Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam ponieważ czytałem na forum że w module ci+ jest prawdobodobnie blokada zmiany kolejności kanałów. Posiadam Sony KDL-48W605B i mam zamiar podpisać umowę z Polsatem tylko nie chcę się wpakować w maliny. Może użytkownicy tv sony napiszą coś jak on działa w tym tv. Pozdrawiam.

Mam dokładnie ten sam model telewizora, nie ma problemów z ułożeniem własnej listy kanałów z modułem Cam CI+ Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napisać jak to wogóle współpracuje z tym tv. Czy są jakieś problemy. Czy po starcie tv jest jakaś zwłoka tupu :czekaj trwa odkodowywanie kanałów: czy coś w tym stylu. Właśnie uciekłem od NC+ i muszę podjąć decyzje. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie swoje pytanie sprzed paru miesięcy
Moduł CP CI+ używam w starym dekoderze Ferguson HF-8900 HD z podpiętym dyskiem twardym.
Przełączanie kanałów jest koszmarnie woooolne, obsługa dysku też nie jest najlepsza…
Chciałbym kupić kartę SAT do komputera PC wewnętrzną/zewnętrzna (i tak mam HTPC pod TV), która obsługiwałaby moduł CI+ i pozwalała na nagrywanie na dysk.
Pytanie:
Czy znajdę taką kartę? Parę lat temu nie było takich, co obsługiwałyby CAM CI+. Parę osób pisało, że karta CI+ powinna pracować w trybie legacy. Ale czy ktoś ma sprawdzony przypadek, że taka karta na 100% działa z CP CI+?
 
Pozdrawiam
Edytowane przez roger7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@markar ma rację. Wyłączenie blokady w module przyśpiesza przełączanie kanałów. U mnie czasem na TVN HD pojawia się kanał kodowany na kilka sekund. A poza tym do 2 sek. pojawia się obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj posiadam moduł ci+ Polsatu w sony KDL_48W605b. Do tv podłączony tez jest turbodekoder NC+. Jakość odbioru kanałów taka sama. Po wyłączeniu blokady rodzicielskiej w module kanały przełączają się natychmiast. Nawet szybciej niż w turbodekoderze. Całość aktwacji trwała 5 min.

Edytowane przez stojak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa CAM CI+ w Samsungu UE55F7000? Czy to się opłaca jak dają dekoder z nagrywarką?

Ja mam podłączony moduł do Samsunga UE55F9000 UHD i nie mam żadnych problemów. Bardzo bobre i szybkie EPG, bardzo szybkie przełączanie kanałów, dowolna edycja listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić na moduł możesz tylko dekoder główny. Znajdź APS, który ma moduł na stanie i po prostu bezpłatnie wymień dekoder na moduł w ramach usługi serwisowej, bez konieczności podpisywania kolejnej lojalki. Możesz się spotkać z trudnościami w APS-ie, aby taką wymianę przeprowadzić szybko i sprawnie. Będą na pewno najpierw chcieli Ci proponować lojalkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie karty z modułu CAM jest tak samo łatwe i sprawne, jak wyjęcie karty z dekodera. :) Też mam Multiroom i moduł CAM CI+ jako tzw. urządzenie główne i jestem zadowolony. :)

Nie ma więc co dramatyzować. :roll:

Dla mnie moduł CAM w moim własnym, niezależnym sprzęcie jest rozwiązaniem o całe niebo lepszym, niż jakikolwiek dekoder dedykowany od operatora.

Edytowane przez Barti
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w przypadku telewizora może być to mniej wygodne, ale moim zdaniem to jeszcze nie powód, aby rezygnować z wygody i swobody, jaką daje moduł CAM w telewizorze. Tym bardziej właśnie w telewizorze, gdzie nie musimy pod nim stawiać żadnego dodatkowego dekodera, korzystamy też wtedy z jednego pilota i też mamy mniej kabelków. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...