Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i będzie się dało nagrać film z HBO, ale może on zostać nagrany w postaci zaszyfrowanej (co spowoduje, że np. nie będzie go można odtwarzać na komputerze) lub np. może dać się odtwarzać przez jakiś określony czas, np. 30 dni.

To są właśnie te "dobrodziejstwa" standardu CI+. :/

 

Warto tutaj przypomnieć, że moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu posiada też tzw. tryb "legacy", dzięki czemu działa on także w urządzeniach posiadających tylko "zwykłe" złącze CI (bez "plusa"), np. większość tunerów satelitarnych dostępnych obecnie na rynku. W takim przypadku opisane wyżej "dobrodziejstwa" standardu CI+ nie funkcjonują. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bodo67

Zależy, jaki tuner kupisz. Bo z tym szyfrowaniem nagrań to bywa różnie. Są też modele tunerów, które szyfrują nawet nagrania z kanałów FTA (niekodowanych)! :crazy: Inne zaś szyfrują nagrania mimo zastosowania w nich modułu CAM.

Dla przykładu, mój Ferguson Ariva 202E szyfruje nagrania z kanałów kodowanych, jeśli ich dekodowanie "idzie" z karty znajdującej się w czytniku tunera. Natomiast w przypadku korzystania w tym tunerze z modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, nagrania z kanałów kodowanych nie są wówczas szyfrowane i dają się bez problemów odtwarzać na komputerze. :) Podobna sytuacja jest też z innymi modelami Fergusona (tzw. nowsza seria "Ariva", bodajże od modelu Ariva 202E wzwyż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam inne pytanie. Jeśli mam umowę na moduł CI od CP i chciałbym teraz dobrać tuner dla multiroomu to jest to możliwe przez iCOK czy muszę udać się do punktu CP? I czy drugim odbiornikiem może być też moduł, czy musi to już być tuner sat?

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł CI+ w tv sony. Jeszcze nie trafiłem na szyfrowany program. Nagrywa się wszystko. Tylko nie mogę przenieść fimów na komputer ponieważ tv sformatował dysk pod siebie.


Panowie ja mam inne pytanie. Jeśli mam umowę na moduł CI od CP i chciałbym teraz dobrać tuner dla multiroomu to jest to możliwe przez iCOK czy muszę udać się do punktu CP? I czy drugim odbiornikiem może być też moduł, czy musi to już być tuner sat?

Pytałem o to w ICOK i powiedzieli że dobrać multiroom mogę w punkcie. Drugi musi być dekoder a nie moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zostało już powiedziane wyżej, jako urządzenie dodatkowe do usługi Multiroom może być to tylko dekoder dedykowany Cyfrowego Polsatu i to to też tylko wybrane modele produkcji CPT.

Przypuszczam, że ma to związek z dodatkową funkcją oprogramowania tych dekoderów będącą zabezpieczeniem usługi Multiroom. Chodzi tu o konieczność okresowej ponownej aktywacji dekodera dodatkowego za pomocą karty z dekodera głównego (lub modułu CAM). Moduły CAM takich właściwości nie posiadają. I tak samo też dekodery nie produkowane przez CPT, np. Sagemcom ESI-88. I zapewne z tego powodu urządzenia te nie mogą być jako dodatkowe do usługi Multiroom.

Trochę szkoda, bo w dobie telewizorów z wbudowanym tunerem satelitarnym, Cyfrowy Polsat mógłby pomyśleć też o udostępnieniu modułów CAM dla usługi Multiroom. W końcu też główne właśnie z myślą o takich telewizorach, Cyfrowy Polsat oferuje w ogóle moduły CAM. :roll:

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł CI+ w tv sony. Jeszcze nie trafiłem na szyfrowany program. Nagrywa się wszystko. Tylko nie mogę przenieść fimów na komputer ponieważ tv sformatował dysk pod siebie.

Pytałem o to w ICOK i powiedzieli że dobrać multiroom mogę w punkcie. Drugi musi być dekoder a nie moduł.

Nie uważam żeby to miało związek z formatowaniem. To że nie możesz nic odtworzyć na kompie to efekt zaszyfrowania. Co znaczy, że nie mozęsz przenieść na kompa. A jak podłączasz twardziela do kompa to coś możesz odtworzyć. Moim zdaniem Barti ma rację, chociaż to bardzo dziwne, że nie może z karty a może z modułu CI+ gdzie przecież jest w środku karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Modułem CI+który objawia się w sposób następujący. Po załączeniu TV moduł podczas autoryzacji zaczął się ; zacinać ; tz. normalnie przechodził 10..20.. 100% i komunikat moduł działa prawidłowo , a teraz 4..14...64... 78%...dojdzie do 94% i nic się nie dzieje. Muszę wyłączyć TV wysunąć moduł z kieszeni ponownie wsunąć i uruchomić TV i wszystko działa poprawnie. Zaczeło się to po ; ruchach; na Hot Bird i dzisiaj po raz trzeci. Miał Ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam podpisać umowę z cyfrowym Polsatem, ale chciałbym się dowiedzieć czy będzie działał moduł cam Polsatu w Fergusonie hf 8800.Czy ktoś z kolegów lub koleżanek ma taki układ i jak się sprawuje ,czy są jakieś problemy? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...