Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałeś obraz na kanale dla abonentów, to moduł działa jak należy. Co najwyżej jeszcze wszystkich uprawnień nie złapał. Zrób tak. Włącz kanał Polsat Sport News na TV, zaloguj się do ICOK i wybierz wznowienie sygnału z satelitą. Ważne, by w tym czasie TV był już ustawiony na PSE. Po chwili, albo w ciągu 2-3 godzin powinien pojawić się obraz.

Moduły są zleżałe w APSach i tym samym uprawnienia jakie nadają im w fabrykach są już dawno przeterminowane. Dlatego potrzebują trochę czasu zanim karta złapie na nich uprawnienia. W moim przypadku moduł CI łapał pierwsze uprawnienia kilka godzin. Ważne, by trzymać go cały czas na PSE nawet jak pojawi się obraz, bo uprawnienia schodzą stopniowo na różne pakiety.

 

PS. W ustawieniach modułu wyłącz kontrolę rodzicielską, bo zamula ona przełączenie kanałów. Bez niej kanały przełączają się kilka razy szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wszystko rozumie tylko nie wiem co oznacza skrót PSE ? Jest to jakiś kanał Polsat Sport ? Kiedy czytałem różne tematy odnośnie ponowienia uprawnień to było różnie. Niektórzy pisali żeby przełączyć na kanał Dla Abonentów, TV6, Polsat Sport, główny Polsat. Najlepiej gdyby nie podawali nr kanałów (u mnie i tak jest inaczej) tylko częstotliwość i transponder. Jak rozmawiałem z konsultantem to powiedział żeby przełączyć na Polsat Sport News podczas gdy na stronie ICOK w menu wznowienia połączenia jest napisane żeby przełączyć na TV6 :roll:

 

Już podaję Status karty: OK, model telewizora UE55HU7500 oprogramowanie jest aktualne, wczoraj robiłem aktualizację. Wczoraj jeszcze jak karty nie było w systemie to wyświetlał mi się błąd 04 i status karty był NEVER PAIRED (nigdy nie sparowana), dzisiaj już błędu nie wyświetla bo status jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSE = Polsat Sport Extra. Polsat Sport Extra jak i Polsat Sport są na tym samym transponderze, podobna sytuacja jest z kanałem Polsat Sport News i TV6, które są na jednym tranponderze. Dlatego taka rozbieżność, bo jedni napiszą o PS, a drudzy o PSE. W/g statusu karty wszystko masz ok, teraz tylko czekaj na uprawnienia, bo kanał dla abonentów to pierwsza dobra oznaka. Spokojnie możesz ustawiać na transponderze z TV6/PSN, a także na transponderze z PSE/PS. Uprawnienia przejdą.

Tutaj masz jeszcze cytat z FAQ: "Uwaga. W krokach 4-6 powyższych przed przystąpieniem do ww. czynności, należy włączyć dekoder oraz pozostawić go na jednym z kanałów: Polsat Sport News, Polsat Food, CBS Europa, TV6, Superstacja, Travel, Polsat Jim Jam, Disney Junior, Boomerang, MTV Rocks, ATM Rozrywka TV z TP 12284MHz, polaryzacja H."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to czekam w takim razie wszystko ustawione jak należy. Z konsultantem rozmawiałem jakiś 2,5 godziny temu. Wykonam jeszcze raz przez ICOK ponowienie połączenia i będę czekał myślę że w końcu zaskoczy.

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy ma znaczenie że mam podłączony tylko jeden kabel do telewizora z konwertera. Teraz mam system pojedynczy. System podwójny służy do jednoczesnego nagrywania i oglądania innego programu czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, by w tym czasie TV był już ustawiony na PSE. Po chwili, albo w ciągu 2-3 godzin powinien pojawić się obraz.

 

Zwykła literówka. Chciałem napisać PSN = Polsat Sport News, a tylko niepotrzebnie namieszałem. W każdym razie każdy kanał z tego transpondera na którym nadaje PSN będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już bartolinos wcześniej napisał więc się zorientowałem ;) póki co czarno u mnie

 

"Uwaga. W krokach 4-6 powyższych przed przystąpieniem do ww. czynności, należy włączyć dekoder oraz pozostawić go na jednym z kanałów: Polsat Sport News, Polsat Food, CBS Europa, TV6, Superstacja, Travel, Polsat Jim Jam, Disney Junior, Boomerang, MTV Rocks, ATM Rozrywka TV z TP 12284MHz, polaryzacja H."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nici będą z tego modułu. Z ciekawości jeszcze raz spróbowałem wszystko skonfigurować bo już mnie to zirytowało. Zresetowałem telewizor do ustawień fabrycznych. Po wpięciu ponownie modułu CAM wyświetlił mi się taki komunikat na ekranie który wcześniej mi umknął:

 

TV firmy Samsung jest zgodny ze standardem CI + 1.3. Wyświetlanie się w TV komunikatu "Sygnał Zakodowany" może wynikać z niezgodności wersji ze standardem CI + 1.3. W przypadku problemów skontaktuj się działem obsługi klienta Samsung.

 

Wynika z tego że TV Samsung nie jest wstecznie kompatybilny, bo nie obsługuje standardu CAM CI +. Chyba nic się na to nie poradzi. Nie wiem czy jest możliwość żeby mieć swój moduł CAM CI +1.3, włożyć do niego kartę CP (chyba nie będzie działać). CP pewnie modułów +1.3 też nie ma :/

 

Dziwi mnie to trochę bo przecież kanał Dla Abonentów mi działał więc zanosiło się dobrze. Wątpię żeby wymiana modułu i karty coś pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzwoniłem przed chwilą do Samsunga i usłyszałem żeby udać się do operatora i sprawdzić moduł na miejscu. Kto wie może faktycznie coś z nim nie tak. Gdyby jednak okazało się że jest w porządku, a w telewizorze dalej nie działał to będę musiał zastanowić się nad zakupem swojego dekodera. Nie chce brać tego [beep]u z CP. Wiem, że nie taki jest temat wątku ale Czytałem wczoraj o Fergusonie Ariva 203. Nie wiem tylko czy będzie obsługiwał CI+ bo w specyfikacji podane jest tylko gniazdo CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W APS-ie raczej nie uda Ci się sprawdzić modułu. Raczej będziesz musiał to zrobić na własną rękę i poszukać pomocy u znajomych lub w jakimś sklepie ze sprzętem satelitarnym. Na 99% Twój moduł zdekoduje prawidłowo kanały. Wyłącz kontrolę rodzicielską w module.

W Arivach moduł CP CI+ działa w trybie legacy. Poczytaj ten wątek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc dowiedziałem się że aby moduł działał w dekoderach powinien być w trybie legacy. Niektórzy piszą jednak że moduł CI+ zadziała tylko w gniazdach CI+. Moje pytanie skąd mam wiedzieć że dany moduł który mam z CP pracuje w trybie legacy ? Oni sami nie wiedzą co dają tylko skanują kody kreskowe z opakowań dają klientowi i martw się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie "tryb legacy" kończy się włożeniem modułu CI+ do slotu w odbiorniku satelitarnym, który wykorzystuje ten tryb (czyli np. Arivy). Póki co CP nie blokuje tego trybu pracy modułu, ale ile to potrwa to też nikt z nas nie wie.

Powtarzam sugestię. Przed zakupem sprzętu weź swój moduł i sprawdź poprawność jego działania. Trochę zachodu na początek, ale potem święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane moduł mam cały czas w telewizorze razem z kartą. Przełączyłem na kanał Dla Abonentów żeby sprawdzić czy jest obraz. Wyświetlił mi się komunikat kanał niedostępny. Podszedłem do telewizora żeby poruszać modułem, bo myślałem że coś nie styka i po chwili włączyła się autoryzacja modułu i pojawił się obraz. Objawy są jak najbardziej prawidłowe jeśli chodzi o działanie modułu bo np jak wyciągnę kartę to pojawia się komunikat żeby włożyć ważną kartę. Cały czas problem mam z tym że nie ma uprawnień do odbioru. Na innych kanał niż Dla Abonentów wyświetla mi się Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie. Zrobiłem znowu ponowienie sygnału przez ICOK i przełączyłem na 12284 27500 H. Kanał Dla Abonentów jest kodowany bo jak wyciągnę kartę z modułu to przestaje działać. Potwierdza to działanie modułu. Nie wiem dlaczego na innych kanałach nie mam obrazu. Czytałem że te moduły długo się aktywują bo zalegają w APSach i są jakby "przeterminowane" no ale ile to ma trwać ? Nadmienię tylko że mój TV jest zgodny z wymaganiami dla tego modułu.

 

Zabek możesz podać jakieś szczegóły odnośnie tego nr na PW nie mam jeszcze możliwości wysyłania wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co CP nie blokuje tego trybu pracy modułu, ale ile to potrwa to też nikt z nas nie wie.

Mam nadzieję, że nigdy tego nie zrobią, bo nie mam zamiaru kupować nowego odbiornika! :roll:

Też mam nadzieję. Przymierzam się powoli do zakupu jakiegoś Fergusona Arivy, a one CI+ łykają tylko w trybie legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...