "podglądu" do stanów magazynowych wszystkich APS-ów, ale z tego co piszą forumowicze to są to jeszcze moduły SCM02 dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga: dziękuję! Testowałem również na Manta HD8000 oraz Manta HD9000 i ten sam efekt. Nie pierwszy to mój moduł CP i pierwszy raz coś takiego mam. Z uwagi że kiedyś już zrobiłem 2 wymiany CI na CI+ nie chciałbym się pozbywać CI.... Czy w Poznaniu i okolicach moduły CI są dostępne ? Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...