Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wczorajszych problemach z "zablokowanym modułem" dzisiaj odpalam ICOK konto już aktywne, chcę wysłać uprawnienia, nie ma takiej możliwości. Dzwonie na infolinie, po kilku minutach zbędnej rozmowy, pani wysłała uprawnienia i kazała włączyć na PSN i czekać ok 3 godzin, po około 1 godz. moduł zaskoczył. Problemy jakie na razie zaobserwowałem, to nie problemy z kanałem nick tylko z CC HD oraz czasami przełanczając na jakiś kanał czarny obraz pomaga wrócenie do poprzedniego kanałów i powrót na właściwy. Zobaczymy czy CP zmusi mnie do wymiany modułu Cl na Cl+

PS. Aktualnie w ICOK nie mam możliwości dobrania pakietu, a i świecą jeszcze kanały ze świątecznej promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy mam takie pytania:

1)Czy moduł moduł CI+będzie działał poprawnie w tunerze ARIVA COMBO HD? Bo bez + to wiem.

2) Wiem że moduł musi być jako główny przy multiromie,to najpierw jego trzeba aktywować a później drugi tuner od nich?

3) Jaki tuner dedykowany od CP jest w miarę niezły jako drugi (możliwość ustawiania własnej listy kanałów) + ASTRA19E?

To będzie nowa umowa i jako trzecia usługa , po necie i telefonie. Na forum na pewno są odpowiedzi ale rozproszone a umowa ma być jutro podpisana

i trochę mało czasu na przeglądanie tylu stron.

Pozdrawiam

tadzia.

Ps; Czy moduł teraz się kupuje, wynajmuje i ile to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CAM jest dostępny w Cyfrowym Polsacie tylko na wynajem. Przez krótki czas dostępny był też na własność chyba przy najniższym pakiecie, ale teraz z nim też jest chyba już tylko na wynajem.

Wszystkie dekodery Cyfrowego Polsatu, niezależnie od modelu, oferują możliwość ułożenia swojej własnej listy kanałów. Odbiór Astry 1 z pozycji 19,2°E na dekoderach Cyfrowego Polsatu jest również możliwy, pod warunkiem, że posiadamy przy antenie dodatkowy konwerter w tzw. układzie "zeza" lub konwerter typu Monoblock. Przełączanie satelitów następuje za pomocą przełącznika DiSEqC. Konwerter typu Monoblock ma już taki przełącznik wbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Czy moduł moduł CI+będzie działał poprawnie w tunerze ARIVA COMBO HD? Bo bez + to wiem.

Działa bardzo dobrze, aczkolwiek należy wyłączyć w module kontrolę rodzicielską, żeby szybko kanały przełączał. Nagrania z modułu są nieszyfrowane, ale tylko jeden strumień obrazu i jedna ścieżka dźwiękowa są odkodowane. Trzeba pamiętać, żeby ustawić odpowiednią ścieżkę dźwiękową, bo może się okazać, że np. nagraliśmy film i tylko lektor jest dostępny czyli nagranie do skasowania:)

 

2) Wiem że moduł musi być jako główny przy multiromie,to najpierw jego trzeba aktywować a później drugi tuner od nich?

Nie ma znaczenia. Moduł, czy dekoder główny w ogóle nie ma pojęcia o multiroomie. Dekoder dodatkowy aktywuje się niezależnie i dopiero z satelity dostaje info o tym, że pracuje jako dodatkowy do multiroomu, a tym samym co kilka dni będzie prosił o włożenie karty z głównego.

 

3) Jaki tuner dedykowany od CP jest w miarę niezły jako drugi (możliwość ustawiania własnej listy kanałów) + ASTRA19E?

Bez różnicy w zasadzie. CP daje tylko swoje dekodery w do multiroomu, bo tylko one mają odpowiedni soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić moduł. Mam stary moduł (bez plusa) i wszystko gra jak należy tyle ,że (proszę się nie obrazić :wink: ) ja nie używam nic co pochodzi od fergusona .Te tunery to jakieś nieporozumienie. Jeśli po wymianie modułu nadal będzie problem z odbiorem to radze to coś o nazwie ferguson wywalić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z Polsatem,a mianowicie:

Posiadam Sagemcoma ESI 88 od 4 lat i po zakupie nowego TV chciałem wymienić go na moduł CI+, Pan w punkcie sprzedaży powiedział mi, że tak się nie da,bo wtedy zejdę poziom niżej i nie będę mógł nagrywać i,że nie wymieni i koniec.

Jak to najlepiej załatwić i czy ten Pan miał takie prawo, że odmówił mi wymiany?

Aktualnie płace 5zł za używanie tego wspaniałego dekodera może to ich boli ,że będą doić ze mnie 5 zł mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to moduł cam jest traktowany jak tuner ,ale to niech ktoś jeszcze zweryfikuje. Co do nagrywania to moduł jest jednostrumieniowy i będziesz mógł nagrywać w formie niekodowanej tylko jeden kanał. Co prawda niektóre tunery maja funkcje deszyfracji nagrań zakodowanych ,ale jak to działa tego nie wiem . Co do wymiany sagema na moduł tego nie wiem czy można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...