Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile sobie cenią karte z modułem w CP? 5 zł chcą za MR na przedłużenie, może bym wziął dla siebie (CP rodzice używają). Dają dek HD za 29 zł jednorazowo, ale wypadło mi z głowy żeby zapytać o moduł. Mam Fergusona Arive 202E ze slotem na moduł CAM to lepiej dać moduł niż cały dek podpinać drugi. I czy w ogóle dostępny będzie moduł jako MR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! to myslałem że jakoś co 2 dni trzeba chodzić ;) a w praktyce jak to wygląda to "doładowanie": na ile trzeba karte do odbiornika głównego wetknąć? Ciekaw jestem czy mi znikną moje listy kanałów, z nc+ i Astry, czy tylko jako dodatkowa kolejna lista sobie zrobie CP w Arivie ;> Jak miałem Al JAzeera to tylko lista kanałów indywidualnie , a w CP nie wiem jak jest z modułem. No i czy ten moduł mi "pójdzie" bez kłopotu w Arivie. W razie problemów, można potem z powrotem na dekoder zamieniać? :D Musze tam zadzwonić chyba do DUK, rezygnacje złożyłem już pare dni temu w APS więc można sie odezwać z propozycją nie do odrzucenia ;] Dzięki za info @diana !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę z głównego wkładasz na 2-5 sekund i dekoder odblokowany.

Moduł CI+ polsatu działa bardzo dobrze w Fergusonach. Nic nie musisz zmieniać, czy ustawiać. Po włożeniu modułu po prostu włączasz kanał np. Polsat Sport i świeci. Żadnej listy Ci nie narzucą, po prostu sam kanały ustawiasz. Trochę czasu to zajmie, bo to sporo kanałów jest. Ja zrobiłem coś takiego, że po prostu przeskanowałem satelitę z listą CP, a potem pousuwałem wszystkie duble SD i pozmieniałem kolejność, by mieć normalną listę tj. TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Regionalna, Polsat, TVN itd. Tak jest łatwiej, bo na liście CP masz polskie kanały na pozycjach 1-200, tylko głupio posegregowane.

Gdy już uporałem się z kanałami CP, przeskanowałem brakujące transpondery NC+ i wrzuciłem na listę kanały ze SmartHD+ tj. TVN 24, TVN Style i Turbo w HD oraz kanały z Multi+.

W każdym razie godzinka roboty z tym jest, ale jest to rzecz jednorazowa.

 

Pamiętaj tylko o wyłączeniu kontroli rodzicielskiej w module CI, bo jak ma włączoną to przełącza kanały bardzo wolno 3-5 sekund, bo oczekuje na informacje o kategorii wiekowej. Kontrolę rodzicielską możesz włączyć z poziomu tunera jeśli jej potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic sie nie zmienia dla mnie - przerabiałem to układanie kanałów w al Jazeera. Wielkie dzięki! jasna i klarowna odpowiedź - to lubie :) Teraz musze porozmawiać z DUK i załatwić to jak "Bóg przykazał" ;) a swoją drogą na liste kanałów z CP wrzuce sobie jedynie te, których nie będe miał w nc+: cinemaxy, polsaty sport, może coś jeszcze sie trafi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników Modułu C.Polsatu , odbieracie kanał C.C Polska HD bez problemów? Mam chyba pecha , albo posiadam uwalony Moduł który nie dekoduje mi paru kanałów teraz obraz na CCP HD wyświetli na około minutę po czy zamrozi i wyświetli komunikat kanał zakodowany. Siła i jakość sygnału 98-87%. Jakieś rady co z tym fantem można jeszcze zrobić mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999 w Trójmieście jest tak samo , a na reklamacje odpisali że nie mają u siebie żadnych modułów na wymianę . Moduł może u Nich dostać tylko nowy klient , a ja mam polować w punktach sprzedaży C.Polsatu. Jest to na pewno ostatnia moja przedłużona umowa , za takie traktowanie już dziś mówię żegnajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym Poznaniu moduły nie są dostępne. APS-y podpisują umowę na dekodery i oferują wymiany w miesiącach luty, marzec. W jednym z APS jest kolejka na 15 osób... Nawet nie mówię, że chcę wymienić bo wtedy to żaden klient ze mnie :(

Zatem ja z tym zawieszającym się SCM02 jeszcze sobie poczekam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem propozycję wymiany Modułu na dekoder jednak bez dysku , a specjalnie przedłużałem umowę aby dostać Moduł do mojego telewizora. Nie po to zakupiłem dysk i zmieniłem dekoder na moduł żeby teraz zamienić na HD 5500s i dokupić do niego dysk ; Polsatowski;.

@swojadroga czy oznacza to że moduły SCM2 znikają całkowicie z oferty Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na magazynie centralnym zniknęła widzę pozycja SCM2, a przy pozycji SCM5 jest informacja o barku.

Hmm, czy to oznacza, że Cyfrowy Polsat powoli rezygnuje w ogóle z oferowania modułów CAM i platforma ta będzie dostępna już tylko na jej dekoderach dedykowanych?

Bo patrząc na to, co się obecnie dzieje, widzę, że to wszystko w tym kierunku dąży... :/:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...